Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türk İşi Virüs

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında doğuş tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. doğuş

  doğuş Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2004
  Mesajlar:
  90
  Beğeniler:
  38
  Şehir:
  Istanbul, Küçükyalı
  Seviye:
  İnternette cirit atan bilgisayar virüslerine Bir Türk tarafından yazıldığı sanılan Amus (Hamsi Bey) adlı yeni bir solucan katıldı. ZDNetin'in haberine göre, Amus adlı yeni bir solucan internette dolaşıyor. Virüs salgın haline gelmiş olmasa da kurbanlarıyla konuşmasıyla dikkat çekiyor.Bir Türk tarafından yazıldığı sanılan virüs, Windows XP'deki Windows Speech Engine'i (ses motoru) kullanarak bulaştığı sistemlerde sesli olarak şu mesajı veriyor:

  TÜRKİYE'YE DAVET

  "How are you. I am back. My name is Mr. Hamsi. I am seeing you. Haaaaaaaa. You must come to Turkey. I am cleaning your computer. 5. 4. 3. 2. 1. 0. Gule. Gule" ( Nasılsın? Benim adım Hamsi Bey. Seni görüyorum. Türkiye'ye gelmelisin. Bilgisayarını temizliyorum. Güle Güle)

  TELEKOM ŞİRKETLERİNDEN YAKINIYOR

  Anti-virüs şirketlerinin düşük risk kategorisine dahil ettiği 'Hamsi Bey' ayrıca bulaştığı sistemlerdeki bazı dosyaları silerek Windows'un çökmesine neden olabiliyor. 'Listen and Smile' başlıklı bir virüsle gelen virüs Internet Explorer'ın başlangıç sayfası ayarlarını da değiştiriyor. Kullanıcılar IE'yi açtıklarında ana sayfaları yerine virüs yazarının yerel telekom firmalarının verdiği kalitesiz hizmetten yakındığı bir mesajla karşılaşıyor.

  Anti-virüs şirketi F-Secure'den Mikko Hypponen, ilk defa bir solucanda sesli mesaja rastladığını belirterek, "Kullanıcılar 'sizi görüyorum' ifadesini gördüğü için biraz şaşırabilir, ancak Visual Basic ile yazıldığı için virüs çok gelişmiş değil" dedi.
   
 2. ergin

  ergin Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  19 Nisan 2007
  Mesajlar:
  489
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  süper bir paylaşım bu konular nasıl yanıtsız kalmış hayret
   
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.282
  Beğeniler:
  9.881
  Seviye:
  Çünkü bu virüs çıktığı zamanlarda zaten herkes, heryerde bol bol bu konuyu okumuştu.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.