Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur Yardım

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ozan Cansel tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaşlar 3 arkadaş Bursa'dan Çanakkale'ye gitmeyi ardından bozcaada'ya falan geçip orda 5-10 gün kadar çadır kurup tatil yapmayı düşünüyoruz. Tabiki yolda giderken biraz da gezerek gideceğiz hoşumuza giden bi yer olursa orda duraklamak falan da istiyoruz.Bisikletlerimiz 3 tane salcano city sport 40 ve ilk turumuz olucak. Günlük 80-100 km gibi menzil belirledik(durma kalkma dahil 15-20 km arasında bi ortalama düşünüyoruz). Yanımıza 1 pompa,yama seti,alyan seti,uyku tulumu,mat,az miktarda yiyecek(yoldan alabiliceğimizi düşündük), 2 adet 50 lt çanta almayı düşünüyoruz (değişimli kullanılıcak, yele de düşünebiliriz tavsiyelerinizi bekliyoruz ) turu kaydetmek için gopro da var.Ayrıca tur toplamda 20-25 günü falan bulucak ama bisikletle seyehat süremiz aşağı yukarı 8-9 gün(süreler esnek hoşumuza giderse daha da kalırız veya erken döneriz) Bunlar bizim amatörce belirlediklerimiz. Ben sizlerden bi kaç konuda yardım istiyorum. Seyehat ederken forma,spd kullanmalı mıyız? Yani bisiklet sürme rahatlığı açısından falan rahat olucağını biliyorum ama gezerek gidiceğimiz için insanların arasında uzaylı gibi dolaşmak istemiyoruz, spd ayakkabıların günlük ayakkabıya yakın tarzları var mıdır ?Nerelerde durmalı konaklamalıyız köy mü tercih etmeliyiz yoksa herhangi bir yol kenarı mı ? Bunun dışında bisiklet tamirinde pek deneyimli değiliz, v-fren'in tamirini yapabiliriz, yama setini de kullanabiliceğimizi düşünüyorum (muhtemelen ben bisikletçiye gidip öğrencem :D). Her türlü öneriye açığız daha keyifli olması açısından sizin önerileriniz bizim için yararlı olucaktır, şimdiden teşekkür ederim.

2. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    şimdiden kolay gelsin. heyecanlı ve keyifli bir tur olacağa benziyor :) en azından ilklerin heyecanı bir başka;)

3. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Saolun biz de öyle umuyoruz tabi gerçekletirebilirsek :D

4. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tur tarihiniz nedir, 24 ağustos sabahı istanbuldan bandırmaya geçip biga üzerinden ç.kaleye gidecek olan 3-6 kişi arası bi ekip olucaz biz de. Tarihleriniz ve rotanız bize uyuyorsa isterseniz birlikte pedallayabiliriz Ç.kaleye kadar :)

5. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bizim de aşağı yukarı o tarihler olur arkadaşlarımla bi konuşayım duruma göre ben size mesaj atarım

6. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  7. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şimdi tekrar gözden geçirdik de en geç 18'i gibi yola çıkmış olucaz çanakkaleye geçiş tarihimiz 24 ağustos'a sarkmaz muhtemelen olmaz ama gene de güzel olurdu birlikte daha kalabalık pedallasaydık :)

baris34ince bunu beğendi.
  8. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bandırma dan ç.kaleye geçişinizdeki yol durumu hakkında bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim o zaman, kazasız ve eğlenceli turlar dilerim :)

9. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Saolun yazarım umarım unutmam :)