Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tura hazırlık için aminoasit...?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında b.özgür KUL tarafından paylaşıldı.

1. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Ağustos ayında 700-1000 km lik bir tura çıkmayı planlıyorum.Şimdiden düzenli olarak antrenmanlara başlayacağım.Kas yapımı biraz daha güçlendiremek ve tura hazırlamak istiyorum.Ayriyetten 3-5 kilogram fazlam var yağ yakımını da biraz hızlandırmam lazım.Önce aminoasit almayı düşündüm 1 yıl öncesine kadar body building yapıyordum dolayısıyla bu konularda biraz bilgim var.Fakat sonra size danışmak istedim çünkü bisiklet konusunda çok profesyonel değilim.Sizce aminoasit kullanmam veya onun dışındaki sporcu gıdalarını kullanmamın bisiklet sporu konusunda faydaları olur mu?İçinizde bunları kullananlar varsa yorum ve fikirlerini bekliyorum.İlginize teşekkürler.

2. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    body ile igileniyorsan ,beslenme bilgin vardır,kanımca ihtiyacın olmıyacak,kas korunması için doğal protein kaynaklarını kullan derim süt,yoğurt,yumurta,kırmızı et,sadece aminoasit ile sizde zaten kas yapmamışsınızdır.o anlamada daha farklı şeylere ihtiyaç var...

3. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Amino asit içersindeki bcaa kas yıkımını bir nebze engelliyecektir, ne kadar yararı olur tartışılır. Kısa dönemde kullanılıcaksa gözle görülür bir etki olucağını sanmıyorum.

4. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Vücut çalışırken protein tozu da kullanırdım.Onun içinde de amino asitler vardı ve çalışmadan sonra oluşan güçsüzlük kas ağrıları vs gibi durumları neredeyse sıfıra indirmişti diye hatırlıyorum.Tur sırasında da birkaç gün ard arda bisiklet süreceğim için faydası olabilir düşüncesiyle danışmak istemiştim.

Mehmet Ser bunu beğendi.
  5. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Amino asit kullanman dayanıklılığını arttırır. Bende judocuyum hem bisiklet hem judo 2sinide idare ediyorum. Aminoasit hiç kullanmadım ama kullanma düşüncesindeyim. 100 tl ye amino asit al 1000 tabletlik kullan bence

6. a.rezak inal

a.rezak inal Üye

Seviye:
    normalde günlük protein ihtiyacı ideal kilo başına 1 gramdır.çok yoğun antremanlarla ancak (maksimum) 1.5 grama çıkar.bu da doğal gıdalarla rahatlıkla alınabilir.1.5 gramdan fazla almanız demek 1 bardağa 1 sürahi su doldurmaya benzer,bardak dolduktan sonra taşmaya başlar.üstelik yakamadığı proteni vucut yağ olarak depolayacaktır.

7. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Hocam yukarıda yazdığım örnek protein tozları hakkındaydı çünkü o da aminoasit içeriyordu fakat bildiğim kadarıyla amio asit tabletlerinde protein varsa bile abartılacak bir düzeyde değil.İçinde vücudun kas yapılanmasına ve onarımına yardımcı olacak birçok amino asit var.Almak istediğim ürünün içeriğinde yazanlar,

for 1 tablet :

L-Alanine : 140 mg
    L-Arginine : 90 mg
    L-Aspartic Acid : 240 mg
    L-Cystine : 10 mg
    L-Glutamic Acid : 370 mg
    L-Glycine : 80 mg
    L-Histidine : 40 mg
    L-Isoleucine : 120 mg
    L-Leucine : 210 mg
    L-Lysine : 170 mg
    L-Methionine : 30 mg
    L-Phenylalanine : 80 mg
    L-Proline : 180 mg
    L-Serine : 130 mg
    L-Threonine : 40 mg
    L-Tryptophan : 60 mg
    L-Tyrosine : 60 mg
    L-Valine : 130 mg
    L-Ornithine : 12 mg
    L-Carnitine : 30 mg

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  8. a.rezak inal

a.rezak inal Üye

Seviye:
    zaten aminoasitler birleşerek proteinleri oluşturur.yani protenin yapıtaşı aminoasitlerdir.aslında sporcular için en önemli besin ögesi karbonhidratlardır.bence yeteri kadar karbonhidrat ve yağsız protein alımına dikkat ederek doğal beslenme ile spor yapmak daha mantıklı.

9. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doğal, doğal ve yine doğal. Organik ürünlerle beslenmek en güzeli. Sonra da muz yiyin ve kayısı kurusu felan yiyin. iyi gelcektir.

10. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Amacının ne olduğuna göe değişir, eğer yoğun şekilde bisiklete binip vücudu zorlayacaksan vücuttaki tahribatın azalması için protein alınabilir, tabi proteinin haricinde mutlaka karbonhidrat almak gerekir.
    Haklarında çok fazla bilgim olmasa da dayanıklılık için BCAA veya EAA ürünleri kullananlar var.
    Bunların haricinde yorgunluk vs etkileri azaltarak sürüş performansını artıran ürünler de var. Uzun sürüşlerde yorgunluğu azaltmak için bunlar da kullanılabilir..

11. Emir Tetiklitop

Emir Tetiklitop Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Anapolon var sen ondan 1 tane çak :D Ağır kanserli hastalara son care verılen ılac dunya turu yaparsın

12. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kusura bakma yeni üyesin ve ilk mesajın, yazcak başka bir cümlen yokmuydu.
    Geyik yapıyorsun diyeceğim ama ,şu an hepimizin her an kanser olabileceği ihtimali var.bunu unutma ve şu an kanser hastası üyelerimizde vardır.onları ne kadar rencide edebileceğini düşünemedinmi.bunu sana özelle yollamam gerekirdi ama ,madem sen çok açıksın, bende açık olmak istedim.