Türkiye Yunanistan İtalya turu

Bülent Bayer

Aktif Üye
Tepki
165
Geçtiğimiz ekim ayında Özlem Yücel ismindeki bir reklamcı gezginin burs vermek için genç gezginler aradığını öğrenir öğrenmez hemen Türkiye-İtalya bisiklet turu projemle başvurumu yapmıştım. Aslında bu burs interrial bileti+200 euro şeklindeydi ama ben mahsuru olmazsa interrial bileti yerine nakit alıp bisikletle yollara koyulabileceğimi belirtmiştim. Dün Hürriyet'in Seyahat ekinde 300 kişi arasından bursu kazanan beş kişi açıklandı ve bursu kazandığımı öğrendim. Ben de hemen çalışmalara koyuldum. Mayıs ayında Adapazarı'ndan yola çıkıp İstanbul-Edirne-Alexandrapoli-Kavala-Selanik-Atina- (Atina Venedik arası feribotla) -Venedik-Milano-Roma-Vatikan-Napoli-Sicilya rotasını geçip Etna yanardağına bisikletimle tırmanacağım ve turumu tamamlayacağım.

Bu güzergah üzerinde tecrübeli olan, elinde bisiklet yolu haritası olan, yurtdışı bisiklet tecrübesi olan ve herhangi bir konuda tavsiye ve destek verecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Turla ilgili gelişmeleri ve tur esnasında çektiğim resimlerle anılarımı burada paylaşacağım.

http://pic1.resimupload.com/r4/resim_157950184.png

Scudo

Umut AL

Aktif Üye
Tepki
169
Bülent abi tebrikler :D Senin gibi bir insanı evimde ağırlamaktan şimdi bir kat daha gurur duydum :D

• Beğen
Tepkiler: Bülent Bayer

Bülent Bayer

Aktif Üye
Tepki
165
@Umut AL

umut kardeşim bi aksilik çıkmazsa mayıs ayında yine evine misafir olup annenin güzel yemekleriyle karnımı doyuracağım:) zaten dünyada sizin gibi insanların olduğunu bildiğim için hiç endişe duymadan yollara düşüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Umut AL

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
durdun durdun turnayı gözünden vurdun bülent bol şanslar arkandayım

:in: :in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tebrikler,Yolunuz açık olsun..Kazasız belasız turunuzu başarmanız dileğiyle..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Tebrikler, hayallerimizi gerçekleştiremedikten sonra ne anlamı var yaşamanın..

Size bir tavsiyem var; neye ihtiyacınız varsa detayle bir şekilde düşünüp listenizi buraya yazın.

Biz pedalşörlerde elimizden geldiğince eksiğinizi tamamlayalım. Çadırdan uyku tulumuna, yedek tekerden pedal işinize ne yarayacaksa artık.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
bu tur için bence bisiklet firmaları ile de görüşün... basın desteğini sağlamışsınız... Bu nokta çok daha önemli... çünkü tur devam ederken ve tamamlanırken gazete de haber olacaktır yeniden... bu amaçla bir çok malzemeyi hatta kadroyu belki sponsorluk olarak almanız mümkün olabilir. Tur boyunca da gazeteye gündelik olarak fotoğraflar, haberler gönderin... Bir şekilde kullanacaklardır... Bu da size ileriki turlarınızda, kıta transları yapmaya karar verirseniz sponsorluk bulmanızda vs vs müthiş kolaylık sağlar... eğlenceli bir gezi olacağa benziyor... iyi yolculuklar.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
ülkeler arası gezi yapmayı planlayanların hayallerini süsleyecek bir tura çıkıyorsun,şimdiden hayırlı olsun.
kazasız belasız keyifle geçireceğin bir tur diliyor ve şansın açık olsun bülent.

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Bülent Kardeşim; biz de benzer bir tur yapacağız Edosk olarak ama bitiş yerimiz farklı;(Makedonya)... Selanik'ten sonra Eurovelo başlıyor. (Avrupa bisiklet yolu) Bu yolu takip etmeni öneririm. İlerde daha detaylı görüşürüz. Edirne'den geçerken de haber verirsen seviniriz...Başarılar...

Bülent Bayer

Aktif Üye
Tepki
165
@tolga: böyle bir turun gerçekleşmesi için forumdaki pek çok insanın bana bahsettiğin tarzda yardım edeceğinden eminim. daha yola çıkmama bir buçuk ay gibi bir süre var. sağdan soldan yardım eden arkadaşlar oluyor. hiç tanımadğım bir insan gazetede haberi okumuş ve bana mail attı. bugün kargoyla hiç karşılık beklemeksizin yeni aldığı 85 lt'lik çantasını gönderiyor. ilerleyen zamanlarda karşılayamadığım ihtiyaçlarım olursa burada sizlerden talep edeceğim. ama bunu son çare olarak görüyorum. ama yine de güven veriyor insana tabi.

@ mustafa:

bu konuda çok haklısınız. hürriyet gazetesi dışında yaşadığım ilin (sakarya) yerel gazetelerinde de haber oldu bu konu. ben de şimdiden sponsorluk çalışmalarına başladım. firmalara mail attım, rektörlüğe bana sponsor olması için dilekçe verdim, gelecek hafta da belediyeye ve mühendisler odasına urayacağım. tavsiyelerin çok umut verici, teşekkür ederim.

@ ali: edirneye daha önce bir günde istanbul-edirne turu yapmış, babaeskide umut al'ın evinde misafir olmuş ve edirnede edokstan ergün abilerle buluşmuştum. planda bir değişiklik yapıp ipsaladan sınırı geçmem gerekmezse mutlaka sizlerle irtibat kurup görüşeceğim ve morel deoplayacağım.

@ nedret: çok teşekkür ederim. yerimde duramıyorum bu aralar. evet heyecanlı:)

bu arada resim okunmuyor olabilir. büyük boyutu için
(link) linkine tıklamak yeterli.

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
Hocam başarılar güzel fotoğraf ve haberlerini şimdiden bekliyor olacağız

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Kazasız hayırlı turlar ve neşeli pedallar dilerim.

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Pek çoğumuzun hayali uluslararası gezidir ne mutlu sana,tebrikler,iyi yolculuklar.

soothsayer

Daimi Üye
Tepki
137
tebrıkler hocam... belkı biliosunuzdur ama (link) yurtdısında ve içinde gezgınler birbirlerini agırlayabilio ve bisikletle avrupayı gezen bir cok insan var onlardan bilgi alabilirsin