Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur tekeri gibi, değil gibi: Vittoria Randonneur 1.50 incelemesi (kesik tekerli)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Geçenlerde, hangi turdu hatırlamıyorum, galiba Malatya yolunda, turdan dönerken çok sevdiğim tekerim Vittoria Randonneur'un son kilometrelerini döndüğünü fark ettim. Arkaya yüklediğim aşırı yükten dolayı fazla şişirdiğim teker, jantın kenarından 8-9 santim yırtılmıştı. "Çok sevdiğim tekerim" diyorum çünkü kendisiyle yaklaşık iki bin kilometrelik, çoğu uzun turlardan oluşan bir yol arkadaşlığımız oldu. Kendisi ilk 200 kilometrede 3 kez patladığı için "Nalet gelsin böyle tekere!" diye isyan etmiştim. Hatta isyanımı bir blog yazısında belirtmiştim.

Sonra ne olduysa, iki bin kilometre boyunca patlamadı. Ben de onu çok sevdim. Eee, seven affeder, ben de onun bütün patlaklarını affettim <3 <3 <3

Ama her güzel şeyin bir sonu olduğu malumunuz. Ben de, madem sonu böyle oldu, bir kesip biçeyim ki gitmeden birilerine daha faydası olsun, dedim.

Vittoria Randonneur 1.50
    Fiyat 3/5
    Performans 4/5
    Dayanıklılık 4/5

Önce tekerin özelliklerini paylaşayım:

Gözle görülen, dosta güven, düşmana korku veren bir koruması yok maalesef.

İki bin kilometre sonunda biraz aşınma var.

Şimdi de, ağır iş yaptığı turlarda çektiğim fotoğraflar:

Kars-Trabzon turu, 550 kilometrede bir kez bile patlamadı.

Elazığ-Pertek turumda kanoyu çekti, yine patlamadı.

Samsun-Trabzon ve dönüşte Malatya-Elazığ turunda da patlamadı.

Elazığ-Çemişgezek turunda da patlamadı.

Kömürhan-Elazığ turunda da kano çektiği halde patlamamıştı.

Daha birçok turumda bu tekeri kullanmıştım. Sonuç olarak iyi tekerdi. Çok sevmiştik be abi!

Fotoğrafların kaynağı:

Kod:
    http://www.turcubaba.com/2014/07/merak-ettik-kestik-bictik-vittoria.html
    Esinlendiğim yazı:

Continental Touring Plus'ı sizler için parçaladım :) - BisikletForum

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    parasının hakkını vermiş.. yeni tekerlerinizle nice kilometrelere...

3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Abi sen bence Ot Dergi'ye falan yaz. Tur hikâyeleri, bisiklet kültürü falan gibi bir köşen olabilir. Senin kalemin baya iyi çünkü. İncelemeyi falan geçtim, emek verip incelemişsin eyvallah ama ne yazarsan yaz, okurken keyif alıyorum.

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yine Schwalbe Marathon olacak gibi. Teşekkürler :)

Çok teşekkür ederim, üç günde üç blog yazısı yazdım, tükenmişlik sendromu yaşıyorum şu an, bu tempo beni aşıyore :D

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ekleme:

Yeni üretilen Randonneur'larda "double shielding", yani duble sağlamlaştırılmış sırt var. Dün Decathlon'dan aldığım bir çift Randonneur'da fark ettim. Zaten önceki kullandığım Randonneur'a göre daha sert ve kalın sırta sahip.

6. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ne zaman Decathlona gitsem görüyorum bu lastikleri forumda okuduğum kadarıyla kaliteli izlenimi yaratmıştı zaten bayide de görünce kalite kendini belli ediyordu,önceden Arazi lastikleri almıştım kış sezonunda hep dağlara çıktığımızdan daha sonraları slik lastik üzerinde yoğunlaştım son 1,5 ay içerisinde Samsun Decathlona 3 4 defa gittim ilk gördüğümde bir çift vardı para yoktu alamadım:D sonra ki seferlerde para var ama lastikler 28 boyutundaydı 26 yoktu.Bakalım haftaya tekrar gideceğim,bu arada Rubena Walrus almıştım takmamla kenarının balon yapması bir oldu tura çıkacak arkadaşlar uzak dursun kaliteli lastiklere yönelsin.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Can,

Kaliteli lastik konusunda haklısın. Turda, 30 kg yükle kullanılan bisiklette, gerçekten güven veren bir lastik olmalı. Bence yeni Randonneur bu güveni sağlıyor. Kalitesiz tekere örnek olarak ben de Rubena Flash APS'yi örnek verebilirim.

Bu arada daha evvel Decathlon'da Schwalbe Marathon satıldığını duymamıştım/görmemiştim. Dün gittiğimde bir 28, bir de 26 inçlik SmartGuard (yeşil olan koruma varya hani) Schwalbe Marathon gördüm, fiyatı da 90 liraydı.