Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

türkiye-suriye gezi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mohsen bal tarafından paylaşıldı.

1. mohsen bal

mohsen bal Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
    bir kaç arkadaş toplanabilirsek zamanını ayarlayıp türkiye suriye turu düzenleyebilirim.hatayda buluşup oradan suriyenin sahil kenti olan lazkiyeye pedallarız(hatay lazkiye arası 80km)lazkiyede isteğe bağlı 1-2 gün konaklarız(otel fiyatı ortalama 10 dolar,yemek 10 dolara 3 öğün)sonra humus kenti (lazkiye humus arası yaklaşık 150km)sonra başkent şam(humus şam arası 170km)şamdan sonra tekrar humus ordan halep(humus halep arası 170 km)halepten sonra antep hudut kapısından türkiyeye dönüş.
    suriyedeki kentlerde konaklama süresi isteğe bağlı yukardaki ücretler çok az değişmekle birlikte tüm suriye kentlerinde aynı.konakladığımız her kentte gezilecek yerler olacaktır.iyi sayıya ulaşabilirsek (düşük ihtimal ama)konaklamayı bedavaya getirebiliriz.vizeye gerek yok sadece pasaport gerek,

Cool_uzak ve M.Emin Doğan bunu beğendi.
  2. M.Emin Doğan

M.Emin Doğan Üye

Seviye:
    Gerçekleşmeyecek bir program değil. Arabalı ve pedllı güzergahlar ayarlanırsa, yani tam bir organizasyon yapılırsa program gerçekleşir.

3. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Suriyenın oldukca ucuz bır yer oldugunu bılıyorum. Hatta gıden yabancı arkadaslarım begenılerını bır cok defa dıle getırdıler Tabı ama sı ıle bırlıkte. Tur ıle ılgılı net bir acıklama ...Tarih olayı en önemlisi.. belkıde katılımcı sayısını etkıler.

Eger oradaki trafık Urdunde oldugu gıbı ıslıyor ıse ozellıkle sehırler arası yollarda .. oldukca dıkkatlı olmalısınız. Daha once Surıye de bulundu ısenız bu konuda katılabılecek arkadasları bılgılendırebılırsınız. Katılımcı arkadaslar ıcın bır tahmınım agırlıgı col havasında bısıklet ıle yapılacak bir yolculuk olacagını hatırlatırım. Sizler icin cok ılgınc bır deneyım olacaktır .

Güzel bir dusunce ve umuyorum güzel bir tur gerceklestıreceksınız. Başarılar diliyorum.

4. eminozk

eminozk Kıdemli Üye

Seviye:
    ne zaman yapmayı planlıyorsunuz.bende kasım sonu gibi düşünüyorum,havalar o zaman bisiklet binmeye daha müsait olur.

5. can_1903

can_1903 Yeni Üye

Seviye:
    tarih uygun olursa benide yazabilirsiniz bu tura