Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turdan çooook önce duyduğum heyecan

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında emancipation tarafından paylaşıldı.

1. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    10 ay sonra Temmuz'da yaklaşık 1000 km'lik bir tur planım var. Turun güzergah ve tarihini tam olarak dün belirledim. Ve gariptir neredeyse dünden bu saate kadar garip bir heyecanla doluyum. :D Zor uyudum zaten.
    Bugüne kadar 60 km altında orta uzunlukta şehir içi turlarım oldu. Günlük 100 km ve 2 günde bir de 1 gün tam dinlenme ile geçirmeyi düşünüyorum. Yani 100km(1.gün)+100km(2.gün)+mola(3.gün)+100km(4.gün)+100km(5.gün)+mola(6.gün) + + + + diye devam ederim diye kendimce bir plan yaptım. Acaba doğru olur mu bu planlama, yoksa tam gün dinlenme yapmadan mı devam etmeliyim?

Bu 10 ay süre zarfında ne tür antrenmanlar ve hangi mesafede turlar yapmalıyım? Ağırlık çalışması da yapayım mı yoksa sadece bisiklet mi? Ve bu duyduğum heyecan normal mi? :D

Barış TURAN bunu beğendi.
  2. kemalkeskin

kemalkeskin Aktif Üye

Adı:
    Kemal Keskin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ağırlık gereksiz olabilir ama bisikletle kondisyonunu arttirmaya calisabilirsin veya koşarak. Ayrıca 60 kmnin üstüne cikmaya da calismalisin bence
    Ayrıca bacak için agirlik calisanilirsin ama ne yarari olur bilmiyorum :D

emancipation bunu beğendi.
  3. Kefter

Kefter Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok fazla plan ve program yapma tur boyunca güzel alanlarla karşılaşacaksın ve planda illa ki değişiklik olacak... Tur doğaçlama yaşa. sadece güzergahta emin olmalısın.. Bu arada çok fazla bir antrenman yapmana gerek yok nisan döneminde kendini çok fazla zorlamayacak kadar antrenman yapman yeterli... zaten yapacağın tur sana antrenman olacatır ;) olabildiğince tur için gerekli materyalleri eksiksiz hazırlamaya bak... gerisi çorap söküğü gibi gelecek ;) :)

4. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @cumali55 Şimdiden hayırlı olsun, inşallah planını gerçekleştirir ve evine sağlıklı sıhhatli, kazasız belasız dönersiniz. Günlük 100km ortalama bir km. Onu iki, üç katına rahatlıkla çıkartabilirsiniz (ha bu yolun duruma bağlı) Siz antrenman yapacaksınız. Şunu belirteyim, her gün eğer vaktiniz olursa belli bir km yaparsanız bacak kaslarını gelişir, her gün biraz daha fazla km olarak arttıra arttıra giderseniz kaslarınız geliştiğinizi hissedersiniz, ama bacakları pasif bırakmamak lazım tabi her gün diyorum ama kim her gün sürebiliyor değil mi? Ben kasları geliştirmek amaçlı şöyle yapıyordum, bir gün sabahtan bir gün akşam üstü sürerdim, sabahtan sürdüklerim çok zorlamazdım, akşam üstü olanları daha çok zorlardım çünkü arada çok fark olduğu için bacak ve vücut dinlenmiş oluyor.

5. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de en son şehirlerarası 220 km geldim onda bile ne kadar heyecanlıydım ilk uzun yolum olacağından.heyecan bence normal.önündeki sürede öncelikle bisiklete devamlı ve programlı bin derim, bakımlarını ihmal etme.son 2-3 ay kala ne kadar ağırlığın olacaksa ona yakın bir yükle sürmeye alıştır kendini.beslenmene de dikkat et.ayrıca yine son 2-3 ay ağırlıkla beraber sürerken kendini test et kaç km de bir durup dinlenmen gerektiğine vs bak.bu arada bence en önemlisi kim ne derse dersin turdan vazgeçme

6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Turlarını günlük 60-70km'de sınırlamanı tavsiye ederim. Özellikle yokuşlar arttığı zaman 100km'lik etaplar arka arkaya seni çok yorabilir. Kamp yerine hava karardıktan sonra varman, yol boyunca keyif alacağın yerde acı çekmen turun tadını kaçıracaktır.

10 ay uzun bir süre. Bu süre içinde en az 2-3 tane haftasonu turuna çık. Günde 100km yapacağın, şehir etrafında konaklayacağın turlar. Bu sayede hem ihtiyacın olan malzemeleri hem de gereksiz olan malzemeleri belirleyebilirsin.

7. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence turda taşıyacağını ağırlıkla antrenman yapmalısın... Haftasonları yüz kmlik yol yapabilirsin... Bir günlük molalar fazla gelebilir.. Ona da artık turda karar verirsin.. Önemli olan konaklayacağın noktalar... Onları planla yeter..

8. slhcn

slhcn #Huzur Doğada

Adı:
    Salih Can
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O heyecanı iyi bilirim. 1hafta kaldı turumun başlamasına bütün her şeyim tamam zaman geçmek bilmiyor. Umarım faydalı bir Antrenman dönemi geçirirsin. Uzun bir zaman var ama tur başlığı açmayı ve o konuyu fotoğraflar ve ufak başlıklarla süslemeyi unutma gerçekten takip etmesi güzel oluyor :)