Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye - Çek Cumhuriyeti turu için arkadaş ariyorum.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mustafa Güler. tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Güler.

Mustafa Güler. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar!

Bu yazıyı okuyorsanız sizinde içinizde böyle bir seyahat planı var fakat bir türlü o ilk pedalı atamadınız.

Bende aslında sizler ile aynı durumdayım ve artık hayatımda bir fark yaratmak sınırların dışına çıkmak istiyorum.

Bunu yapmak için bana gereken ne bol para nede aşılması güç engeller. Sadece biraz cesaret. Hepsi bu!

Konu başlığında da belirttiğim gibi Türkiye'den başlayıp Çek cumhuriyeti Prag şehrine varan bir bisiklet turu planlıyorum. Tur güzergahı konusunda tur arkadaşımın da istekleri doğrultusunda yeni rotalar çizebilirim veya birlikte planlayabiliriz. Öncelikle belirtmek isterim ki aklımdan geçen sadece bir tek yol arkadaşı veya çok ekstrem bir durum olursa bu sayı 2 dir gerçi ben bir tek kişiyi bile bulabileceğimi düşünmüyorum ama yinede belirtmek istedim :)

Turu gidiş ve dönüş olmak üzere 1 ayda tamamlamayı düşünüyorum. mesafe olarak 1600-2500 km arası değişkenlik gösterebilecek bir yol(Rota planlamasından dolayı). uzun rotayı takip edersek bir çok ülke görebileceğimizi söylemekte fayda var. Buna göre sırasıyla uzun yol;

Yunanistan - Makedonya - Arnavutluk - Karadağ - Bosna Hersek - Hırvatistan - Slovenya - Avusturya - Çek Cumhuriyeti. Bu güzergah için sadece Schengen vize ve bir türk pasaportu yetiyor. Görülebilecek şehirler arasında (İsteğe bağlı) Dubrovnik, Mostar , zagreb , Linz, prag gibi sayabilirim. tabi bunun yanında aslında yüzlerce irili ufaklı şehirden yanı sıra turun çok büyük bir kısmı sahil şeridinde olacağı için aslında keyfine doyum olmayacak ve kamp konusunda sorun çıkmayacaktır.

Kısa tur ise;

Bulgaristan - Romanya - Macaristan - Slovakya - Çek cumhuriyeti.

Görülebilecek belli başlı şehirler arasında Sofya , budapeşte, wien prag ve irili ufaklı bir çok şehir. fakat kısa yol terciğinde hemen her ülkede neredeyse vize gerekiyor Schengen vizenin pek bir önemi kalmıyor.

Turun tam tarih ve planı bulabilirsem arkadaşa bağlı olarak bulamaz isem temmuz sonlarına veya ağustos başlarında yapmayı planlıyorum.

Bu konuya dileyen tüm arkadaşlar iyi kötü yorumlarıyla katkıda bulunabilir veya daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlarda yazabilir.

Şimdilik bu kadar umarım bir gün herkes hayallerini gerçekleştirebilir!

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tur'unuzda başarılar size.2500 km uzun tur diyorsunuz ancak bunu 30 güne sığdırırsanız günlük 100 km yol yapmanız gerekir.1 ay boyunca her gün 100 km yüklü bir bisiklet ile ciddi kondisyon gerektirir.

3. Mustafa Güler.

Mustafa Güler. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Emin ol 100 km bisiklet ile hic bir sey degil hergun cok rahat yapilabilecek bir yol.

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi yolculuklar sana.

5. revan55

revan55 Üye

Adı:
    Recep V.
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eğer vaktiniz varsa günlük kilometreyi kısa tutup, geze geze gitmenizi öneririm. Başarılar dilerim.

6. Mustafa Güler.

Mustafa Güler. Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hic kimsenin boyle bir tura istekli olmayisi beni sasirtti acikcasi!

7. volkanyasasin

volkanyasasin Yeni Üye

Seviye:
    Mustafa abicim, 2500 kmlik bir turdan bahsediyorsun; e haliyle kolay değil..
    Bundan ziyade turun yaklaşık 1 ayda tamamlanacak olması.. 1 ay da az bir süre değil.

He ama asıl mevzuya gelecek olursak, şahane bir tur olabilir..
    Şahane deneyimler kazanabilir, pek çok şey görülüp öğrenilebilir..
    Tabiki bunların başında; kondisyonu ve zamanı bol olacak, kafası rahat olacak..

Umarım vakti, kondisyonu bol olan; gezmeye aç bir arkadaş bulursun..

:in: