türk markaları tanıtımı niye yok

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
yerli bisiklet ithalatçıları ve bisiklet üreticileri ülkemizde hiçbir zaman ürün tanıtım çalışmalarına yeterince önem vermemişlerdir. Neden böyle yaparlar, sattıkları malı tanıtmamak, tanıtamamak kime ne yarar sağlar hiçbir fikrim yok doğrusu...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bakır selam

Yanlış anlama ancak, bizim dışarıdan söylediklerimiz, biraz hariçten gazel okumak oluyor.
Bu sektörün az da olsa içinde sayılırım. En azından "büyük"lerin bir çoğu ile pazarın durumu, tanıtım imkanları, zorluklar ve fırsatlar hakkında uzun sohbetler yapma şansım oluyor.
Şu an için diyeceğim, sabretmek gerek. İlerisi için onların da çok güzel planları var. Hem dünya markalarını ülkemizde temsil etmek, hem bu pazarı büyütmek, hem de kendi markalarını ülke çapında (veya sınır ötesinde de) daha bilinir hale getirmek için...
Ancak şunu da hatırlamak gerek. Bir marka yaratmak kolay bir şey değildir. Bu markayı duyurmak, pazarlama çalışmalarını yapmak ise gerçek bir strateji gerektirir. Bu nedenle de tavşan gibi bir anda koşmaktansa, kaplumbağa gibi emin adımlarla ve durmaksızın adımlar atılmalı.
Ben şahsım adına bu ülkede, bu pazar için umutluyum. Ancak dediğim gibi, henüz biraz beklememiz gerek ;)

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
tabikide marka yaratmak o kadar kolay değil ama yaptıkları bir kaç ürünleri tanıtsalar iyi olur

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Bakır

bir örnek vermek istiyorum (link) a girersen bir türk markasını göreceksin.

Önümüzdeki dönemde de Euro Bike fuarındada ki bu fuar dünyanın en büyük bisiklet fuarıdır orada dünya pazarına sunulacaktır. Tanıtım kısmına gelince Türkiyede az çok bisikletlerle ilgilenen birisi bu markayı bilir.

Ayrıca Delta Markasını duydun mu bilmiyorum ama (link) a girersen orada da ürünlere bakıp ne demek istedigimi anlayacaksın.

Yine bir örnek vermek gerekirse Kron markası veya Sedona markası... aslında örnekleri çok

Bir de reklam açısından düşünmek gerekirse ne yazık ki günümüzde reklam ağı çok farklı noktalarda bir çok seçenek ve bir çok nokta var..

Bisikletle ilgili olarak bakarsak ulusal ve uluslararası bir çok fuarda da markalar boy gösteriyor.

teşekkürler

saygı ve sevgilerimle

ulaş

• Beğen
Tepkiler: Özgür!

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Şu anda zaten tanıtım yapıyorlar. En azından Bisiklet Forum ve benzeri internet sitelerine reklam veriyorlar. Eh onların da hedef kitlelerinin bu gibi platformları hiç kaçırmadan takip ettiklerini düşünürsen, tahmini olarak bu reklamlar kendi hedef kitlelerinin %80'ine ulaşıyordur...