Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur sayılmasa da benim videom :) şişli-ortaköy istanbul

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında O.Yalcindag tarafından paylaşıldı.

1. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba herkese kendi imkanlarımla hazırladığım helmet mount ve xiaomi yi kamera ile çektiğim videom burda yorum ve önerilerinizi bekliyorum :)

rotam mecidiyeköyden ortaköye jandarma yokuşundan gidiş. bisikletim ise salcano city fun 70

2. İsmail Emre Kocakaya

İsmail Emre Kocakaya Üye

Adı:
    i.Emre Kocakaya
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sagol ya memlekete havasi esti be,uzun yillardir gormedigim yerleri hatirlattin.16 yil olmus memleketten kopali.

edkavlak ve O.Yalcindag bunu beğendi.
  3. Snorlax

Snorlax Kıdemli Üye

Adı:
    Sinan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Görüntü kalitesi güzel, ama acizane gözlemlerim otobüsün yanından geçerken daha kontrollü olabilirmişsin birde ışıklarda ben ortada durmamaya çalışıyorum malum memlekette herkesin vakti çok değerli olduğundan dolayı bu gibi durumlarda kendimi biraz açık hedef gibi hissediyorum :D

O.Yalcindag bunu beğendi.
  4. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rusya'dasınız hocam sanırım. hele ki şuanki ülkeler arası krizden dolayı da zorlanıyorsunuzdur diye düşünüyorum ama umarım herşey yoluna girer. sizi bu gece vakti mutlu etliysem ne mutlu bana :)

değerli yorumun için teşekkür ederim Sinan :) öncelikle otobüs mevzunda ben de seninle aynı fikirdeyim ancak orda biraz hızlı gidiyordum ve senin de muhtemelen bildiğin gibi hız kazandıktan sonra frene basmak insana çok koyuyor. Ek olarak orası mecidiyeköy viyadüğünün altı ve sol şeritte araçlar çok hızlı gidebiliyorlar otobüsün arkasına ulaştığımda, hızlı olduğum için arkama bakıp sol şeride geçmeyi daha tehlikeli buldum o sebeple otobüs ile durak arasından geçtim ve duraktaki insanları senin kamerada gördüğünden uzun süredir görüyordum (geniş açılı olduğu için uzaktaki nesneler gerçek hayatta daha net görülüyor). Kısacası, arabanın bana çarpma riskini göze almaktansa yayaya çarpma tehlikesi yaşamayı tercih ettim. Biraz bencilce biliyorum ancak bazen mecbur kalıyor insan trafikte özellikle.

Işıklarda ortada durma mevzuna gelince, durduğum yol sağa dönüşlerin ve duraklamaların çok olduğu bir yol (barbaros bulvarı) ve ben genelde şeridi ortalıyorum çünkü eğer sağda durursam araçlar beni sıkıştırıyor ancak tam önlerinde durduğum zaman tepeleyip geçemiyorlar hali ile. O yoldan az sonra sola döndüğüm için orta şeritte başlayıp sol şeride geçerek dönmeyi tercih ettim. Çünkü en sağ şeritten en sol şeride geçmek arabalar için bile tehlikeli bir durum oluşturabiliyor :) umarım kendimi açıklayabilmişimdir :)

Snorlax ve bua bunu beğendi.
  5. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    amanın dikkat edin nolur; trafik ışıklarına yaklaşırken şayet yeşil yanıyorsa kurallar yokmuş gibi düşünün, çünkü arkadan yeşile yetişmek için gaza asılan ve bizlerin çekilmesi gerektiğini düşünen çok sürücü(!) çıkıyor.

6. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel bir video olmuş, benim gibi xiaomi yi sini kargoda bekleyen biri için insanı biraz sabırsızlandırıyor :)

7. peray

peray Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Böyle güzel videolarla forumu süslemeye devam etmeni umuyorum. :) Bu arada, kayıt konumunu biraz değiştirirsek ve direksiyonu da görürsek çok daha güzel geliyor, bilmiyorum aynı fikirde olan var mı benimle. Havada giden kamera yerine direksiyonu da görmek daha büyüleyici oluyor. :)

Teşekkürler.

8. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vakit buldukça buraya ekleyecegim yeni videolar :)

Kayitlari tek basima aldigim icin aciyi ayarlamak her zaman kolay olmuyor malesef. Gecen gun bir cekim daha yaptim onda da sizin gibi dusundum biraz daha asagiyi cektim qma bu sefer de sadece yol gorundu videoda gokyuzunden eser yok :) bugun tekrar denicem eger kismet olursa biraz yukari baktirip ara yolu bulmaya calisacagim :) tesekkur ederim yorumun icin

peray bunu beğendi.
  9. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende Sony NEX-6'mı gidona takıp deneyeceğim. Telefon ve aksiyon kameralarına göre baya büyük olacak ama denemeye değer. Bakalım ne olacak. :)

10. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aman hocam dikkat düşer falan mümkünse pahada daha uygun bir cihaz bağlayın derim ben. 1500 tllik fotoğraf makinesi kırılmasın sonra... Ek olarak çekimin geniş açı olması gerekiyor bence bu tar videolar için sizin makine sağlayabilir mi bunu?

11. anilimaca

anilimaca Aktif Üye

Adı:
    H. Anıl İMACA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel video olmuş, İstanbul havası aldık sayenizde =)

12. U. Aydogan

U. Aydogan Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Işıklar mevzusunda başıma gelen bir şeyi anlatayım . 3 şeritli yolda kırmızı ışığın yandığını görünce sağdan orta şeride geçtim.Asıl amacım ışığın yanmasından faydalanıp soldaki sokağa girmekti.Kırmızı ışık çoktan yanmış olmasına rağmen sokakla aramdaki şeritten bir şahin öylesine geçti ki.Sol şeritte beklemiş olsaydım şuan bunları yazıyor olamazdım.İstanbulda arabayı insanlar kullanmıyor malesef.
    Video ise hem görüntü kalitesiyle,hem gezlin yerlerin güzelliğiyle iç açıcı olmuş :)

OsmanAltuntekin bunu beğendi.
  13. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    izlediğini ve yorumunuz için ben teşekkür ederim. En yakın zamanda bir çanakkale videosu da siden bekliyorum :)

Hocam kesinlikle haklısınız dediğim gibi dikkat etmek gerekiyor her koşulda ki arkamdaki araç şahin olsa idi yapmazdım zaten bu işi malum ülkese sıkıntılı araçlar şahin ve türevleri, yeni yeni başlayan doblo ve türevleri en tehlikeli araçlar bunların 100 metre yakınında iseniz çok ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim :)

anilimaca bunu beğendi.
  14. xxxxxxxxxxxxxxxx

Seviye:
    @O.Yalcindag aldığım aparat gidona çok sıkı tutunuyor. Sanki beni bile taşıyabilirmiş gibi duruyor. Ayrıca titreşimi önlemek için yaylı yapmışlar. Makinenin üzerinde 16-50mm lens var ve bu odak uzaklığı fazlasıyla yeterli..

Bike Bicycle Motorcycle Handlebar Tripod Mount Holder For Digital Camera GoPro

Bu arada videonuz çok güzel. Ayrıca bu tür videolar bisiklete hiç binmemiş ve merak etmemiş olan kişileri bisiklete yöneltir diye düşünüyorum.. :)

15. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @pohuman umarım dediğiniz gibi sağlamdır :) malum gopro 75 gram iken sizin makineni 470gram nerdeyse 7 katı ama muhtemelen taşır :) bekliyorum o zaman videonuzu

16. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Elinize sağlık, bu tarz videolarda sadece sokak değil, bisiklete dair bir parça, lastik, gidon vs gibi olunca daha hoş bir seyir ve bakış açısı yakalanabiliyor.Bisiklet gezisi olduğunu, yolu daha iyi hissedebiliyoruz.

xxxxxxxxxxxxxxxx bunu beğendi.
  17. xxxxxxxxxxxxxxxx

Seviye:
    @O.Yalcindag taşır inşallah. :) En kısa sürede video çekmeye çalışacağım. Lens gece çekimi için pek müsait değil ama yüksek ISO'da yinede deneyeceğim. Pazar günü gündüz deneme yapabilirim inşallah, eğer yağmur yağmazsa..:)

18. xxxxxxxxxxxxxxxx

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. Gidon, lastik vs. doğal bir çerçeve oluşturuyor ve daha akıcı bir izleyiş sağlıyor..

19. Snorlax

Snorlax Kıdemli Üye

Adı:
    Sinan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @O.Yalcindag Yolu bildiğiniz bu gibi durumlarda haklısınız ben genel durum için söylemiştim:)

20. Snorlax

Snorlax Kıdemli Üye

Adı:
    Sinan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Birde kameranın tam marka modeli ve nereden aldığını paylaşabilir misin mümkünse:)