Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye Mooloolaba/Avustralya Triathlon Dünya Kupası'na Katıldı

Konu, 'Triathlon' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    2008 Sezonunun ilk yarışı olan Mooloolaba/Avustralya Triathlon Dünya Kupası 30 Mart’ta yapıldı.

Yapılan Dünya Kupası’nda Federasyon’umuzu ve Ülkemizi Mert Onaran temsil etti.

Federasyon Başkan Vekili Ömer Bal ile beraber bayrağımızı katılan toplam katılan 38 ülkenin arasında başarıyla dalgalandırmıştır.
    Kendisiyle hem Federasyonumuz hem de Triathlon camiası olarak gurur duyuyoruz.

Sezonun ilk yarışı olmasından dolayı, ITU dünya klasmanında olan ilk 10 sporcunun 6’sı ve 2008 Pekin Olimpiyat’larına gitmeyi garantileyen 48 sporcunun katıldığı yarış mini olimpiyat provası gibiydi.Yarışmada sporcumuz başarılı bir performans sergilemesine rağmen bisiklette iken tur yemesinden dolayı yarışı tamamlayamadı.

Ancak, yarışın Dünya Kupası ve en iyi sporcuların katıldığı düşünülürse, burada yarışmak ve katılmak da çok önemli olduğu ortaya çıkar.
    İlk defa okyanusda yüzmesi ve aynı parkurda hem bisiklet hem de koşu yapılmasından dolayı iki defa tur yeme ve diskalifiye olunması ilk defa yaşanan bir tecrübe oldu.

Zaten müsabakayı İTU dünya klasmanı birincisi İspanyol Gomez, ikinci gene ITU Dünya klasman ikincisi Avustralya’dan Kahledefeld ve üçüncü de geçen senenin dünya şampiyonu olan İngiliz Tim Don oldu.

Federasyonun Dünya Kupaları, Avrupa Şampiyonalarına davet edilmesi ve bu derecede ilgi görmesi camia adına sevindirici bir gelişme.

Yarıştan birkaç foto:

Mert Onaran ve Federasyon Başkanı

Yüzme Etabı başlarken

Bayanlar Yüzme Start Alanı

Değişim Alanı

Bayanlar Bisiklet Etabı

Erkekler Bisiklet Etabı

triathlon.gov.tr

2. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Federasyonumuzu ve Mert Onaran arkadaşımızı da tebrik ediyoruz.Keşke imkanlar daha fazla olsa da,daha fazla sporcuyla daha fazla yarışlara katılınabilse.

3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    katılımındaki cesaretten dolayı tebrik ediyorum ancak, bu mesajlarda bahsedilen başarı kelimesine katılmıyorum arkadaslar. sporcumuz bisiklette tur yemiş buna biz kalkıp aman onlar gibi isimler arasında bu bile basarı dersek tur yemekten öteye gidemez sporumuz. kolay bişi oldugunu düşünüyorsan sen kalk git diyenleriniz olacaktır ama benim bu düşüncelerim değişmeyecektir.

nezamanki futbol dışında sporculuk da ülkemizde bir meslek olarak görülür, cocuk yaşta sporcular geleceği için yetiştirilmeye başlanır ve yeteli imkanlar saglanırsa işte ozaman tur yemekten kurtuluruz ve kafa kafaya yarışabilen sporcular yetiştiririz.

tekrar kusura bakmayın benim kitabimda tur yemek başarı değildir.

mcaliskan23 ve bikernomad bunu beğendi.
  4. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    tskler devamini ve daha fazla katilimlara baslamak bitirmek degilmidir.

5. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk okula gitmeden üniversite bitirilmez.Burada küçümsenecek hiçbir başarı yoktur.her gelişimin bir başlangıcı vardır..Başarı, kümülatif çabaların bir sonucudur.Buna yapıcı eleştiriler ve motivasyon da dahil.sadece katılmak ve bitirmek bile harika.Günlük yaşamda karşılaşılması bile zor insanlarla birarada yarışıyor ve çok anlamlı sonuçlar alınıyor.emeğe saygı lütfen.Orda ilk üçe girenler de bir çok yarışlara katıldılar,çok terlediler ünlenmeye başlayınca da birçok sponsorları oldu.Onların antreman bütçelerini çoğunun aklını başından alır.Ben çok kısıtlı imkanlarla çok iyi şeyler yapıldığı inancındayım.Güzel bir başlangıç.Arkasının da güzel gelmesini diliyorum.

punkermanmania ve mcaliskan23 bunu beğendi.
  6. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Hocam a katılıyorum bu bir başlangıç, Mert Onaran ı tebrik ediyorum çünkü o Türkiye'yi temsil edecek çabayı ve cesareti göstermiş başarılı bir sporcu. Federasyonu da kutluyorum tur yesin sonuncu olsun önemli değil uluslararası organizasyonlara mutlaka ne yapıp edip katılmak lazım. Her fırsatta gelişmekten kalkınmaktan bahseden Türk özel sektörü spora gerçek anlamda katkı verse her şey daha güzel olacak. Spor ve sanat ne zaman bir ek iş veya öylesine bir hobi olmaktan çıkıp bir hayat tarzı ve hayatın önemli bir boyutu olursa işte o zaman biz Atatürk ün gösterdiği hedefe ulaşmışızdır. Tur yemek başarı değil ama ne ile karşılaştırdığımıza bağlı dünyanın en iyi sporcuları ile karşılaştırısak bu pek hakkaniyete uygun olmaz önce emeğe saygı duymak gerekir ve batılıların şu önemli hasletini de edinmek gerekir oda "emek verene saygı duymak ve başarıyı yüceltmek" tir. Batıda sporcular bu nedenle çok saygın kişilerdir. Bizim ülkemizin en başarılı triatleti Mert, o zaman onu takdir ve teşvik edelim.

bikernomad ve punkermanmania bunu beğendi.
  7. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Dediklerine katılmamak mümkün değil.Bir ideal olan;bir de gerçek olan var.Gerçek olan bu ne yazık ki.Biz Tanzimat/meşrutiyet fermanlarındanberi burjivazi yeleştirmeye çalışıyoruz.Demek ki (ne yazık ki) bu kadar oluyor ancak.Birincisi triatlon futbol vs.gibi yaygın (ve bence basit)spor olmadığı için sponsoru da,dopingi de az.Temiz bir spor.daha da önemlisi ülkelerin gelişmişlik düzeyleri ile alakalı.İmkan sahiplerinin sponsorluğu "n"plus, yani artı bir daha diye bir getiri aracı olarak değil,sosyal bir görev ve haz olarak görmelerini beklemekten başka şansımız yok.O zamana kadar da biz elimizden geleni yapalım.Bizler yakışan da budur bence.

mcaliskan23 bunu beğendi.
  8. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bana geldi heralde bu söz. ben emek veren herkese bugune kadar hayatımda saygıda kusur etmeyen biriyim, ve tekrar ediyorum benim burada yaptıgım ozeleştiri asla sporcumuz için değil. hatta onu mesajımın başında tebrik ettim. benim eleştirim ülkemizde sadece futbolu spordan sayan zihniyete. ülkemizde branş dal ayırt etmeksizin spor için sponsor bulunursa ancak ilerler başarılarımız. yoksa istersek senede 5 değil 55 uluslararası musabakaya da katılsak yine arkalardaki yerimizi değiştiremeyiz.

saygılar

mcaliskan23 bunu beğendi.
  9. mustafa-yapıcı

mustafa-yapıcı Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler zuhal elıne sağlık gerçekten çok hoş fotoğraflar harıka