Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye-Ermenistan

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mithrelios tarafından paylaşıldı.

1. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,

Bu yazın sonuna doğru Ankara'dan Ermenistan'a gitmek istiyorum, fakat sınır kapisi kapali olduğundan Gürcistan üzerinden geçmek durumundayim. bu rota hakkinda bilgisi olan, önerileri tecrübesi olanlar var mi merak ettim, şimdiden hem antremanlara hem araştirmalara başlamak gerek malum. Şimdiden teşekkürler.

2. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    bence gitme hoş karşılanmazsın sanırsam

3. atakum55

atakum55 Yeni Üye

rotanı karadeniz e çevirsen?mesela dogukaradeniz kaçkar daglarına dogru tırmansan:))tabi geçerken bizide alman koşuluyla...

4. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    valla Ermenistan şu ara tam duman altı sıkı yönetim falan,kısa zamanda toplanacak gibide durmuyor, inla gideceksen de dikkatli ol .Şimdiden iyi yolculuklar.

5. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Dediğiniz gibi sınır kapısı kapalı. Fakat Gürcistan'a 2 ayrı kapıdan giriş var. Sarp ve Ardahan'ın doğusundan ufak bir kapıdan çıkılabiliyor. Daha güneyde olan kapıdan çıktığınızda Gürcistan içinde daha az vakit geçirmiş ve Ermenistana ulaşmış olursunuz.

Birde diğer taraftan Doğubeyazıttan çıktıktıktan sonra İran sınırları içerisindende bir giriş var diye hatırlıyorum.
    İran'a giriş için vizeye gerek yok. Belki bu yol araştırılırsa daha çabuk ulaşmış olabilirsiniz.

Ayrıca Ankara'lı olduğunuz dikkatimi çekti. Özelden görüşebilirsek Ankara'da yaşayan İran'lı bir arkadaşım var bu konuda bilgisine müracaat edebiliriz. Görüşebilirsek yol hakkında ufak önerilerimde olabilir.
    Selamlar

Mithrelios bunu beğendi.
  6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    bilgiler için teşekkürler. bakalım şu anda sadece bir fikir, antremana yavaş yavaş başladım tabi iyi planlama yapilmazsa kötü sonuçlar doğabilir. Ermeni ve Gürcü arkadaşlarım var fakat İran yolu hiç aklıma gelmemişti. Gürcistan'dan vize almak sorun olmasa gerek yanlış mı düşünüyorum? yoksa rotanın dağlık olması nedeniyle mi İran üzerinden gitmek daha iyi olur. dediğim gibi teşekkürler, netleşince biraz daha durumlar bilginize tecrübenize ihtiyaç olacağı kesin.

7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Şimdiden kolay gelsin. Zor ama unutulmaz bir gezi olacağı kesin. Umarım istediğiniz şekilde başarırsınız.

8. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçekten zor bi gezi gibi duruyo.
    Ermenistanla aramız hiç iyi değil,hatta düşmanız diyebiliriz o yüzden Türk pasaportu ile ermenistana geçmek kolay görünmüyo.Eğer başka ülke pasaportunuz yoksa...

9. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Gürcistan'da vize uygulamıyor. 20 YTL giriş ücretini (ayak bastı parasını) ödedikten sonra giriş yapabiliyorusun.