Türk Şehitlikleri İmar Vakfı İçin Yardım Duyurusu

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Değerli Forum Sakinleri,

Farklı mecralarda yayınlamak üzere hazırladığım metni aşağıda paylaşıyorum. Tüm ayrıntılar metinde olmakla birlikte desteklerinizi beklediğimi tekrar ifade etmek isterim.
Bu çabamızın söz konusu organizasyonla hiçbir bağı bulunmamaktadır, link sadece bilgilendirme amacıyla verilmiştir.

Değerli Dostlar,

Bildiğiniz gibi bu yıl Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı.

Uzun 19.Yüzyıl'ı kapatan ve 20.Yüzyıl'ın artık geldiğini haber veren bu savaş modern tarihin oluşmasında çok önemli dönüm noktalarından biridir. Türkiye içinse diğer tüm ülkelerden daha büyük bir öneme sahiptir, Mustafa Kemal'i bir daha inmemek üzere tarih sahnesine çıkarmıştır.

Her yıl değişik etkinliklerle hatırlanan "Çanakkale" bu yıl daha büyük coşku ile, her yıl olduğundan daha büyük kalabalıklar ile anılacak. Bu etkinliklerden biri de 04-05 Nisan günlerinde Çanakkale Valiliği'nin ev sahipliğinde yapılacak Şehitlere Saygı Bisiklet Turu'dur. (link)

Kızım Zeynep ve ben de 2000'in üzerinde katılım beklenen bu etkinlikte Çanakkale'de olacağız. Tüm Gelibolu Yarımadası'nı, ilk gün 40Km, ikinci gün 60Km olmak üzere 100Km bir parkurda geçerek 57.Alay Şehitliği'ni, Conkbayırı'nı, Kabatepe'yi, Alçıtepe'yi, Seddülbahir'i, Kilitbahir Tabyaları'nı ve o muhteşem Çanakkale Abidesi'ni ziyaret edeceğiz.

Bu turumuza farklı bir anlam katmak amacıyla Türk Şehitlikleri İmar Vakfı ((link) için yardım toplamaya karar verdik. Bu yardım kesinlikle bize ya da bir başkasına değil, doğrudan doğruya vakfın Halk Bankası'nda bulunan TR62 0001 2009 8230 0016 3410 25 IBAN numaralı hesabına yapılacaktır. İşlem sırasında açıklama bölümüne Zeynep-Kaan Özçelik ve kendi adınızı yazdırmanız halinde sizlere teşekkür etmek fırsatı bulabileceğiz.

Türk Şehitlikleri İmar Vakfı şu sıralarda Edirne Asker Hastanesi Şehitliği ve Anıtı'nı inşa etmek için çaba gösteriyor. Bu hastane Balkan ve Çanakkale Savaşları sırasında cephe gerisi ilk istasyon olarak kullanıldığı için ve cepheden yaralı olarak gelip burada şehit düşen askerler hastanenin hemen yanında defnedildiklerinden, Çanakkale dışındaki en büyük "Çanakkale Şehitliği" de Edirne'de bulunmaktadır. Burada yatan şehit sayısının 50.000 civarında olduğu tahmin edilmekle birlikte şu ana kadar künyesi tespit edilenlerin sayısı 5.005'tir.

Miktara bakmaksızın yapacağınız yardımlar sadece şehitliklerimizin inşa ve ihyasına değil aynı zamanda şehit ve gazi çocuklarına burs olarak da dönecektir.

Katacağınız her kuruş pedal basan ayaklarımıza güç olacaktır. Desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla

Zeynep - Kaan Özçelik

Scudo

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Bugünün hatırlatma mesajı.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Toplam 4.000TL civarı bağış toplandı. Forumdan da destek verenler oldu, herkese yürekten teşekkür ediyorum.