Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye bisiklet federasyonu 2014 faaliyet programı açıklandı

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Artık Yok tarafından paylaşıldı.

1. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Türkiye bisiklet federasyonu beklenen 2014 takvimini nihayet açıkladı yalnız her sene olduğu gibi bu senede parkur seçimlerinden dolayı sevinenler olacak üzülenler olacak bizler için sıkıntı verecek olan en büyük yanı şehrimizde bir federasyon yarışının olmayacak olması diye düşünüyorum sonuç olarak ferdi koşanlar için bir şehirden başka bir şehire sırf yarışmak arzusu ile yol almak pekde kolay olmuyor işlerimizden izin almak başta olmak üzere yol masrafı , kalacak yer problemi , parkura gidiş geliş vs vs pek çok şey ile boğuşmak durumunda kalabiliyoruz neyse dilerim hepimiz için hayırlısı olur artık söz sırası sizlerin :rolleyes:
    http://www.bisiklethaber.com/wordpr...s/2013/12/faaliyet-programi-2014-taslak-1.pdf

2. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    şaka gibi bir tablo bence.

atta bunu beğendi.
  3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Türkiye'yi gez İzmir'e uğrama...

Artık Yok bunu beğendi.
  4. Memet A. Oztop

Memet A. Oztop Yeni Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    İzmir için konuşmak gerekirse, bence gidilebilinecek nispeten yakın yarışlar aydın, arifiye ve balıkesir. Arifiye hariç triatlon takvimi ile çok yakın, onun da iptal olmayacağının garantisi yok. Sanırım 2014 için lisansı yeniletmeyeceğim.

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Bu sene ibre doğu illerimizden yana bu bakımdan son derece olumlu bir gelişme ancak her sezon takvime mümkün mertebe uymaya çalışan batı illerine de biraz haksızlık olmuyor mu ? Elbette oluyor mağdur edebiyatı yapmak istemiyorum ama sonuç ortada bu tablo yüzünden pek çok arkadaşımız bisikletini askıya asmış durumda sporu geliştirecekleri yerde bitiriyorlar resmen ama sanırım farkında değiller herkes bisiklet federasyonuna gidip lisanslarını mı bıraksa aceba diye düşünmeden edemiyorum
    neyse dilerim batıdan kaybedilen sporcu sayısı doğudan artışa neden olur da bizde polyanna 'cılık oynayabiliriz

Ömer KARAN ve emre özgür bunu beğendi.
  6. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler.
    Antrenörlük kurslarının yapılacağı yerlerin de hızla belirlenmesi gerekir,
    planlamalar yapmak için.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Federasyonda master lar yine hazımsızlığa sebep olmuş sanırım. Nedir bu garezleri anlayamadım. Şaka gibi 3 yarış koymuşlar. Hiç koymasalarmış daha iyiymiş, 10bini aşıkn km geçenler var, nedir yani hepi topu 3 yarış için mi yapacaklar bu antremanları.

8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Sırf bu olasılıklar nedeniyle yıllık km sayımı ciddi şekilde düşürdüm geçen yıl 12.000 km civarında olan kilometrem şu an 7000 km civarına henüz ulaştı insanı bisiklet sporundan soğutuyorlar gerçekten

9. Battal Yılmaz

Battal Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ops... AYdında yaşıyorum ne lisans var ne klüp MTB'm ile kafam estikçe pedallıyorum yol yarışlarına almazlar da şimdi beni :/ pof?

bilgili usta abilerim yardımcı olursnaız sevinirim?

10. emre özgür

emre özgür Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    master sporcuları istemiyorlar sanrım :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Aralık 2013
  11. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim anlayamadım. İstanbulda, Çanakkale'de, İzmir'de, Kuşadasında bir sürü yol var. Buralarda niye yarışlar ayarlanmıyor; bu kadar mı zor. Bisiklet alıp yarışlara hazırlanalım diyorum yarışacak yer. Youtube'dan seyrediyorum adamlar 3 mahalle kapatıp 3-4 turluk yarışlar yaptırıyorlar. Valla şaka bu federasyon.

12. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Takvim var diye yatıp kalkın dua edin. ^^ Sporun her dalı o dalı maaş için aşina olmayan kişilerle dolduruldu.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=646864188666454&id=139282372757974

Komple ayaklanınca bir şeyler yapılmaya başlandı.

13. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Bizde birşeyler yapsak iyi olacak yoksa azınlık olan 5-10 sporcu arkadaşımızı da çay , çorba turlarına kurban vereceğiz durum onu gösteriyor

emre özgür bunu beğendi.
  14. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sizin yazdiginizdan alinti aldim, ama sözüm herkese!
    Herseyden önce dünyanin hic bir ülkesinde bisiklet federasyonu bir devlet organi degildir. O ülkenin bisiklet kulüp ve derneklerinin bir federasyonudur. Yani bisiklet federasyonunun organizasyonlarinin, o ülkenin beden terbiyesi makamlariyla bir uyumu, yeri geldikce müsaadesi gerekir, ama özünde bagimsizdir.. Daha da somut olarak yasadigim ülke icin yazayim. Federal Almanya' da yapilan yarislarin büyük cogunlugunun, sayisal olarak, Alman federasyonu ile alakasi yoktur. Federasyon sadece ülkedeki lig usülü yarislar ve sampiyonalarla ilgilenir, veya ülkenin uluslararasi temsilinde bir rol oynar. Yarislarin büyük cogunlugu federasyona bagli kulüplerin kendi organizasyonlaridir.
    Bu kisa aciklamadan sonra; ülkamiz insanlari hala 21. yüzyilda bu tip organizasyonlari devletin veya federasyonun yapmasini bekleyip hayiflanmaktadirlar. Sanirim her bölgede yeterince bisiklet yarisindan anlayan, yetenekli, becerisi yüksek insanlar vardir. Bu insanlara yardim edecek yeteri kadar da insan bulunarak herkes belirli yarislar düzenleyebilir. Örnegin bu hafta sonu Eskisehir' de yapilacak dag bisikleti yarisi gibi. Hatta bu yarisin benim gözümde cok önemli bir noktasi vardir ki. yaris sehrin icinde yapilmakta, yani bazi yollar kapatilmaktadir. Federasyon ile alakasi olmayan bu yaris yapilabiliyorsa, yerel makamlarla görüsülerek, heryerde benzeri yol yarislari düzenlenebilir.
    Biraz sitem eder gibi oluyor ama, herseyi baskasindan beklemek bizleri bir yere götrmez. " Imece' nin daha ilkokulda ögrenildigi bir memelektte, aydin ve egitimli insanlardan benzeri eylemleri beklemek bence oldukca hakli bir yaklasimdir.
    Isin maliyeti konusunda fazla bir sey söyleyemeyecegim ama, bu konuda sponsor aranmasi gerektigini herhalde herkes biliyordur. Ilgilenen herkese basarilar dilerim!

15. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Avrupda ülkelerindeki sporcu sayısı ile Türkiyedeki sporcu sayısı bir değil. Avrupada yerel yarışlar düzenlenebiliyorken burada sporcu sayısının azlığından mecburen ülke çapına yayılmak durumunda. Bu da harcırah problemini yaratmakta. Ne olursa olsun kendi imkanlarımızla sponsor bularak bu harcırah yükünün altından kalkmamız çoğunlukla mümkün olmuyor, mümkün olduğu durumlarda da genellikle devamlılık sağlanamıyor. Kulübümüzdeki küçük yaştaki sporcuların kışın giyebilecekleri forma için bile sponsor bulamıyorken, yarışlar için sponsor bulabilmek çoğumuz için imkansızdan öte...

ihtiyar ve yucel gulesenoglu bunu beğendi.
  16. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bizde kimse kendi mahallesinin yolu kapatılsın istemez; Cumhurbaşkanlığı Turu için yolların kapatılmasına tepki veren iki ayaklıları hatırlıyorsunuzdur:
    http://foto.mtbtr.com/upload/TUR2013Twitter.jpg

O yüzden ya Pazar günleri kapalı olan sanayi sitelerinde, ya da F1 pistinde falan olur böyle yarışlar...

ihtiyar ve Çetin Güzel bunu beğendi.
  17. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum adaşım ,
    senin verdiğin her bilgi benim için çok değerli federal almanyada durumlar nasıl görüyoruz ,
    şimdi bu forumda belçikada ve italyada ve fransada yaşayan var ise orada durumlar nasıl onuda öğrenir idik
    ama ben tahmin edebiliyorum ,
    oralarda da kesin yerel bisiklet takımları vardır ve sponsörleri
    bu ülkenin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına yerel kaç adet sponsörlü bisiklet takımı var
    sayı ortaya çıkar ise çok üzülürüz,şu istanbulda sadece attila bisiklet takımı gözüküyor ama onlarda pek yarışlarda var olmuyor uluslar arası yarıştan bahsediyorum tabi,
    cumhurbaşkanlığı yarışlarını seyrettim istanbulda adamların altındaki bisikletleri gördümde türkiyede yok o yol bisikletleri,
    bu ülkede sponsör bulmak zor ,sponsörler bu işten kara bakacak şimdi ticarette herkes karı düşünür tabi ,burada kar etmek isteyecek sponsör firma ,hiç kimse babasının hayrına masraf yapmaz yapılacak masrafın bi karı olmalı ,
    avrupada yapılan bisiklet yarışlarında panolara bakınca hangi firmaların sponsör olduklarını görüyoruz örnek shimano dev bi şirket tabi ,
    şimdi sadece uluslar arası bisiklet yarışlarından gayri bu ülkede aynı mahalle futbol takımları gibi mahalle bisiklet takımları olacak yani diyelim kadıköy bisiklet takımı,yani ilçe bisiklet takımları amatör olacak ,
    ve buralardan yetişecek gençler
    en önemli mesele şudur
    bu ülkede lisanslı diplomalı bisiklet antrenörleri olacak
    birisi ile tanışmış idim
    bana bayağı tiyolar vermiş idi ,aynı zamanda mehmet ali dostumun hocası idi ,benim hibriti beğenmiş idi
    yalnız mtb kadrosu olduğu için hız zor olur demiş idi işin mühendislik tasarımlarını biliyor idi ,
    o dostumun söyledikleri kulağıma küpe olmuş idi.ön tarafa açısı farklı olan çatal önermiş idi ,böylelikle ön teker kadroya yaklaşacak idi
    nitekim cyclo cross lara baktığım zaman ön teker yanaşık kadroya benimki önde oluyor ,,

evet dostum ihtiyar ,bu ülkede çok şey eksik ama yapılacak çok şeyde bizi bekliyorda
    uygulama yapacakların olması lazım .

mete semiz, Emrah GÜLEZ ve ihtiyar bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Aralık 2013
  18. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu programı görünce benim gibi bir çok bisikletçinin şimdiden hayal kırıklığına uğradığını düşünüyorum. Örneğin İstanbul gibi nüfusu en fazla olan bir yerde yol yarışı yok. Master'lar katılmasın diye program iyice kırpılmış.

Dönüp baktım; Bisiklet Federasyonu'nun vizon, amaç, bütçe ve faliyet raporlarına. Vizyon ve amaç yazmıyor. Yani ne yapmaya çalışıyorlar belli değil. Bütçeye baktım, en son 3 yıl önce güncellenmiş. Benim oturduğum sitenin bütçesi internette 6 ayda bir yenileniyor. Peki, federasyonun bütçesi nereden geliyor? Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto görünüyor. Bu gelirin %90'ı yurtiçi spor faaliyetlerine gidiyor. Yurtiçi spor faaliyetleri kamplar ve yarışlar. Bu noktada; federasyon yarış düzenlemesin demek bana akla uygun gelmiyor, çünkü esas amaçlarını yazmadıkları gibi faaliyetleri de ağırlıklı olarak yarışlar. Şu sorunun yanıtı nedir acaba: Katılım fazla olursa bu federasyonun lehine mi aleyhine mi? Eğer kendisi açısından uygun organizasyon yaparsa ve bütçenin altında gideri olursa kalan gelire ne oluyor? Tabii ki federasyon da gelir giderini hesaplamalı. Ancak ortaya çıkan tablo farklı yorumlara neden oluyor. İstanbul'da master kategorisinde yol yarışına katılmak isteyen çok insan var. Hatta makul bir katkı payı ödeyip katılmak isteyecekler de var.

Kulüplerin de yarışlar düzenlemesi harika olurdu da kulüp bulabilirsen! İstanbul'da hangi kulüp yapacak bunu? üyesi olduğum Atilla takımı veya Rivamad mi olacak? Var olanlar da kapandı zaten. Atilla'nın 2014'te amatörler için bu niyeti var, ama tek bir kişinin olanaklarına, niyetine, iş yoğunluğuna mı kalmış koca İstanbul? Devletin görevi her şeyi yapmak değildir; ancak bir alanda ihtiyaç varken bu bireysel olarak karşılanamıyorsa devletin bu açığı kapatması beklenir. Zemini oluşturur, sonrasında bireyler geliştirir. Gelişmiyorsa devletin desteği devam eder. Ben astronomi okudum. Özel sektörün desteği koca bir 'sıfır'. Devlet yapmasın, o zaman bu ülkenin astronomi bilimine ihtiyacı yok mu diyelim?

ihtiyar bunu beğendi.
  19. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

şöyle bir etap olmazmı koca istanbulda :evil:

20. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

isa ,
    o etabı anca anadolu performansın amatör elemanları yapar sen çerez antremanlarına devam et oralarda pişecen yani polinezde ,sonra gelecen bizle ama sürekli burada yazacağım ve beynini yıkayacağım senin o bisiklet ile performans olmaz uzun etaplarda eline alır gelirsin o bisiklet ile rezil olursun uzun etaplarda sana bi ağbi tavsiyesi daha ..:)
    evet ya modifiye olacak ya da yani bisiklet alınacak

ihtiyar bunu beğendi.