Tur(Uzun Yol) bisikleti seçimi bütçe 600-900 yardım

suat_garip

Üye
Tepki
4
Merhabalar
Türkiye içi şehirler arası turlar yapmayı planlıyorum fakat bisiklet seçimi konusunda kafam karıştı. Forumda bu konuda açılmış başlıklar var fakat yapılan önerilere ya bütçem uymadı ya da önerilen modellerin satışı Türkiye için yapılmamakta. Surly lht, trek 520, cannondale t800 gibi modeller önerilmiş. Sizlerin yapacağı bütçeme uygun ve Türkiye'de kolaylıkla temin edilebilecek modeller nelerdir? Sizlerinde malumu tur bisikletlerinde konfor ve sağlamlık oldukça önemli. Konfor+sağlamlık= çok paramıdır? Mesela salcanonun mostar 700c gibi uygun fiyattaki modelleri beni yarıyolda bırakır mı? Biraz daha bekleyip daha yüksek bir bütçe mi ayırmalıyım? Sizlerin tavsiye edebileceği uygun modeller nelerdir? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler :)

Scudo

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
2. El bölümünden (link) buradan Bütçenize çok uygun ve daha üst düzey bir bisiklet bulabilirsiniz.

0 olarak size önerebileceğim 2 bisiklet var.
(link) =1.135 tl
(link) =1.106 tl

• Beğen
Tepkiler: suat_garip

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsettiğiniz bisikletlerden Trek ve Surly çelik kadro cannondale ise aliminyum kadro bisikletlerdir. Bu bisikletleri genelde Dünya turuna çıkan bisikletçiler kullanır, hepsi çok sağlamdır ve uzun ömürlüdür. Fiyatlarının pahalı olması da sağlamlığından gelir, Türkiyede de bulabilmek mümkün değil zaten :(
Verdiğiniz fiyat aralığında en güzel bisikleti ikinci el bulabilirsiniz, 900 liraya Trek fx serisinden, specialized Sirrus serisinden güzel bir bisiklet bulabilirsiniz. Biraz daha ucuza Sedona 321 de olabilir.
verdiğiniz fiyata sıfır almak isterseniz çok daha masraflıya gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: suat_garip