Turkcell'den Vodafone'a geçiş / kapsama alanı sorusu

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Herkese selamlar,

Malum olay nedeniyle artık Turkcell'e bir kuruş bile kazandırmak istemiyorum. Dolayısıyla hattımı Vodafone'a taşımak gibi bir niyetim var.

Sorum şu:

Bu yaz yine uzun bir bisiklet turuna çıkmayı planlıyorum. Bundan önceki turlarımda öyle zamanlar oluyordu ki, Turkcell bile zaman zaman çekmiyordu. Örneğin Gelibolu yarımadasının bazı yerlerinde çekmemişti.

Özellikle Vodafone kullanıcıları cevaplarsa sevinirim. Kırsalda, şehir dışında Vodafone'un çekim gücü nasıl?

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya ve Uğur S.
Scudo

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dağ bisikleti turcusu olarak Karadeniz'de deneyimlerim tam bir felaketti.
Dağlarda uzunnn zaman hiç çekmediği oluyordu.

Turkcell 3g çekiyordu Çaykara, Dere başı virajlarının (meşhur) karşı vadisinde tahmini 170ü 2200 metrelerde..
Gprs ile harita üzerinden kolayca yol bulduğum oldu.

Yüksek kesimlerde vodafone pek güven vermiyor.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@SerkanNamazcı
Çok yüksekte değil, kıyılarda olacağım genellikle. Teşekkür ederim yorumunuz için.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@clubber Teşekkür ederim. Pazar günü bu işi halledeceğim. 10-12 yıldır Turkcell kullanıyordum. Normalde asla hattımı taşımam çünkü gayet memnunum ama bu son olaylar beni çıldırttı resmen.

baby_face_

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
Bu iş biraz da şans işi Vodafone kullanıyorum ve bu zamana kadar şebeke problemi hiç yaşamadım. Kırsal kesime gelince Trabzonluyum 2200 metre yükseklikte yayla evimiz var. Avea (Türk Telekom) hiç bir şekilde çekmedi. Turkcell ve Vodafone da belli yerlerde çekiyordu. Yani böyle ekstrem durumlar dışında şebeke konusunda bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
varsın çekmeyiversin. bir kereden bir şey olmaz. kararınızı destekliyorum.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Desteğiniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

Turkcell'i arayıp taahhütten cayma bedelimi sordum, 2,99 TL dediler. Anlayacağınız, yarın 3 liralık cayma bedelimi ödeyip Turkcell'e veda ediyorum.

Turkcell'e ödediğim aylık ücretle hemen hemen aynı paraya, hatta daha ucuza Vodafone'da gayet uygun tarifeler var. Spotify üyeliği, daha fazla konuşma, daha fazla internet, vd..

Vicdanen rahatlamak da cabası.

Ne diyeyim, darısı başınıza :)