Türkiye Bisiklet Federasyonundan Beklentilerimiz.

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@gurol

gürol bey,

mesajınıza başından sonuna kadar katılıyorum yanlız gözden kaçırdığınız bir iki ayrıntı var,

bisincisi, bineceği bisikleti getiremediklerini fiyatının 6000 Euro olduğunu araya adamlar sokulup kişisel ilişkilerle temin ettiklerini bilal kendisi söyledi. sayın federasyon başkanıda hoşuna gitmesede onayladı ben tv de duyduklarımı aktardım.

ikincisi, kısa vadede bisiklet için resmi müsabakalar dışında bir faliyet gözükmediğini yazdım. bahsettiğiniz projelerin uzun vadede geri dönüş sağlayacağını (ortalama 25 yıl) sizde yazmışsınız zaten.

para konusuna gelince yumurta tavuk olayına benzemiyor mu sizcede bisiklet sporu gelişirsemi para olacak, para oluncamı bisiklet sporu gelişecek.

doğrusunu isterseniz yanlız gümrük mevzuatı kısmını değil söyleşiyi başından sonuna kadar ciddiye almadım zaten. sadece haber amaçlı paylaşmak istedim o kadar.

sayın federasyon başkanı her cümlesine para lazım diyerek başladı, para lazım diyerek bitirdi. umarım bir gün yağmur yerine (artık o da yağmıyor ya) gökten para yağar da bütün meseleleri hallederiz.

son olarak tüm sporcu kardeşlerimize başarılar diliyorum. bence bisiklet sporunun gelişmesinde ki en büyük katkı onların kazanacakları madalyalar olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay ve JaN
Scudo

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@sawasYanlış anlaşılmak istemem eleştirim zaten size değil.

Bilal de söylemiş olsa, Federasyon başkanının doğrultması gerekirmiş.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Bazen bütün dizginleri elinizde hissetseniz de olmayacaksa olmuyor. "Burası Türkiye" deyip kalıyorsunuz. Federasyon Başkanı, Emin Müfütoğlu, belki de en doğru adamlardandır o görev için. Mesela biz kurul olarak göreve başladığımızda bana "Gürol, kurul başkanı sensin, kurul olarak her kararınızın arkasındayım" demişti. Gerçekten sözünü tuttu. Bundandır ki senede 15 yarış yapabildik. Mesela 2005 yılında uygulayabildiklerimizi bugüne kadar getirmiş olabilseydik Olimpiyata kontenjanla değil ilk 24 içine girerek yapmış olacaktık. Ancak süreç her zaman yolunda gitmeyebiliyor. Mesela 2006 da planlarımız içinde olsa da gidemediğimiz yurt dışı yarışları vardı. Sonra sürekliliğimizi kurul olarak tutturamadık. Çeşitli sebepleri var. 2007 başı ile birlikte dağıldık. Son sorumluluk olarak Avrupa şampiyonasını hakkıyla organize ettik. Ve ben istifa ettim.

Şimdi yol bisikletindeki arkadaşlar benzer dayanışma içindeler. Başkan yada yardımcısı değil, 44. Cumhurbaşkanlığı turunu onlar organize edecek. Ön planda hiçbirini göremeyeceksiniz, TV'lere saatlerce çıkmayacaklar, isteseniz de çıkmazlar çünkü yarış içinde büyük sorumlulukları olacak. Hepsini şimdiden tebrik ediyorum çok zor bir sorumluluğu var yol bisikleti teknik kurulunun.

• Beğen
Tepkiler: tecadisk