Türk Kullanıcıların Google Play Store’daki Rezaleti Gündeme Bomba Gibi Düştü!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu ülkedeyiz
ve bu ülkeyi seveceğiz
bu ülkeyi aşalamayacağız
sadece şunu bileceğiz
nasıl bu ülkenin insanları zengin edilir onu bileceğiz bunu bilecek olanda mevcut şimdiye kadar ülke başına geçmiş hükümetler olması gerekirdi
bunlar ne yapmıştır bana sorarsanız vakit kaybettirdiler türkiyeye
1933 den bu yana türkiye montaj sanayisine göz kırptı ve halada göz kırpıyor adamın motoru gelmez ise siz burada hiç bi şeyi üretemezsiniz ,
türkiye teknolojide hamle yapmadığı müddetçe yedek parça açısından tamamı ile dışarı bağlı kalır ve hatta savaşa bile giremezsiniz yenilirsiniz,
savaş pilotlarından çok kişi emekliye ayrıldı
neden acaba maaş az ondan galba ve özel hava yollarında çalışıyorlar
yarın öbürsügün bir savaş durumunda kim uçuracak o jetleri bir kere savaş piotunun mesleği odur onun için hava kuvvetlerine girmiştir siz bunları kaçırmayacaksınız ,küstürmeyeceksiniz ,
bir savaş pilotu antreman yapmak durumundadır yoksa acemileşir ucağının bir parçası olacak adeta özel şirketlerde çalışan hava pilotları yarın öbürsügün savaş uçağının başına geçtiği zaman uzun zaman kullanmadığı için sorun yaşayacak öyle kolay iş değil f-16 kullanmak bıraktım f-35 i ,
ayrıca zati bunları biz yapmıyoruz abd özel şirketi üretiyor hem kendi hava kuvvetlerine satıyor hemde size
ve bizimde dövizler uçuyor silaha ve de enerjiye iki yakamız bi araya gelmiyor ,silah teknolojisi açısından biz kendi savaş uçağımızı yapmadığımız müddetçe daha çok ağlarız ayrıca kendi tankınızın motorunu yapacaksınız güney kore malı olmayacak hyundai yapıyor o motoru biz değil ayrıca italyanlar ile yapılan savaş helikopteri projesi bizmi yapıyoruz onu
şunu asla unutmayın almanların meşhur tiger tankını abd tank yapamadı 2 .dünya savaşında abd li gariban tankçılara söylenmedi bu tankın gücü
anyayı konyayı öyle bi anladılarki çok ağır zaiatlar verdi abd zırhlı birlikleri
evet bir tiger alman tankı 4 adet sherman tankına bedel idi ,
bunları bilecek ondan sonra elalemin tankından daha güçlü tank yapacaksınız ve de savaş helikopteri apaçiden ,
yada f-35 savaş uçağından ya da yarasa uçaktan radara yakalanmayan savaş uçağı filolarınız çok olmalı işi bitti birilerin ondan sonra askeri üstünlük ekonomik üstünlüğü beraberinde getirir
evet savaş kötü ama dünya vahşi bi orman onun için bu ormanda avlanan değil avlayan olacaksınız
ve sonuçta bu ülkeyi sevecek kalkınması için ne lazımsa yapacaksınız
şimdiden bu kadrolar var ise hepsini alkışlarım huzurlarınızda

Scudo

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
konuya kızan arkadaşlar olmuş,
hiç kimse kızmasın lütfen.
insan gibi insan olabilmenin ilk kurallarından birisidir kendini eleştirebilmek ve eleştirileri dinleyebilmek.
kendimizi eleştiremediğimiz müddetçe ileriye gidemeyiz, gelişemeyiz.
kendimizi eleştireceğiz ve daha iyiye gitmemiz için ne gerekiyorsa onu yapacağız.
bu eleştiriler teknik manada da olabilir, toplumsal konularda da olabilir. yani her türlü konuda olması gerekir.
,
ben 10 seneye yakın yurtdışında çalıştım ve şunu söyleyebilirim ki,
tüm dünya yaka silkiyor bizden.
açgözlülük, tatlısu kurnazlıkları, bencillikler, kendini herkesten üstün görmeler falan hep bizde.
Moskova'da türk dediğin zaman herkes kaçıyor artık ve bizim insamızda kendisini Mısırlı diye tanıtıp çapkınlık yapma derdinde,
çünkü bir Mısırlı Arabın itibarı dahi bizimkilerden daha fazla
.
kızmaca darıkmaca yok, bu gerçek durumdur.
şimdi şapkamızı önümüze koyup bunu nasık değiştirebiliriz diye düşünmeliyiz.
yoksa eleştiri yapılmasına kızmakla elimize birşey geçmez.
.
dipnot: bir uygulamayı beğendiği halde kendi yorumu gözüksün diye 1 yıldız vermek bence ahmaklık boyutunda bir bencillik

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ismail eren

10 sene değil, 1 seneye yakın öğrenciydim ben.
Söyledikleriniz sonuna kadar doğru.
Benzer bir yazı yazacaktım da, vazgeçtim sonra.

ekleme;
Bi alttaki mesaja bakarsanız, neden vazgeçtiğimi görebilirsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ismail eren

İsmail bey nerde kaldınız hangi ülkede ve kaç sene? herkes eleştiriyor doğru sizde bende peki çözüm ne???hadi üretelim öneri yapın;kızmaca darılmaca yok yurtdışında görüpde tanışdınız 3-5 kişi ile bunun karşılığında bütün ruslar veya bütün almanlar sanki türk düşmanı gibi anlatmışsınız nasıl olacak peki?hala saçma salak bir sitenin marketindeki uygulamalardasınız pessss yani!!!!!!!!!!!!!

Pardus işletim sistemi ve tübitak bilen biliyor niye bitti yada neden bitirildi cevap verebilecek varmı?

Bi alttaki mesaja bakarsanız, neden vazgeçtiğimi görebilirsiniz -----------Gökhan bey verecek cevabınız varsa verin altyapınız,kültürünüz müsait diye biliyorum avrupa'da okumuşsunuz:)

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Oğuz kurt
neyin hesabını sorma derdindesiniz? hemen polisçiliğe soyunmuşsunuz.
3-5 kişi değil. 10 sene diyorum. 10 sene.
3 kıtada (Asya, Avrupa, Afrika) çalıştım ve en az 10 farklı ülkede, en az 30 farklı ülkeden insanla tanıştım ve çalıştım.
emin olun hayal edebileceğinizden daha fazlasını gördüm.
.
site saçma salak veya değil. işin püf noktası insanımızın nasıl bir hal sergilediği ve kendisini gösterme şekli.
.
Pardus işletim sistemini bitiren uluslararası komplolar insanımızın davranış kalitesinin düşmesine mi sebep oluyor diyorsunuz?
daha neyi savunduğunuzun veya neyi savunacağınızın bile farkında değilsiniz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Poliscilk oynadığım yok ama:) sizin böyle yanlı davranmanız ve açık şekilde bu hayranlığınız inanılmaz boyutta;demek koca bir ülkede topu topu tanıdığınız hadi hatırın kırılmasın 100 kişi olsun onların davranışı ile koca bir ülkeyi ve toplumu çzödünüz evett bunlar haklı biz aşağılık ve aciz toplumuz diye kanıya vardınız hayret hemde 10 senede:) pardus'konusuda şu hani biz hiçbir şey yapamayan zavallı ve cahil küfür eden bir toplumuz yaaa ne hikmetse bu toplumun canım bilgisayarcıları bir dünya devi olan microsoftu nasılda korkuttu bill amca geldi hemen akılı tahta ve diğer projler iptal edildi evet nasıl biz bunu başardık hayret dimi.hem bu google amcamız hangi bilgi ve hangi dayanağı ile bunu söylüyor bu küfür edenlerin adreslerine ve telefonlarına varana kadar elinde bilgi olması lazım değilmi.niye paylaşmıyor ozaman felan kişiler ağır hakaret ve ahlaksız yazılar yazdı diye hani bunun delili sadece bir haber:)) harikasınız valla.yaaaa koca bir ülke atılsın çöpe neymiş üç beş kişi yazı yazmış itibar ayaklar altındaymış yaaa geçiniz ,geçiniz.siz elin adamına ağzının payını veremediğinize göre sizde suçlusunuz.yazık valla boşa giden koca bir 10 sene:)))

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ben bu arkadaşı engellemiştim forumda. Şimdi burada mesajlarını okudum da, neden engellediğimi hatırladım :D
İyi yapmışım :D

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
Bu konuda cafcaflı laflar etmek için didiniyordum ki aklıma şu basit örnek geldi:ülkesine turist olarak gelen yabancı kadınlara erkeklerimizi nasıl buluyorsunuz şeklinde bir soru yönelten başka bir millet var mıdır acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Valla bu ülke yerinde sayıyorsa sizin gibi'ler sayesinde sevgili atam ne güzel demiş'''batıyı örnek alın'''ama sadece örnek alın tanrı gibi tapmayın ama nerdeeee bunu anlayacak kafalar.

Yönetici arkadaşlarımızdan bir ricam var üyeliğimin iptalini rica ediyorum böyle tiplerle burda aynı havayı bile solumak çok rahatsız edici .

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Aşağıdaki adreslerde konu gündeme getirilmiş.

(link)

(link)

Olayın bende ne tür bir duygu uyandırdığını tarif edebilmem için, önce ne yaşandığını anlatmam lazım. Genç bir yazılımcı olduğunuzu düşünün; okuldan bazı arkadaşlarınızla birlikte parlak bir fikir geliştirip, telefon için oyun yazıyorsun. Yazdığın oyuna herkes kolayca ulaşabilsin diye, oyunu Google Play Store'a yüklüyorsun. Google Play Store'un yorum kısmındaki sıralama şu mantıkla çalışıyor: Geliştirici, kötü yorumları hemen görüp fark etsin diye, en az yıldız verilen yorumları sıralamanın en başına koyuyor; parlak fikir! Oyununu dünya üzerindeki bir çok insan yüklemeye başlıyor ve ardından da yorumlar, yıldızlar gelmeye başlıyor. Bir bakıyorsun, oyun müthiş beğeniliyor. Herkes harika, muhteşem gibi yorumlar yapıyor. Ama oyuna verilen yıldız sayısı 4'ü geçmiyor! Sonra yorumları inceledikçe kıllanmaya başlıyorsun. Çünkü Amerikalısı, Avrupalısı, Asyalısı filan 5 yıldız verirken, Türklerin sadece 1 yıldız verdiğini görüyorsun. Üstelik Türkler cep telefonunu en fazla kullanan ülkeler arasında olduklarından, oyunun ortalama puanı düşüyor. Bu 1 veren Türklerin yorumlarını merak ediyorsun; neden beğenmiyorlar acaba? Oturup tek tek bunları çeviriyorsun ve görüyorsun ki: Aslında onlar da oyunu çok sevmiş ve bayılmışlar. Ama gel gör ki, yazdıkları yorum en başa geçsin diye 1 veriyorlar, bir de utanmadan bunu belirtiyorlar "Oyun harika ama 1 verdim yorumum üste çıksın diye". Siz bu durumda ne hissedersiniz?

Açıkçası Ekşi Sözlük'te, bu sorunlu gençlikle ilgili çok ağır yorumlar var: (link)

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
daha konuya girmeden tahmin etmiştim ilk baş konunun ismini görünce böyle bir şey karşıma çıkacağı,ergenlik artık ülkemizde hat safhalarda yaşanıyor normal bunları yapanlar 15-18 yaş arası gençler o gençlere laf etmemek gerek aslında kendi egolarını tatmin etmek için ben bir çok yalan söyleyen 40 ı aşkın yaşlarda insanlar tanıdım,hatta bu forumda dahi var,gençliğini yaşayamayan kişiler sosyal ağlarda sosyal ortamlarda böyle yorumlar yazabilir normal,bunları yadırgamamak lazım sorun yok,manyak çok ülkede egoist çok.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Yorum gözüksün diye 1 yıldız verdim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@emir yakup bulut

Çok basit bir konu bakın, örnek vereyim.
Polonya'ya ilk gittiğim zamanlar. Türkiye'den arkadaşlarla muhabbet ediyoruz. Forumdan falan (özellikle donanımhaber) mesajlar geliyor bilenlerden. Merak ettiklerini sormak için.

20 kişi sorduysa, 18'i, "abi kızlar nasıl, kolay veriyor mu?" diye sordu. Abartmıyorum. 18'i bire bir bu soruyu sordu.

Ondan sonra gelmişiz, Avrupa'lı bize nasıl bakıyor diye soruyoruz. Böyle bakıyor işte.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
google play ın tamamı saçma zaten Android sanki çok stabil de 3 gb ram a çıktı telefonlar seneye 4 benim Windows 7 li Laptop bilgisayar imda 4 gb ram var Crysis 3 oynadım onunla hadi aynı oyunu telefonda oynasana patlasın telefon bi saçmalık tır gidiyor du bakalım. bide girmeye bile üşeniyorum google bakkal a artık.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Gökhan Toros

OOO hocam donanım haber zaten bitmiş.Konu dışına girmiyorum bile.Sadece sinama ve kitap bölümünde varım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sırf bu tarz dangalakları görmemek için telefonu İngilizce kullanıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Toros

Maalesef yozlaşmışlığın ve sığlığın güzel bir örneği!!!

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
uzağa gitmeye gerek yok.laleli ticaretiyle ilgili bilgileriniz vardır.ilk ticaret için gelen yabancılar çok çekmişler bu bölgeden.bölgeyi suçlamıyorum.oradaki bir grup kişinin yaptıkları.yoksa iyi esnaflarda vardır.ama adı çıkmış bir kere.ha kendini satan kişilerde yokmu oda var.ama hepsinede bu gözle bakmak ne hale getirdi oraları.

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
@mavinehir

National Geographic Geçen sene İstanbul ile ilgili belgesel yapmıştı.
Ne kadarı doğru bilemiyorum.
Bazıları kurgu ve prodüksiyon olabilir, ama bir tv kanalı, bir ülkeyi asılsız neden kötülemek istesin.
Gazetede de çıktı bu belgesel. Demek ki gerçek olan bir şeyler var

[video=dailymotion;xvjvbn]http://www.dailymotion.com/video/xvjvbn_ng-dolandiricilar-sehri-istanbul_shortfilms[/video]

(link)