Turcular şu bisikletin güzelliğine bakarmısınız: Trek 720 disc

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Trek in 10.5 kg ağırlığında hızlı tur amaçlayanlar için geliştirilmiş 105 setli ve disk frenli bisikleti resmen beni kendine aşık etti. Trek, Spe nin awol vede fuji nin touring i yanında albenisi yüksek, sağlam altyapılı bir alternatif sunuyor. Ben özellikle videodaki bob yak römork Trek 720 tur konseptine bayıldım. Bu bisikletle dünyayı 3 kez turlarım.

Kimsede tık yok bari ben bir şeyler yazayım dedim. İş başa düştü. Bu bisiklet tur bisikletçiliğinde devrimsel bir aşamayı temsil ediyor. Sadece öncü olduğu bir kaç noktayı belirtmek istiyorum.
-Bisiklet diğer tur bisikletlerinde görülmeyen bir maşayı taşımakta. karbon olan maşaya trek touring fork ismini vermiş vede uzun turlar için trek in garantisi altında.
-Bisikletteki disk fren de bir hayli ilginç. Kalipere gidene kadar mekanik bir tel kumanda ediyor sonrası kısım ise bildiğimiz hidrolik prensibinde çalışıyor. Böyle olmasının sebebini Trek turlarda karşılaşılabilecek aksaklıkları minimuma indirmek olarak açıklamış. Gerçekten mekanik/hidrolik birleşiminde bir fren sistemiyle ilk kez karşılaşmaktayım.
-Trek karbon maşada kullanılmak üzere su geçirmez bagaj ve çantasınıda bisikletle birlikte sunuyor.
-Trek Ant protokolü ile bağlantı kuran bir sensörüde 720 nin çeki demiri borusuna entegre etmiş. İlginç.
-Hep tur bisikletinin ağır bir şey olmasını, kalın tekerleklere sahip olmasını bekleriz değilmi. Artık kazın ayağı öyle değil. Trek 720 disc modelinin ağırlığı 10.5 kg, ayrıca 32 ve 34 delik jantların aksine 24 delikli bir janta sahip. Lastikte 28 hacim. Yani tur bisikletlerindeki dede bisikleti imajı trek 720 ile tümden değişime uğruyor bence iyide oluyor.
-Awol ve touringdeki drop bar 720 de standart. Yalnız barend shifters yerine 105 serisi vites sistemi kullanılmış.
-Bu yazıyı yazmak için trek ten para almadım.

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Nedense bana fena halde Giant Anyroad serisini anımsattı. Bir tur bisikletinin olmazsa olmazı bagaj setinin üzerinde olmayışı da buna neden olabilir.

Tur görünümlü gravel bike gibi :) Trek'in tur makinası ise bence 920'den başkası değil.

Buyrun 920 güzelliği, panzer tankı gibi mübarek

image.jpeg

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
Bisikleti ilk gördüğümden beri ön bagajını kesiyorum:D. Fazla ağırlık olmadan, gayet büyük bir alan kazanmışlar. Gayet akıllıca.:) @mehmetsunu Abi böyle bisikletleri gördükçe daha fazla dayanamıyorum, ben de geçeceğim 700x28'e.:)

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@acatlikan

Alican bende niyetlendim ama trek in orijinal karbon maşa aralığı oldukça dar ve estetik duruyor. Bizdeki ise kalın lastiklerin takılabilmesi için geniş yapıldığından sanki 28 hacim lastik geniş maşa aralığında manda üzerine konmuş sinek gibi durur.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Güray Görkem

Forum Bağımlısı
Tepki
791
İsim
Güray görkem
Bisiklet
Scott
Şimdiden hayırlı olsun.

Abi sana cannondale synapses yakışır. Ben bu yazıyı 40 defa daha yazıcam. Ve sen alacak bana dua edeceksin . Güray kredi kartı patladı ocağıma incir ağacı diktin diye.:p

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Güray Görkem

hayır dostum güray hayır bana Ferrari değil beni her şartta yolda bırakmayacak bisikletin land rover ı lazım.

etemete

Üye
Tepki
5
İsim
Volkan
Bisiklet
Salcano
Gerçekten güzelmiş

Güray Görkem

Forum Bağımlısı
Tepki
791
İsim
Güray görkem
Bisiklet
Scott
Şimdi urban ustayı aradım. Senin kadro boyu 54 galiba . Çifte su verilmiş çelik kalıba dökülecek. Ertesi güne hazır abi . Gazan mübarek olsun.

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@mehmetsunu Abi şöyle ucuz yollu lastiklerden alıp bir denemek istiyorum açıkçası, eğer akıcılık da çok fark ederse görüntüye de katlanabilirim diye düşünüyorum:) Havalardan ötürü zaten yol moduna bürünemedim, kışlıklarla geziyorum hala.:)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@acatlikan

ben 32 hacim lastikle devan edeceğim bana en optimum çözüm bu gibi gözüküyor. Mesela conti gatorskin...

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@mehmetsunu Ortada buluşsak? 700x30 gibi bir ölçüde, ülkemiz şartlarında güzel lastik bulabilir miyiz?

• Beğen

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
bunlar bisikletse biz neye biniyoruz?
şaka şaka, yeni aldım bisikletimi yaa :(

Tepki
12
İsim
Orkan Sipahi
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu bisikleti ilk gördüğüm andan beri almak istiyorum aldığım ilk hafta Allah nasip ederse Çanakkale'ye gitmeyi planlıyorum işte bu yüzden para biriktirmeye başlıyorum :).

• Beğen
Tepki
12
İsim
Orkan Sipahi
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayrıca bunu en uygun fiyata nerden bulabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirım

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@orkansipahi

O zaman senden bir inceleme yazısı beklemede en tabi hakkımız.

Tepki
12
İsim
Orkan Sipahi
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetsunu
Kısmet olur alırsam ilk inceleme yazımı bununla başlatmış olacağım ama fiyatlar biraz yüksek 6500 tl falan daha uygun nerden bulunur bilmek istiyorum

• Beğen

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Velespit var Googlelayin telefonla arayin, nakite indirim mutlaka yaparlar...

Tepki
12
İsim
Orkan Sipahi
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ozan k.
Teşekkür ederim bakacağım