Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiyede bisiklet adına geliştirilmiş en güzel projelerden birtanesi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mycity tarafından paylaşıldı.

1. Mycity

Mycity Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Türkiyede bisiklet adına geliştirilmiş en güzel projelerden birtanesi
    Sayfayı beğenerek destek verelim arkadaşlar bu güzel örneği umarım birgün her insan evladı yapar bizim ülkemizdeki ön yargıları kırmak için güzel atılmış bir adım tanıdıklarım yakınlarım bile bisikletten kurye mi olur dediler bunu gösterdim göstermekle kalmadım kendilerinin kargo göndermesini sağladım yüzlerindeki ifadeyi görmeniz lazımdı
    https://www.facebook.com/BisikletKargo

2. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu bisiklet adına atılmış bir adım değil, bisikletin trafikteki avantajlarını kullanan ticari bir adım. ABD'de 50 senedir var olan bir uygulama. Araçların giremediği yollar, tek yön labirentleri, park sorunu vs. derken, önce motosikletli kuryeler öne çıkıyor. Motorlu kurye ilk başladığında tek tük motosikletlerin ters yöne girmesi, sokak ortasına park etmesi vs çok rahatsız edici olmazken, kurye taşımacılığı yaygınlaştıkça artık motosikletin de yetersiz kaldığı (tepki çektiği, ceza aldığı) yerler oluyor. Ve trafik şartlarının aşırı sıkışık olduğu bölgelerde bisikletli kuryeler görevi devralıyor. Teknik olarak bisiklet, gereğinde vasıta, gereğinde yaya muamelesi gördüğünden, yayaların geçebildiği (durabildiği) her yerden geçebiliyor (park edebiliyor).

Tamamen ticari bir uygulama. Ancak, yan etki olarak bisikletin yaygınlaşmasına katkısı olabilir. Öte yandan, eğer bizimkiler de NewYork City'deki bisikletli kuryeler gibi kelle koltukta korsan gibi sürerlerse, o zaman bisikletli kesimin nefret çekmesine de sebep olabilirler. Umarım bisiklet camiası adına olumlu bir gelişme olur.

Hayırlı olsun. :)

Berke, Demir C., BFOkuru ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  3. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Trafikte, araçlara, yayalara saygı göstermeksizin, kelle koltukta, kırmızı ışık, kural, yaya geçidi hiç birşey tanımadan cambazlık yapan insanlar mı toplumda bisiklet kültürünün gelişmesini sağlayacak?

Buyrun, bir de yaptıkları marifetmiş gibi paylaşmış kurye arkadaşlar.
    Ne diyeyim vatana millete hayırlı olsun.

Bahsedilen bisiklet kurye ile aşağıdaki videodaki bisikletçiler aynı şahışlar, işte gururumuz:
    https://www.youtube.com/watch?v=fysdF54xv1k

Vatana millete ve özellikle bisiklet severlere hayırlı olsun...

BFOkuru, özgürakt, KaanG ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Daha düne kadar postacılar bisikletle geziyordu. Belki hala bisikletle dolaşan postacı vardır. Gerçi postacı da kalmadı ya neyse ... :D

yani yeni bir durum değil bu.

5. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok sağ yolcu kapısı camı/döşemesi öper bunlar.Akıl fikir versin.

BFOkuru bunu beğendi.
  6. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Postacıların bazıları bisikletle bazıları ise motosikletle dağıtıyor. Bazılarıysa hala ayakkabıyla:D
    Bisikletli kurye Türkiye'de yeni kuruldu. Geçen gazete okumuştum. Röportaj yapmışlar. Güzel bir niyet güzel bir adım.
    Bisiklet kültürü adına her adım bir adımdır. Bir adım, bir adımdır diyorum.
    http://www.bisikletkurye.com/

Demir C., Mycity ve Abdullah.R bunu beğendi.
  7. Mycity

Mycity Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dediğinizi 2 3 defa okudum ancak cambazlık değil bu bu bisikletleri süren kişiler tamamen profesyonel kişilerdir normalde ben bu şekilde bisiklet kullanmaya kalksam hastanelerden toplarsınız beni :) fakat bu video'da anlatılmaya çalışan bence istanbul trafiğinin bu iş sayesinde nekadar gelişceğini anlatması örneğin bisiklet yollarının artırılması gibi

Demir C. bunu beğendi.
  8. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Profesyonel olmaları trafiğe açık ve yayaların olduğu yerde bu şekilde bisiklet kullanabilecekleri anlamına gelmiyor. Yaptıkları çok tehlikeli. Bu mantıkla profesyonel araba yarışçıları da trafikte biz profesyoneliz diye 200 le gitsinler her türlü hareketi yapsınlar poliste bunlar profesyonel deyip ceza yazmasın. Benim yanımdan bu şekil bi bisikletli geçse (videoda yayaların üzerine sürer gibi geçmelerini kastediyorum) ağzıma geleni söylerim hatta kavga çıkar. Sizce de iyi bir şey yapmaya çalışırken öte yandan bisikletçi camiasını kötü tanıtmıyorlar mı?

Bu arada videodaki cannondale lefty maşalı beyaz mtb yi kullanan arkadaş sirkeci aslı bisiklette çalışıyor. Genelde aşağıdaki büyük dükkanda.

gökçee, BFOkuru, Murat B. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Taksiciler ve minibüsçüler de araç sürerek para kazandıklarına göre profesyoneller. Sizin mantığınızla onlar da istedikleri hızda sürebilirler, kırmızı ışıkta geçebilirler, ters yöne girebilirler, makas atabilirler...

BFOkuru, Mert E. ve Ercan Cebeci bunu beğendi.
  10. Tugay Sonsuz Sert

Tugay Sonsuz Sert Road Cyclist

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Böyle bi projeyle devam edip , bu şekil bu yollarda sürmeye devam ederseniz ya bir gün trafikte ağır şekilde yaralanırsınız yada birisinden dayak yersiniz. Yayalara saygı göstermiyosunuz arabaların yanında cambazlık yapıyosunuz. Fazla Amerikan filmleri izlemeyin bence.

BFOkuru bunu beğendi.
  11. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Sürekli o trafikte sürsek bizde onlara benzeriz heralde.:) Hareketleri Premium Rush'vari olmuş. Güzel filimdi, anmadan geçemeyeceğim. İçlerinde sporcular falanda varmış. Bisiklet sporcusuna kız bile verilmeyen ülkede iş veriyorlar işte ne güzel :D
    Yaygınlaşsın, Her yerde bisikletlet olsun, Her yerde çiçekler

12. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    zevkli oluyo ama tehlikeli