Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'türki cumhuriyetler'den' bisiklet almak ve getirmek?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında ERTUNGA tarafından paylaşıldı.

1. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisiklet forum dostlarım nisan ayının başında yurt dışı göreve gideceğim ancak hangi Türki Cumhuriyet olacağı belli değil kesin olan Türki Cumhuriyetlerden biri olacağı ...Öğrenmek istediğim daha önce giden arkadaşlar var mı varsa hangi ülke ? Bisiklet getiren oldu mu ? Getirdi ise kuralları nedir ? Fiyatları nedir ? Şimdiden teşekkür ederim....

2. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Oncelikle yolunuz acik olsun. Yurtdisindan bisiklet getirmek kullanacaginiz havayolu sirketi ile alakali. THY bu konuda oldukca iyi. Avrupa ucuslarinda tek yon bisiklet tasima icin ekstra 30€ talep ediyor. Turki cumhuriyetlerde de asagi yukari ayni olur diye dusunuyorum. Ucusunuzdan 3-4 gun THY'yi arayip hangi ucusta bisiklet tasimak istediginizi soyluyorsunuz. Sizden paket boyutlarini, kilosuni istiyorlar ve talep olusturuyorlar. 2 gun sonra arayip onaylanip onaylanmadigini sormaniz gerekiyor. Ben simdiye kadar 2 sefer tasidim ve hic sorun yasamadim. Ayrica kutu icinde mi yoksa bisiklet valizi icinde mi olup olmadigina karismiyorlar.
    Herhangi bir Turki cumhuriyette bulunmadigim icin diger sorulariniza cevap veremeyecegim. :) Kolay gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ERTUNGA bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Türk cumhuriyetlerinde bulunmadım. Fakat hemen hemen hepsinde en az bir dostum var. Kendileriyle bu tarz konularda da diyaloğum olmuştu. Bisiklet için net bilgim yok fakat bu ülkelerde Amerikan,Rus ve Çin pazarı oldukça yaygın ve ekonomik. Fakat bilindik Avrupa markaları var mıdır? Piyasası nasıldır? Pek bilgim yok. Sizin için bunun hakkında biraz bilgi toplayabilirim. Hatta Özbekistan Semerkant da yaşayan bir dostuma mail dahi attım. Dönüş yaptığında Özbekistan hakkında bir fikrimiz olmuş olur. Diğer ülkelerdeki dostlarıma da danışacağım. Görev yeriniz belli olduğunda size en yakın dostum bizzat ilgilenebilir de. Umarım yardımım dokunur iyi akşamlar diliyorum

Yiğit Türkben, GLN ve ERTUNGA bunu beğendi.
  4. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim Uğur bey ilgilendiğiniz için...En önemli soru fiyatlar eğer ülkemizle aşağı yukarı aynı ise hiç bakmama gerek yok görev yerim belli olduğu zaman size özelden bildiririm tekrar teşekkür ederim ....

5. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Bende sizi tebrik ediyorum. Forumun amaçlarından biride bu işte .

ERTUNGA bunu beğendi.
  6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Rica ederim Ertunga bey. Özbek dostum Odiljon Komilov ( Adilcan Kamiloğlu) ile görüştüm. Kendisi Semerkant da bir alışveriş merkezi içerisinde esnaf. Kumaş ve tekstil ürünleri satıyor. Aynı merkez içerisinde bir de bisiklet mağazası mevcutmuş. Markalar hakkında çok bilgisi yok. Genelde Çin pazarının hakim olduğunu söyledi. Yarın markalar ve fiyatları hakkında bilgi toplayacak bizim için. Öğrenir öğrenmez size yazarım.

Teşekkür ederim Emre bey. Herkes elinden geldiğince birbirine yardımcı olsa muhteşem bir dünyada yaşıyor olurduk.

ERTUNGA bunu beğendi.
  7. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet dostlarım göreve gideceğim ülke belli oldu... ÖZBEKİSTAN...hakkın da bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum sadece bisiklet konusun da diğer genel konular hakkında da tavsiye de bulunabilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.