Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye Karayolları Haritası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında menschmaschine tarafından paylaşıldı.

1. menschmaschine

menschmaschine Yeni Üye

Seviye:
    Bu bir tur makalesi değil fakat konunun şehirlerarası tur yapanları ilgilendirdiğini düşündüğüm için başlığı buraya açmayı uygun gördüm.

Atlas dergisi Ocak 2009 sayısında promosyon olarak güncellenmiş Türkiye Karayolları Haritası veriyor.

Dergiyi bugün şans eseri görüp aldım. Harita bildiğimiz büyük, katlanan haritalardan değil. Onun yerine 125 sayfaya bölüp spiralli cilt yapmışlar. Bu şekilde gereken sayfayı bulmak gayet kolay oluyor. Ayrıca tura giderken sadece ilgili sayfaların fotokopisini çektitirip yanımıza almak mümkün olabilir.

Harita yan yolları da es geçmeden Türkiye karayollarını detaylı bir şekilde aktarıyor. Bana kalırsa el altında bulunmasında fayda var.

2. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Haber verdiğin için teşekkürler. Yarın bende alacağım.

3. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Ben geçen sene bu haritadan almıştım. Sanırım aynı harita verilecek. Ben bu haritayı önermiyorum keza denildiği gibi harita 100 küsur sayfaya bölünmüş durumda ve her ufak bolunmuş parça diğerine tam oturmuyor. Kesik kesik bir harita ortaya çıkıyor ayrıca detay çok az. yine de kompakt bir harita sayılabilir.

İlgilenenlerin önce haritayı alıp kullanıp kullanamaycaklarına karar vermelerini tavsiye ederim. Malesef bu harita dergiyle birlikte kapalı bir poşette oluyor. Bakma şansınız varsa bu şansı kullanın oyle alın derim.

İyi Sürüşler...

günkut bunu beğendi.
  4. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Menschmaschine Bu seneki harita da NKORHANK'nın geçen yıl almış olduğu gibi mi ?

5. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkürler.Gidip en yakın zamanda dergiyi almalıyım.

6. menschmaschine

menschmaschine Yeni Üye

Seviye:

Geçen yılkini bilemiyorum ama bana kalırsa bu yılki haritanın detayları yeterlidir. Elbette yola çıkılacak istikamete göre son kertede Google Maps gibi sitelerden daha detaylı harita çıkışları alınabilir. Ama elinde bu haritayla insan kolay kolay yolunu kaybetmez diye düşünüyorum.

Parçaları üst üste oturmaya çalışmak bence pek iyi bir fikir değil; çünkü bunu yapmak için hem sayfaları koparmak hem de her sayfadaki harita parçasını çevreleyen kenar kısmını kesmek gerekir. Bu da haritanın yapılış amacına ters bir hareket olur. Bunu böyle küçük bir atlas gibi düşünüp öyle kullanmak gerek.

Özellikle benim gibi haritaları sık sık yanlış katlayan biri için uygun bir ürün. Bu haritayı sadece evde ara sıra karıştırmak ve olası seyahat planları yapmak için bile olsa el altında tutmak isterim.

Murat İLK bunu beğendi.
  7. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğru diyorsunuz. Yarın alacağım.

8. cazz

cazz Kıdemli Üye

Seviye:
    geçen yıl oyakbank bireysel işlemlerde kullan-at şifre kullananlara bu haritadan vermişti. ben geçen yıl kullandım. yeterince detaylı herkese tavsiye ederim.

9. mustafakoray

mustafakoray Üye

Seviye:
    Arkadalar harita konusunda Google Earth'ten alacağınız resimleri OziExplorer isimli programa konum ayarlarını yaparak yükleyip bu programda grid çizgilerini oluşturabilir ve çıkt alabilirsiniz. Grid çizgileri sayesinde pusulanın da yardımı ile nerede olduğunu anlamanız, yön tayin etmeniz mümkün olur. Aynı zamanda GPS kullanıyor iseniz yine Google Earth ve 2 program daha kullanarak GPS'inize detaylı harita da yapabilirsiniz bunları uzun zamandır yapmakta ve kullanmaktayım. Yardım isteyen olursa özelden mesaj atabilirsiniz.

Yukarıda yazdığım konuları detaylı olarak anlattığım bir site var ama buraya yazmıyorum bisikletforum yönetimi yönlendirme yaptığım için mesajımı silebilir.

ASTROCU ve Çağlar Akkoyun bunu beğendi.
  10. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Sitenin ismini özel mesaj ile gönderirmisiniz ?

11. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Haberdar ettiğin için teşekkürler hemen birtane alacagım.

12. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
    Aslında böyle bir harita ne kadar yetersiz olursa olsun alternatifini bulamadığımız sürece yanımızda olmasında fayda vardır diye düşünüyorum.En azından uzun yola çıkacaklar için başvuru niteliğinde iyi bir kaynak olacaktır.Duyuru için teşekkürler..

13. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    haritayı biaz önce aldım genel detaylara inmişler ancak ben pek yeterli bulmadım. haritada yerleşim bisimleri arasındaki mesafeler harita üzerinde yazmıyor. bu bence çok büyük bir eksik. ancak motorlu bir araçla ulaşım için yeterli bir harita. yine google earth bizim için en iyisi

ZekiAlper bunu beğendi.
  14. ASTROCU

ASTROCU Aktif Üye

Seviye:
    bende alıcam fakat fiyatı ne kadar?

15. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    7 ytl. ancak bence almaya gerek yok.

16. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Haritayı bende aldım çok ayrıntılı olmamasına rağmen oldukça güzel hazırlanmış.
    Google earth ile kullanmakta fayda var tabi.