Turcular için Digital Harita

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Bunun için burası yeri olmayabilir ama arkadaşların bu siteye girince ilk bu alanı kontrol ettiklerini tahmin ettiğim için, ve de artan ege-akdeniz tur önerilerini gözönünde bulundurarak bir önerim olacak.
Malum GoogleEarth birçok konuda yardımcımız ama uzun yol turcular için bazı ekstra şeyler var ki her tura çıkmadan önce kontrol edilir.
Mesela ben hep yol üzerindeki çeşme sayısını sıklığını mümkünse tam yerini merak etmişimdir. Ya da GoogleEarthün asfalt diye gösterdiği yolun asfalttlıktan nekadar nasibini almış olduğunu , o esnada orada bir çalışma var mı, trafik yoğunluğu nedir. Bunlara ek olarak yol üzerindeki pansiyonlar kalan varsa hizmetin kalitesi,fiyatı ve tabiki de yol üzerinde veya yakındaki bisiklet tamircileri ve daha birçok parametre(görülmesi tavsiye edilen yerler,kamp atılabilecek noktalar)
Gidenlerden, görenlerden, orada yaşayanlardan veya yeni tura çıkanlardan bu yukarıda saydıklarımdan enazından Googleearthde bulunmayanları haritada etiketleyip pinleyerek bana göndermesini varsa açıklamaları ayrıca yazılı formatda atmasını rica ediyorum.(bir txt dosyasına görülebilecek bilinmeyen mekanlar, asfaltın durumuna dair yorumlar akla gelebilecek bisikletçiler için lüzumlu herşey).
Ben bunları GoogleEarthde birleştirip .kmz formatında ve de daha zoomlanmış olarak parsel parsel jpg formatında bu başlık altında yayınlasam nasıl olur? Bir de açıklamalı manuel eklerim mesela Fethiye içi tavsiyeler kamp noktaları ve görülmesi gereken yerler gibi
maksat genel bir bisikletçi veritabanı oluşturmak. hazır linkler varsa onları da bana mail atabilirsiniz. Atmazsanız da alınmam darılmam :)
mail adresim: laramaniac2003@yahoo.com

Scudo