Tur öncesi aynakol değişimi için yardım lütfen (FC-M191) "Biraz acil"

Halil Ş

Üye
Tepki
32
İsim
Halil Şişmanoğlu
Bisiklet
Whistle
Öncelikle herkese selamlar. Konuyu kısaca özetleyeyim. zincirim uzadığından dolayı birkaç gun evvel zinciri değiştirdim ve kaset dişliden zincir atladıgını farkedip onu da değiştirdim şu an için aynakolda bir aşınma gözükmüyor. (şehir içinde genelde ortadaki yapragı çok kullandım). bikaç gun içinde kısmetse arkadaşımla 3-4 gunluk bir tur düşünüyoruz (140-150 km yol alınacak) ama yol ortasında aynakolunun zincir kaçırmasını istemem. arkadaşımın alıp kullanmadığı "Shimano FC-M191 dual sis index" bir aynakolu var diş sayısı şuankiyle aynı.sizden ricam bilgisi olan arkadaşlar aşagıdaki fotolara bakarak yeni aynakolun uyup uymayacagı veya şuanki aynakolun sağlıklı olup olmadıgı (özellikle orta yaprak) konusunda bilgi verebilirlermi? Bisikletim whistle miwok 1164D sitesinde aynakol " PAINDEN-ICH ALLOY 42X34X24 " olarak geçiyor yeni zincir YBN marka 11A yazıyor baklada,kaset dişli ise Shimano CS HG 30 8I. işte fotolar;

şuanki aynakol:
(link)

(link)

(link)

taktırmayı düşündüğüm aynakol: (bazı dişler diğerlerine göre ince sivri veya kısa gözüküyor , ama şu an kullandığımda böyle bişey yok her diş aynı boy ve şekilde.)

(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bende aynı sorunu yaşıyorum.Aynakolun orta yaprağı aşındığı için sürekli atlıyordu yeni zincir aldım bu sefer kasetten atmaya başladı kaset alacam az sonra.Ben kendi orta dişlime bakarak söylüyorum ; pek aşınmış gözükmüyor sizinki , arada bazı dişler aşınmış bayağı ama yinede daha bilgili arkadaşlar , abilerim yardımcı olacaklardır.

Halil Ş

Üye
Tepki
32
İsim
Halil Şişmanoğlu
Bisiklet
Whistle
@akgulcemal

şuanda herhangi bir zincir kaçırma yok benimkinde umarım bi süre daha idare eder. cevap için tşkler.

Halil Ş

Üye
Tepki
32
İsim
Halil Şişmanoğlu
Bisiklet
Whistle
yardım lütfen :)

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bence taktırmayı düşündüğün ayna kol,eski ayna kola göre daha sağlıklı.
Dişlilerin sağlıklı olup olmadığını şurdan anlıyoruz;Mesela;ayna kolda dişlilere baktığımda,dişlilerin uçları hafiften düz,dişlilerin iç ve dış kısımları zarar görmemiş olacak.