Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur ( Orhangazi - Eskişehir - Ankara )

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Muhammet Sekmen tarafından paylaşıldı.

1. Muhammet Sekmen

Muhammet Sekmen Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ,

Bursa/Orhangazi'de oturuyorum ve tura çıkmak için hazırlıktayım.
    Ve sizden isteyim ilk defa bu kadar uzun tura çıkıcam ( Eskişehir , ankara , Alanya ) yanıma neler almalıyım ne gibi ihtiyaçlarım olabilir yolda nelere dikkat etmeliyim günde otlama kaç km gidebilirim arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
    Görüşmek ümidiyle..

Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  2. barış gül

barış gül Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Ben de Orhangazi'denim. 2-3 hafta önce 8 kişilik bir grupla İznik Gölü çevresinde tur yaptık. 90-95km. Eğlenceli bir turdu. Aynı etabı 1 hafta sonra tek başıma tamamladım.
    Bu kadar uzun bir turun planlamasını yaptın mı? Böyle uzun bir tur için yanına birçok şey alman gerekir.

3. Muhammet Sekmen

Seviye:
    Walla hocam daha ne yapmam gereklidir bilmiyorum kime danışacağımıda bilemiyorum kısmetse bu hafta bisiklet alıyorum isterseniz müsait bir zamanda sizede uyarsa görüşürüz daha detaylı konuşuruz...?

4. ALİ3544

ALİ3544 Yeni Üye

Seviye:
    selam cesaretinden dolayı seni kutlarım düşünmek başarmanın yarısıdır derler nelere ihtiyaç duyacağını forum sayfalarında rahatlıkla bulabilirsin sana önerim tek başına kesinlikle uzun mesafe tura çıkma aynı düşünceye sahip o kadar çok bisiklet sevdalısı varki eminim bir iki arkadaş edinebilirsin bu arada bende orhangazidenim.

5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba Ben İznik'teyim.

2-3 hafta önce keramet köyü civarında, siz orhangaziye doğru giderken , iznik e doğru giden ve size korna çalan ve el sallayan da bendim. :) Gri bir ww golf ün içinden. :)

Yapılan turları incelerseniz gerekli malzemeler hakkında biraz daha fikir edinmiş olursunuz ?

malzemeler turunuzu hangi mevsimde kaç gün içinde, çadırlı- kamplı mı , otel konaklamalımı , bagajlarınızın durumu vs göre çok değişkendir.

Selamlar

bir gün İznik ve Orhangazi buluşması ayarlayalım mı ?

6. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    sizin açtığınız konuyu bende takipte olacağım . baharda bende uzun bir tur düşünüyorum, önerileri tecrübeleri buradan takip edeceğim . bende turu 3-4 etap halinde istanbul- hopa arası olarak düşünüyorum. 1er haftalık etaplar halinde.

7. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eşimle beraber yaptığımız turlarda kullandığımız malzeme listemiz.

Tabiki bu listeler tamamen kişiseldir. Bunun iki katı malzeme ile giden olabileceği gibi yarısı kadar malzeme ile de tura çıkan olabilir.

Sadece bir fikir versin istedim.

Turlarımızın yurt dışında olduğunu ve yabancı bir ülkede bulunduğumuzda aklınızda tutun lütfen. Türkiye içinde kesinlikle kullanmayacağınız malzeme bulunabilir listede. ( sözlük vs gibi )

MALZEME LİSTESİ
    KAMP MALZEMELERİ :
    1- Çadır 1 ( 3 mevsim )
    2- Mat 2
    3- Şişme yastık 2
    4- Çöp torbası
    5- uyku tulumu 2
    6- ocak başı ve aparatları
    7- Bütan tüp ( kamp )
    8- termos
    9- tencere- tava- katlanır bardak 2 , katlanır tabak 2
    10- yedek pil- şarjlı pil
    11- çadır altlığı
    12- bıçak- kaşık ( katlanır )
    13- kibrit - çakmak
    14- paket yiyecek- konserve makarna
    15- katalizör çay- kahve- toz içecek –çorba
    16- pil şarj aleti
    17- su temizleme aparatı
    18- klor tabletleri
    19- havlu
    20- mum
    21- Kamp bıçağı
    22- Dikis seti
    GİYECEK MALZEME
    23- Forma 2
    24- Polar mont
    25- pantolon 2
    26- yağmurluk 2
    27- bisiklet şortu – taytı 2
    28- alt üst içlik 3*2
    29- yedek iç giysi 3*2
    30- bere 2
    31- çorap 3*2
    32- eldiven 2
    33- şapka 2
    34- bandana 2
    35- spd ayakkabı 2
    36- spd sandalet 2
    BİSİKLET MALZEMESİ
    37- kask 2
    38- yedek iç lastik 4
    39- alyen takımı ( pense olabilir )
    40- tamir takımı ( yama-zımpara-yapıştırıcı )
    41- zincir takma aparatı
    42- slime
    43- parmaksız eldiven 2
    44- spd pedal 2
    45- güneş gözlüğü 2
    46- barent 2*2
    47- suluk kafesi 4
    48- yedek jant teli
    49- plastik kelepçe
    50- Bant ( duck tape )
    51- Japon yapıştırıcı
    52- Mandal
    53- Kanca
    54- Zincir yağı
    55- Arka far 2
    56- Ön far 2
    57- Suluk 4
    BAGAJ - RÖMORK
    58- tur bagajı 2 Ön - 2 arka
    59- bagaj demirleri 2 ön
    60- Gidon çantası 2
    İLK YARDIM MALZEMESİ
    61- ilaçlar Bepanten- pudra- Anti alerjik, böcek sokmasına karşı, antidiyareik ( ishal önleyici ) vitamin, kas gevşetici, antibiyotik, ağrı kesici, anti septik
    62- ilk yardım çantası ( bant, sargı bezi, vb. )
    63- peçete-tuvalet kağıdı
    64- ıslak mendil - kolonya
    ELEKTRONİK
    65- mp3 çalar
    66- Fotoğraf makinesı
    67- kamera DVD
    68- telsiz 2
    YOLCULUK İÇİN
    69- haritalar- google çıktıları
    70- sözlükler
    71- km saati
    72- nabız saati
    73- not kağıdı- günlük
    74- Pasaportlar - vizeler –ehliyet- evraklar
    75- Fotokopiler
    76- telefon 2
    77- telefon kartları
    78- kredi kartı 2
    DİĞER
    79- kitap
    80- biber gazı
    81- bel çantası 2
    82- iç cüzdanı 2
    83- para kemeri 2
    84- köpek kovucu

tolgayalcin ve cihan aksoy bunu beğendi.
  8. Muhammet Sekmen

Seviye:
    Arkadaşlar msn adresimi veriyorum yardımcı olacak arkadaşlarla buradan daha detaylı görüşmek istiyorum
    duman_19@msn.com

9. ALİ3544

ALİ3544 Yeni Üye

Seviye:
    herkeze selamlar konuya başlamadan forumda yazılarını zevkle okuduğumuz soner bey ve eşi ne arkadaşımızın çağrısına duyarsız kalmadıkları için çok teşekkür ederim hocam sizleri orhangazi de misafir etmek bize mutluluk verir ekim 18 de doğa gezginlerinden 6 bizden3 toplam dokuz sevdalı izniği turlamış ve dönüşte yıldız doğa sporları ve dağcılık kulübünde misafir etmiştik çok güzel bir ortam oluştu inşallah bahara doğru havaların ısınması ile birlikte daha ciddi organizasyonlara katılırız dostça kalın.

10. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Ali,

Orhangazi - İznik dayanışması ile İznik Gölü hakkında bazı çalışmalar yapmak isterim. Gölün adı İznik te olsa bir yakası Orhangazi elbette.

ÖZellikle kirlilik yaratan fabrikalar Orhangazi tarafında maalesef. Yol boyu köylerin çöpleri göl çevresine atıldığı gibi , tarım ilacı ile gölü kirletende daha çok İznik tarafı.

Yani hepimiz şuçluyuz. :(

En çevreci araç olan Bisikleti böyle kutsal amaçlar için de kullanmalıyız.

Doğa sporları :in: klüpleri de bu işin olmazsa olmazları.

Tanışmamız ve ileride yapacağımız ortak faaliyetlerin hayırlı olmasını dilerim.

Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.
  11. harunkenan

harunkenan Üye

Seviye:
    Meğer ne kadar çok Orhangazili varmış forumda. Ben de 3 sene önce Orhangazide idim. Gölün etrafında turlardık, keramete giderdik, süpürgeliğe çıkıp salardık bisikletleri orhangaziye kadar.. Ne güzel günlerdi, özledim Orhangaziyi.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  12. Muhammet Sekmen

Seviye:
    Arkadaşlar bir çok kişi bu tura tek başıma çıkmamam yönündeler , ve bu arkadaşların abilerin sözüne dayanarak bende tek başıma çıkmak istemiyorum biliyorum her ne kadar zevkli bir yolculuk olsada insan tek başına sıkılır ve bu yolculuğa iki arkadaş gitmeye karar verdim ama şuan tek kişiyim ( Eskişehir , Ankara ve Alanya arasında yapacak olduğum bu turda yanımda eşlik edecek bi arkadaş arıyorum
    tura çıkış tarihim belli deil ama bayramdan sonraki haftaya düşünüyorum şimdilik eğer bi arkadaş bulursam tarif değişe bilir.

Bu tura benimle birlikte gelmek isteyen arkadaşı ve arkdaşları bekliyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim ,
    görüşmek ümidiyle.

13. Muhammet Sekmen

Seviye:
    Arkadaşlar bana daha hızlı ulaşmak isteyen arkadaşlar

E-mail : duman_19@msn.com
    Cep tel :0506 951 68 37

Not : BU TUR'DA BANA EŞLİK EDECEK ARKADAŞI VE ARKADAŞLARI BEKLİYORUM BAY VEYA BAYAN FARKETMEZ.

14. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Muhammet , hevesini kırmak istemem ancak, ilk uzun turun için neredeyse kış mevsiminde bu kadar uzun bir rota seçmen konusunda düşünmelisin.
    bisiklet ile kışın sürmek sorun değil, gerekli tedbirleri alırsan, en önemli problem üşümemek için sıkı giyinecek olman ve sürerken terlemen olacaktır.

goratex tarzı kıyafetler böyle bir tur için olmazsa olmaz şarttır.
    bisiklet ayakkabısı giyeceksen de kışlık ayakkabı kılıfı almalısın.
    Yoksa ayakların çok üşür.

Açıkcası rotanda ilginç : Orhangazi - Eskişehir - Ankara - Alanya

Niye bu mevsimde, neden bu rota çok merak ettim. Ankara dan sonrası da muğlak.

Daha fazla bilgi vermelisin yoksa arkadaş bulmaz zor olur.

Turunu gerçekleştirmeni çok isterim.

Selamlar

15. ömer ayaz

ömer ayaz Yeni Üye

avea hattını çephane den aldın her hal yani çetin shop çünkü ben öle zannediyorum 0506 951 71 36 benim numaram ben de orhangazidenim sizinle tanışmak isterim bize katılmak istersen sevinirim sonuçta aynı liman dayıs

16. Muhammet Sekmen

Seviye:
    Tabikide dediklerinde haklısın bi şuanlık amatör bi bisikletçi olarak daha çok şey öğrenmem gerekiyor.

Konuya şöle başlamak istiyorum aslında Ankara'da bi arkadaşım var bir kaç günlüğüne yanına gidicem ziyaret amaçlı ama bu yolculuğumu maceraya çevirmek istedim ve bu yüzden dolayı bisiklet yolculuğunu seçtim.
    Henüz daha hiç bir antıramanım yok yok fakat kendime çok güveniyorum bu yola çıkıpta yarı yolda isyan edeceğim hiç aklıma dahi gelmiyor böle bir şey olacağınada inanmıyorum . Ama burdaki abilerin dediği gibide tek kişilik yolculuk benim için biraz zor olucak + hava şartlarıda bunun içinde.
    Yolculuğumuda neden bu zorlu havaya denk geldiğinin nedeni ise işlerimin yoğunluğu ( çalışıyorum ) vede maddi konular. Tabikide şimdiki durumum bu uzun yolculuğa elverişsiz maddiyat yetersizliği duyabilirim vede öle olucak çünki daha önce uzun tura çıkmadığım için gerekli malzemelerde malesef ki yok.
    Ama gücümün yettiği kadarınıda yapıcam çünki kararlıyım hava şartları engelde olsa bu yolcuğu yapıcam.

Benim şimdilik kafamdaki Rota '' Orhangazi , Eskişehir , Ankara ve Alanya '' -
    ama Bu çizelgeden Alanya'yı çıkarta bilirim ama tabikide bu yolculukta yanıma bi arkadaşta bulabilirsem onunda görüşlerini düşüncelerini alıp rota değişe bili.

Bisiklet konusunada gelince ( Bianchi : Rain ) tercih ettim ama bu sporla bilgisi olan bir kaç abiyle görüştüm yanlış tercih yaptığımı belirttiler ama şimdilik kafamda olan '' Rain '' var ama dediğim gibi bu sporla pek bilgiye sahip olamadığım için ben bu bisikleti tercih ettim. Ama ben tabikide bu yolculuğumda '' Soner '' abiye danışıcam :) Bisiklet tercihim ise sizin bilgininiz üzerine değiştire bilirim Soner abi.

Ve bu turla ilgili benim yanımda olmanı istediğim Orhangazi ( DOĞA SPORLARI KLÜBÜ ) ve Soner abi en çokta ihtiyacım olan manevi destektir.

Dediğim gibi Soner abi maddiyatım nereye kadar yeterse gerekli malzemeleri alıcam ve seninde yardımcı olmanı benkliyorum Soner abi.

Görüşmek dileğiyle

17. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Muhammet,
    bakımlı olması koşuluyla şu market bisikletleri ( çift amortisörlü diye satılan yaylı bisikletler ) hariç dağ veya yol bisikleti ile bu yolculuğu yapabilirsin.

alabileceğin bisiklet en iyi bisiklettir. :in:

Ben bir günde İznik - Eskişehir yapmıştım. Dağ bisikleti ile. Ufak bir bagajım da vardı. Şanssızlık 6 kere lastik patlatmıştım.

Sana bir yol haritası yapalım beraber.:rolleyes:

1- çadırlı-kamplı mı , otel konaklamalı mı düşünüyorsun ?
    2-bu uzun tur öncesi antremanlarını nerede yapacaksın ( henüz bisikletin olmadığını düşünürsek antremana ihtiyacın var, en azından bir kaç göl turu atmalısın )
    3-kaç günlük bir tatilin var
    4-aklındaki duraklar hangileri.
    5-Eskişehir'e gideceğin rotayı hiç düşündün mü ? Eskişehir ankara arası alternatif çok değil, Ankara - Alanya arası ise onlarca rota çıkarılabilir ?
    6-bisiklet harici hangi malzemelerin şu anda mevcut ( eksiklerini belirleyelim )
    7- yaşımız kaç ? Tur için izin almanız gereken birileri var mı ?
    8- bahsetiğiniz klübün size malzeme katkıları neler olacak ?

Selamlar

Not: yamaç paraşütü yaptığınızı yazmışsınız prpfilinizde, nerede , kimlerle yapıyorsunuz, Bursa gurubundan tanıdıklarım var benimde. Gürle yada gürsu dan mı yapıyorsunuz ?

18. oozi

oozi Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Sevgili Soner.
    Orhangaziden Alinin arkadaşıyım hani şu bize mavi golf ile korna çalıp el salladığınız gruptan yani :)Ali arkadaşımla görüştük Orhangazi Yıldız Spor ve Dağcılık Kulübü olarak faaliyet gösteriyoruz.Faaliyet alanlarımız yüzme,Dağcılık,Voleybol,Basketbol,Cimnastik tir.Bir bn.voleybol takımımız ve bu günde gemlikte lig maçımızın ilkini oynıyacağız.İznikte zeytince gezi evi diye bir tur evi olan arkadaşımız var Atilla isminde.Onun yerinde sizlerinde katılacağı bir tanışma çayı planlıyoruz inşallah en kısa zamanda tanışmak,görüşmek ümidiyle .Sanırım kabul eder bizleride mutlu edersiniz.Sizi bu yollada olsa tanıdığıma sevindim.
    Sevgiyle kalın,Dostça kalın görüşünceye dek./Osman Bozdağılı

19. Muhammet Sekmen

Seviye:
    Sevgili Soner abicim.
    öncelikle izin alacağım ailemden başka bir insan yok + aileminde bu yolculuktan haberi var bir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum.
    soner abi ben sana durumu şöle izah ediyim.

1 : Maddiyat yetersizliği nedeniyle en uygun hangisi ise konaklamayı öle düşünüyorum ( çadır )
    2 : Bisikleti en geç ( 13/11/09 ) cuma günü alıcam ve tabikide hiç antremanım olmadığı için göl turu yapmayı düşünüyorum.
    3 : Bir haftalik tatilim var ama dediğim gibi yapacak olduğum turda '' ALANYA''Yı Bu turdan çıkarta bilirim maddiyat yetersizliği için başka bir zamana düşünüyorum .
    4 : Henüz durak düşünmedim mola olarak dinlenme tesisleri veya uygun bir yer.
    5 : Rota google'den yol haritası çıkartıcam ( Orhangazi , Eskişehir , Ankara Ve geri dönüş olarakta Ankara'dan çıkış yaprak Orhangazi arası yol haritası ) Yaşım 19
    6 : Bahsetmiş olduğum klübün henüz ne gibi bir katkıda bulunacağını bilmiyorum Ali abiyle henüz bu konuları detaylı konuşmadım.

Bu arada bana yardımcı olduğun için her konuda çok teşekkür ederim Soner abi.

Görüşmek dileğiyle.

20. oozi

oozi Yeni Üye

Seviye:
    Sn.Soner Sarıhan,
    Orhangaziden yazıyorum,Ali ile yazışmışsınız ancak size ulaşabileceğimiz bir adres yada telefonunuzu bulamıyorum.Siz pazar günü iznikte olacaksanız,müsait iseniz pazar günü içinde 3-4 arkadaş ile sizi ziyaret edip tanışmak isteriz.
    Sizleri meşkul etmeyeceksek tabii.
    Bana "osmanbozdagili557@hotmail " adresimden ulaşabilir mahsuru yoksa bir irtibat numaranızı verebilirseniz görüşüp organize olmaya çalışacağız.
    Saygılarımla / OSMAN