Turk Mİllİ Takim Formasi

Scudo

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
Bulursanız banada haber verin:)

Sanırım satışı olmayan bi forma.

İyi pedallar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
formanın satışı yoktur sadece milli takım kamplarına giren sporculara verilir.formalar 2 el olarak satılamaz.milli takım kampı dışında kullanılması yasaktır.eğer kamp dışında giyildiği tespit edlirse hakkında işlem yapılır.

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
@gurkankas

olayı biraz abartmışsın... bi kara kamp değil takım da olanlara verilir... iki ben milli takımdaydım ve forma tayt takım olarak elimde mevcut... ve antrenmanlarda hep onları kullanıyorum kim ne diyebilir? sonuçta ben onları hak ederek almışım... bu forma taytın satışı yok ama takımda olup ta elinde fazla olan bi sporcu tanıdığınız varsa alırsınız... bu kadar basit...

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
bi klübün sitesinde eski bi milli takım masörünün bu formaları ve taytları daha doğrusu elinde 1 çift varmış anladığım kadarıyla bi internet alışveriş sitesi üzerinden satışa sunduğu ve bu kişi hakkında yasal işlem başlatılması gerektiğini yazıyodu

deli kadir

Forum Bağımlısı
Tepki
519
@mustea7

ya arkadaşım... ne bu ya??? altı üstü bi forma değimi??? ona bakarsan git bi spor malzeme satan dükkana türkiye futbol milli takımının kullandığı dona kadar her şeyi satıyorlar.. hemde aynısı... o zaman o malları satan dükkanlar hakkında da dava açsınlar... benim elimde de var versinler 250 ytl bende satayım...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@mustea7Yok böyle bişey. Neye dayanarak yasal işlem yapılacak?

Bir ara forumda linkini görmüştüm, yurt dışından bir internet sitesi bizim milli formalardan satıyordu.

Bende de -doğal larak- milli takım forması var, dilediğim zaman giyiyorum. Formaların giyilememesi ile ilgili çok az resmi kural var o da: "eğer bir takım, bir yarışmada resmi olarak yarışıyorsa, o takımın formaları yada kopyaları o yarışta giyilemez.". Daha belirgin diğer kural ise; "hiç bir disiplinde dünya şampiyonu forması kopyaları giyilemez, sadece dünya şampiyonu o formayı taşıma hakkına sahiptir".

Buna rağmen, Dünya Şampiyonu formasını idmanlarda herkes giyebilir, yoksa niye satılsın ki?

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
Konya'da Milli takım formasını giyen birçok kişi var ama nerden aldılar bilemiyorum.

Yukarda da belirttiğim gibi Türkiye de satısı yok Amerikada performans bike mıydı neydi öyle bi site satıyo.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gurol

Bahsedilen link bu: (link)

Ama malesef şu an satmıyorlar. Belki özel siparişle getirtebilirsiniz. Şansınızı deneyin derim.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
keske bu formaları federasyon yaptırıp mevcutda bulunan bisiklet magzalarında satışe çıkarsa ne güzel olur gidip yabancı formalara bir sürü paralar verecegimize kendi formamızı giyeriz ne güzel.
daha önce yine bu konu hakkında açılan bir başlıkda işte haketmek gerekir gibilerinden bir sürü yazı yazılmıştı.

peki futbolda türk milli takım formasını bir sürü insan alıp giyiyor neden federasyon gelir elde etsin diye.bugün fenerbahce carlosu almadan önce kaç bin adet forma satacagını hesaplıyor .ama iş bisiklete gelince hak etmek gerekiyor ne kadar dogrudur bilmiyorum.

EMRESKA384

Üye
Tepki
37
eger elinde bu formalardan olupda satmak isteyen arkadaslar varsa,satin almak istiyorum.

EMRESKA384

Üye
Tepki
37
federasyon akıllı neden forma yaptırıp gereksiz para harcayıp(onlara gore)bastirsinki?kaç kisi bu formalardan alacak?nerden alacak?nerde giyecek?sokakta yururkenmi?futbol formasını giyebilirsin ama bisiklet formasını giyemezsin arkada3 cebi olan kanguru gibi gulerler adama,fener 1 maçta minimum 30.000 kisiye oynuyor,tum sezon bisiklet yarıslarını kaç kisi izliyor?sadece 1 maçta carlosu izlemeye gelenlerin sayisi tum sezon bisiklet yarıslarını izlemeye geenlerin saisindan kat kat fazla,spor bahane gelir sahane.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@ikitekeremre

işte bu kafan yüzünden şimdi bu zorlukları çekiyrsun.ben sana katılmıyorum o kadar biiskletci var forumda gezersen ismail agıllıgın açtıgı bir baslıkda anket vardı kaç kişi milli forma giymek ister diye.

mevcutta bulunan 6 7 belki daha fazla online magza var oralardan cok rahatlıkla bir çok kişi sahip olablir.

lik burda.

(link) sende katıl bir kişi daha artsın sayısı.

EMRESKA384

Üye
Tepki
37
online magza var,iyi online magza varda kaç kısı ınternete girip alısveris yapıyor?hem ben online magzadan alısveris yapmak zorunda değilimki.bisiklet milli takımımın formasını normal spor mağzasından almak istiyorum neden alamıyorum?diger spor branslarındaki gibi.bana iste bu kafa diyen zihniyet yuzunden bu haldeyiz,cunku bazı seyleri doğru soyledim(federasyon akıllı neden forma bastırsınki?kaç kısı alacak?nereden alacak,nerede giyecek?)doğru soyleyeni 9 koyden kovarlarmıs.ama yinede ben linke girdim hala forma arıyorum.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@ikitekeremre

bir çok kişi laıyor netten sen almıyorsan o senin sorunun .hatta netten aldıgınız zaman daha ucuza alabiliyorsunuz aynı ürünü.

bisikletle ilğili hangi ürünü normal bir magzadan buldunki milli biisklet formasını bulacaksın.

devam et aramaya o formayı begenmeyen bir kişi satabilir sana.

ben olsam ikinci el bir milli formayı kesinlikle giymek istemezdim isteseydim daha önce satısa çıkanları alırdım.

ha bu arada sunu söyleyeyim 4 tane formam var 3 ikinci el. ama milli formayı asla almayı düşünmedim.ama magzaya geldiği ve benim ilk gördüğüm anda alacagımdan emin oblirsin oda çok zor bir ihtimal.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Zamanında bisiklet formamda küçük bir değişiklik yapması için anneme vermiştim.Forma evin bir köşesinde dururken babamın eline geçer ve beni çağırır.''Oğlum'' der.''Sen reklam panosumusun?Ne yazıyor bunun üzerinde'' gibi cümleler kurmuştu.Konuşmasının özeti benim yabancı markalara ve yabancı kültürlere düşkünlüğün bir göstergesi olarak çıkmıştı.Bende babama ne yazıkki Türkiye'de bize ait bir bisiklet formasının daha üretilmediğini ve mecburen bu formaları aldığımızı söylemiştim.

Cidden bu durum hak etme meselesi değil bence.Bir sporcunun başarısı sadece bir formaya bağlı değildir.Ben neden kendi ülkemin bayrağını taşıyan bir forma giymeyeyimki? Ama yine de aranızdaki bi çok kişiden bu konuda şanslıyım.En azından lacivert renk arkasında beyaz baskılı Türkiye yazan 2. el br formam var. Peki bu Türkiye Futbol milli takım formaları nasıl üretiliyor acaba? Yani direkt federasyonmu ürettirip pazarlıyor? Yoksa federasyon bir aracı firmaya telif hakkını satıp paymı alıyor? Umarım bi gün isteyen her Türk bisikletçi milli duygularını kabartan bu formalara sahip olabilme imkanına kavuşur?

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
tam bir bilğim yok futbol takımını formalarıı sponsor olan nike basıp pazarlamasını yapıyordur.

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
elinde milli takım forması olan ve satan benim.noldu vatan hainimi oldum.buna karar veren arkadaşlar kim.mal benim değilmi bana verilmemişmi artık bana ait değilmi.ister giyerim ister satarım.türk bayrağıda satılıyor sokaklarda ozaman onları satan esnaftamı vatan haini oldu.yada diğer bütün spor branşlarınıdaki özellikle futbol milli takım forması her mağazada satılıyor.bu mağaza çalışanları ve yöneticileri hakkında da işlem yapın diye yaygara çıkarın ozaman.ankaranın istanbulun göbeğinde adamlar türk bayrağını indirip terörist itin resmini asıyorlar ses çıkaran yok.ya gidin işinize gücünüze bakın.bukadar küçük artniyetli olmayan konuları büyütmeyin.böyle düşünenlerle aynı havayı soluyomya kahretsin.takım elbiseli yöneticiler memleketi herkesin gözü önünde satıyor elinde fazla milli takım formasını giymeyip başkasına giymesi için satanda vatan haini ilan ediliyor.satmayıpta beleşe verseydim ozaman hain olacakmıydım acaba.hay böyle düşünenlerin aklına.buyrun işlem yapmak isteyen varsa selam da söylesin.milli takım formasını milli olmadan başkası giyemezmiş satamazmış.ala ala sizin kendi mevzuat kitabınızdamı yazıyor bu.1 çok kişi gibi bende giydimde sattımda.okadarrrrrrrr