Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türk sporunun başarılı kulüpleri FB,GS veBJK'yi bisiklet şubesi açmaya davet ediyoruz

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında EgemenOzan tarafından paylaşıldı.

1. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    Türkiye'de bisiklet kültürünün yaygınlaşması ve var olan bisiklet yollarının korunması adına uğraştığımız bu yıllarda, Türkiye'nin saygın spor kulüplerinin bu spora yoğunlaştığını görmek hem ülke gençleri adına yarar sağlayacak hem de ilerleyen yıllarda olimpiyatlar şampiyonluklar sürecinde ülkemize önemli başarılar kazandıracaktır. Lütfen imzalayalım arkadaşlar.
    http://www.change.org/tr/kampanyala...iktaş-ı-bisiklet-şubesi-açmaya-davet-ediyoruz

2. Mert S.

Mert S. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Güzel fikir, imzamı attım fakat 10bin imza biraz fazla iddaalı olmuş.

3. Salih D.

Salih D. Yeni Üye

Attık imzamızı umarım bir faydası olur...

4. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    kişisel düşüncem, bunlar açmasınlar abi, başka kim açıyorsa açsın. o kulüpler hangi spora elini atsa, rekabet, çekememezlik vb. bilimum sebepten sporu mahvediyorlar. en son da basketbolda bunu görmüş bulunduk. gün gelir bu anlayışla kasıtlı kaza bile yaptırırlar birbirlerine bir yarışta.

5. tolgageliz

tolgageliz Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    fikir güzel ama hiç kusra bakmayın bi cacık olmaz bizim ülkemizde bisiklet namına.

Murat Cömez bunu beğendi.
  6. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisiklete amatör veya profesyonel olarak yıllarını verenler ne der bilemem ama bence bu klüpler bulaşmasınlar hiç bisiklete. Bulaştıkları yerlerde, özellikle futbol ve basketbolda yedikleri haltlar ortada. Resmen tiksinmeye başladım bu iki sporun izleyicisi olmaktan. Bisiklete başlayalı futbolu izlemeyi bıraktım ve oldukça mutluyum. Önceden ninni dinler gibi spor haberi (futbol haberi) dinlerdim ama şu an direk teğet geçiyorum spor haberi programlarını. Ama yine de farkındalık oluşturmasına bir nebze de katkım olması açısından imzamı atıyorum şimdi.

Artık Yok bunu beğendi.
  7. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    Önce bir bisiklet sporu gelişimi ve bisikletin farkındalığının artması için açılsın.Sonra haklı olarak belirttiğin sorunun çözüm yollarını ayrıca düşünürüz..

Demir C. bunu beğendi.
  8. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben Galatasaray adına yarışırım :)

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gün A. bunu beğendi.
  9. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Fenerbahçenin bir zamanlar varmış zaten. Aslında sadece Fenerbahçe takım kursa diğerleri kıskanıp onlarda yapar :)

Tahir Keskin bunu beğendi.
  10. Efecan UZUN

Efecan UZUN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Kesinlikle konuyu çok sevdim ve direk destekledim. Tebrik - Teşekkür ederim.

11. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    imzamı attım bizimde tuzumuz olsun

12. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Yaklaşık 5 yıldır Fenerbahçe bisiklet branşını açmak için uğraşıyorum. Fenerbahçe bisikletleri ile iyi bir yol aldım. Bisiklet takımı olayına gelince 2015 te sanırım netleşmiş olacak.

13. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    Türkiye'de bisiklet sporunu geliştirmeye çalışan,bu konu uğrunda emek veren herkese bin sevgi bin selam. Umarım ki böyle bir durum gerçekleşir, ben de bir Fenerbahçe'li olarak takımımı bisiklet sporunda da desteklerim.

14. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Bir imzada benden.
    Yaparsa Fener bahçe yapar:).

15. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Demek türkiyenin tek basarili kulüpleri bu ücü. Baska basarili yokmu yani, yazik ya fanatiklik burayada vurmus. Imza atmadim cünkü tek basarili kulüpler bunlar degil.

16. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Uzun zamandır aklımda olan zaman zamanda sorguladığım bir konudur hatta üzerine kısa bir araştırma yaptığımda yıllar önce ilk bisiklet takımının fenerbahçe klubü tarafından kurulduğunu gördüm ancak sonradan ne olduysa kapatılmış gitmiş bir şekilde günümüzde spor fanatizmi öyle bir hal aldı ki artık kimsenin kimseye tahammülü kalmadı son derece saçma bulduğum rakibi çekememe ve nefret olayı öyle boyutlara ulaştı ki desteklediğim ve sevdiğim klubün bile maçlarını izlemez oldum kısacası futboldan artık uzaklaştım ki böylesi beni daha mutlu etti şehrimden bir örnek vermek gerekirse izmir'i bilenler vardır az çok göztepe & karşıyaka bir bisiklet takımı kursa yakanın bir ucundan diğerine antrenman maksatlı olarak bile çekine çekine gidersiniz emin olun bunu asla hazmedemezler başlarım senin bisikletine diyerek taş atarlar bundan son derece eminim o nedenle bırakın bisiklet biz sevenlerine kalsın
    gönül isterdi ki evet bu güzide klüpler bir bisiklet branşı açsın ve yeni nesil bisiklet sporuna bir miktar daha ilgi göstersin ama ? İşte aması var

17. AykutÇ.

AykutÇ. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    "Ama" sını aşmak için toplum olarak çok fırın ekmek yememiz lazım. İnsana ve emeğe saygı, fanatizm ve holiganlıktan uzak, zevkli vakit geçirebilmek için spor müsabakalarını izleme kültürü, renkler farketmeksizin o sporun güzelliklerinden haz alabilme bilinci. Bu değerlere sahip olsak çok çok faydası olur bu kulüplerin bisiklete el atmasının. Hatta futbol bile anlamlı bir hale gelebilir. Ama yok biz dana gibi bağırıp, yakıp yıkarak, ana bacı söverek statlarımızı rakipler için "cehenneme" çevirerek "çok üstün" başarılar elde ediyoruz değil mi? Ne gerek var ki "insan" olmaya.

Artık Yok, Özgür R ve Murat Cömez bunu beğendi.
  18. EgemenOzan

EgemenOzan Üye

Seviye:
    bu fanatiklik değil murat bey. 20 tane bisiklet alsan 15 bin liradan toplamda 300 bin lira yapar. Bunu karşılayabilecek kaç tane spor kulübü var bu ülkede?

19. Onur O.

Onur O. Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu kulüplerin "bisiklet" sporuna el atması konusunda endişeleri olan arkadaşlarla kendi fikirlerimi paylaşmak isterim.

Futbol ve basketbol gibi değildir bisiklet sporu. Atletizm dalları üst düzey centilmenlik sergilenen alanlardır.

Taraftarlar zaman zaman çirkinleşse de, bisiklet sporu yapan kişi zaten yüksek karakterli, sporu neden yaptığını bilen ve rakibine saygı duyan insandır.

Bence hiç bir sorun yaşanmaz. Aksine olumlu gelişmeler yaşanacağını düşünenlerdenim.

Attım ben de imzamı...

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MehmetAliB. bunu beğendi.
  20. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Belki asiri derece de fazla olmaya bilir ama sadece bu ücü de degil, buna emin olun. Onlar gibi ne kulübler var 300 bin lirayi cebinden cikaracak.