Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turgutreis-Bodrum

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında baturavgan tarafından paylaşıldı.

1. baturavgan

baturavgan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Ben de her gün burada bisiklete biniyorum. Burası Turgutreis veya eski Bodrumluların tabiriyle Karatoprak. Solda denizin üzerinde görülen gri renkli ince iki çizgi Kardak Kayalıkları. Fotoğrafın en sağında ve uzakta görülen yer ise Gümüşlük. Bisiklete bindiğim her gün Turgutreis'ten çıkıp Gürece'ye tırmanıyorum. Buraya kadar 10 km. Ama Müskebi'ye inmeyi (ve tabii ki dönüşte çıkmayı) göze alamadığım için oradan Akyarlar (Kefaluka) yoluna sapıyorum. Tabii ki Akyarlar ile Bitez arasına inen yokuşunu inmek yolu 30 km kadar uzatacağı için yokuşun tepesinden geri dönüyorum. Buraya kadar da 15 km yapıyor. Aslında şeytan diyor in Müskebiye, Bodrum'a kadar git, oradan Torba'ya devam et, sonra Türkbükü ve Farilya üzerinden Yalıkavak'a tırman ve yine Müskebi üzerinden eve dön. Olur da bir gün bunu yaparsam bir sonraki aşamada Fransa Bisiklet Turu'nu zorlayabilirim. Aslında bu rota toplamda 70 km kadar yapıyor. Çok da değil.

Fotoğrafı yazın çekmiştim. Kahverengi görülen her yer şu an yeşil.

Herkese iyi akşamlar,

Batur

Erdal Duzkan ve Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Ahmet Özcan

Ahmet Özcan Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bazen tek fotoğraf veya tek kelime bile çok şey anlatabilir,yeterki anlayabilelim.Teşekkürler

3. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gaziantepte yaşıyorum ama bodrum benim memleketim.şu an burnumda tütüyor ama nasipse pazartesi oradayım.güzel bir rotada tur gerçekleştiriyorsunuz ama korktuğunuz uzun tur yapılmaz değil.bir kere deneyin hep yapacaksınız...

4. kadir özdemir

kadir özdemir Üye

Seviye:
    Sizin yapmış olduğunuz tur kaç km?Ben de Akyaka'da yaşıyorum Muğla'ya gitmek için meşhur Sakar ı çıkıyoruz 9 km bilenler vardır içinizde :) ilk başlarda imkansız gibi geliyordu ama bir iki kere çıkınca yapılabileceğini anladım şimdi daha rahat çıkıyorum,sizde bi deneyin bence yapılır gibi

5. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    BU yaz gelirken bisikletimide getireceğim. Nasip olursa buralardan bende fotograflar çekerim. Teşekürler paylaşım için. 10 larca fotograf görürüm diye tıkladım ama olsun;)

6. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tek kare ama çok güzel... Devamını bekleriz... :)

7. baturavgan

baturavgan Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler.

Kadir bey, küçüklüğümün yazları Akkaya ve Marmaris'te geçtiği için aşağıdaki ağaçlı yola baka baka Sakar'ı çıkmayı doğrusu çok isterdim. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Turu da oradan geçecek. Bahsettiğim Torba parkurunu bugün arabayla geçtim. Yalıkavak'a çıkış 3.3 km ama yolun zemini özellikle Yalıkavak-Torba arasında o kadar kötü ki bu parkur yapılamaz. Belki Bodrum'a geçip oradan da yeni zeminli yoldan havaalanına devam edilebilir.

Ben günde en az 1 saat biniyorum. En kısa parkurum 27 km. Bunda iki tane kısa (2 km) tırmanış var. Eğer formum yerindeyse aynı yolu 2 defa yapıyorum. Ama bugün hava sıcaklığı 20 küsür derece ve bundan sonra da sıcaklıklar kolay kolay düşmez. Sabah çok erken koşmak lazım. Ama zaten yakında arazi çalışmalarıma başlayacağım ve Bodrum'dan da ayrılacağım.