Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye nin overlokçu sorunu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında emir yakup bulut tarafından paylaşıldı.

1. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ne zamandır bu konuda birkaç kelam ederek hergün tekrarlanan bu işkenceden duyduğum rahatsızlığı dile getireyim diyor fakat erteliyordum ki bugün bir kez daha sokağımızdan "overlokçu ,battaniyelere ,halı kenarlarına ,ısparta halılarına,paspaslara overlok yapılır,overlok makinası arabamızda olup.."diye mütemadiyen lanet olsun sizin neyini var ha ?bütün bi toplum aklını mı kaçırdı? overlok yemek içmek gibi hayati bir ihtiyaç mıdır ki her allahın günü bu saçmalığı dinlemek zorundayız?Zabıtayı arıyor ve onlara bu şekilde satış yapmanın kabahatler kanununa göre suç olduğunu belirtiyorum ve sonra karşımdaki memur bana adresi vermemi ve hemen müdahale edeceklerini söylüyor fakat dostum sen bunların günün her saatinde her sokakta bu şekilde bangır bangır dolaştıklarını bilmiyor musun?Neden sanki ilk kez yaşanmakta olan bir olaydan söz ediyormuşum gibi rol yapıyorsun gerçi ilk aradığımda bu durumdan şikayetçi olan ilk kişi olduğumu söylemek küstahlığını göstermişti telefondaki memur ve o zaman aklıma bir suçu önlemek için asgari kaç kişinin şikayetçi olması gerekir diye sormak gelmemişti .Belki de bu overlok olayı tamamen paravan ve minibüsün içinde başka işler dönüyor.Bazen balkona çıkıp ağzıma geleni saymak istiyorum fakat aklıma birkaç hafta evvel yaşadığım şehirde samsunda evinin önünde sabahın sekizinde yüksek sesle müzik dinledikleri için uyardığı kişiler tarafından vurularak öldürülen kişi geliyor aklıma ve bu ilçede karadenizin en büyük ilçesi olmakla övünen bu ilçede maganda cumhuriyetine başkentlik yapabilecek çapta bir suç potansiyeline sahip olduğunu bildiğim için sus diyorum kendime sus ve kulaklarına tıka sadece.Ah dostlarım suküneti herşeyden çok seven biri için bunun ne dayanılmaz bir eziyet olduğunu bilemezsiniz çünkü bu seslerin bende yarattığı rahatsızlık bir saplantıya dönüştü ve bana sanki onuruma yapılan bir hakareti hergün dinliyormuşum gibi geliyor.Herneyse amacım bu durumdan duyduğum rahatsızlığı dile getirmekti , beni dinlediğini için hepinize teşekkür eder iyi günler dilerim

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Emir Bey selamlar, açıkçası bu durumdan bende çok rahatsızım, özellikle Eskişehir de şaşmaz her gün geçer overlokçular. Ne hikmetse hepside aynı kaydı kullanıyor, internetten mp3 olarak indiriyorlar sanırım :)

Fakat Atakum tarafında böyle bir sorunla karşılaşmadım henüz, çok nadiren geçiyorlar 40 yılda bir. Bu arada suç oranına ve magandalara sonuna kadar katılıyorum. Buraya gelmeden önce Karadeniz insanına karşı içimde bir sempati vardı ama bu şehir 3 yılda git gide sömürdü onu. İyisi çok iyi eyvallah ama kötüsüne denk geldiğiniz zamanda anlattığınız gibi durumlar ortaya çıkıyor.

emir yakup bulut bunu beğendi.
  3. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    merhaba tamer bey ben Bafra da oturuyorum ve Bafra özelinde tüm ülkemizde az çok yaşanan bir problemi dile getirmeye çalıştım .

4. aliihsan.ural

aliihsan.ural Yeni Üye

Seviye:
    Ben sadece yazlari bafrada bulunuyorum ( 1-2 ay ) ama hic hatirlamiyorum overlokculari ya :D fazla konsantre oluyorsun galiba o ses'e :D birde bunlarin dernekleri var sesler tek bi merkezden cikiyor diye biliyorum o yuzden heryerde ayni :D

5. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye: