Tur Sonrası Kasları Dinlendirme

Semih Emre

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Ghost
Her türlü et, süt ürünleri(özellikle beyaz peynir), yumurta, yeşil mercimek, yulaf ezmesi(kahvaltı ve öğle yemeğinde yenirse tok tutar, iyi de zayıflatır), beyaz leblebi(protein oranı yüksek diye duydum ama kullanmadım). Hayvansal proteinlerin emilimi daha yüksek(daha kaliteli) bitkilerinki daha düşük diye biliyorum. Zannedersem protein oranı en yüksek olan tavuk, ama ben bizim ülkemizde yetişen tavukları pek tavsiye etmiyorum. Çeşitli hormonlarla daha hızlı büyümeye zorlanıyolar ve o hormonların bizim üzerimizdeki etkileri pek sağlıklı olmuyor. Erkeklerde göğüs büyümesine sebebiyet veriyor mesela. O yüzden kullandığınız et ürünlerinin kalitesinden emin olun. Mümkünse organik olanları alın. Gece turlarından sonra uyku saatine yakın kullanmak da pek sağlıklı değil çünkü et ürünlerinin sindirimi diğer yiyecekler kadar kolay değil. Vücudunuz stand-by'a geçtiğinde onları sindirmesi pek olası değil.

Scudo
Tepki
6
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çaykurun yeşil çayı küçük kutu olarak satılıyor sallama tip yerine tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: galen
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hindide arjinin denen bir aminoasit yüksek oranda çoğu protein kaynağında arjinin seviyesi çok çok azdır