Tur Lastik Önerisi - Schwalbe değil Rubena

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Emre Sefa SEFER Rica ederim, şimdilik çok memnunum inşallah patlak sıkıntım olmaz, hatta keşke daha önce alsaydım diyorum. Ben lastiğe çok dikkat etmeme rağmen bir basınç değeri göremedim ciddi ciddi aradım.70 psi basıyorum benzinlikte hatta "nasıl olur da yazmaz?" diye de şaşırmıştım gözümden kaçmış önceki gibi kalın yanaklı olmadıgından herhalde...Sayeinzde çok para vermedik asıl ben teşekkür ediyorum

@kronik Dostum ben aliexpress ten lazerli lamlalardan almıştım.
Size linkini atayım:
(link)

Aslında lazeirn fazla bir esprisi olmadığını düşünüyorum arıtk ilk gördüğümde çok hoşuma gitmişti. Sonradan ise boruya düz olandan aldım size onun da linkini atayım
(link)
Bu arada memnunum arka lambalardan, çok iyi ışık veriyor, tek sıkıntım bazen lambanın başı aşağı doğru düşüyor-yoldaki titreşimden dolayı- arasıra kontrol etmek gerek.
saygılar,

daha ucuzunu buldum:
(link)

Scudo
Tepki
2
Bisiklet
Giant
Merhaba, Yaklaşık 2 ay oldu alalı ve sanırım 6-7 defa kısa turlar attım, öncelikle lastik biraz sert neden sert olduğunu da anlamadım, hatta hala da bazen acaba lastik patladı da jant üzerinde mi gidiyorum diye bakıyorum :) lastik akıcı diyebilirim, Patlama konusuna gelince maşallah hiç patlak vs bir sorun yaşamadım, bir diğer sorun ise mesela 2 haftada bindiğim bisikletin havasının indiğini görüyorum en az 1 psi düşüyor nedeni ne olabilir fikriniz nedir?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Aynı durumu ben de yaşadım ama ben 38C den 35cyeindiğim için oldugunu düşündüm. Çünkü daha ince bir lastik, daha fazla basılan hava ve daha sert yere basan bir teker anlamına gelir diye düşünmüştüm. Lastiğin hava kaçırması sizin iç lastikten kaynaklanıyor olabilir. Zaten sıklıkla kontrol etmek gerek haftada 1psi çok iyi bence...Sık rastlanılan bir duru oldugunu düşünüyorum çünkü kaymak gibi yollarımız yok. Bu durum da lastik basınçlarını etkiliyor doğal olarak, diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
@Emre Sefa SEFER hocam size ne kadar tesekkur etsem azdir. Bunca zaman gecti 500-600km civarinda yol yaptim zaman geldi inanin full cam kirigi dolu kaldirimlardan 90kg lik agirligimla gecmek zorunda kaldim zaman geldi mazgallara 20km hizla girdim, tekere yapmadigim iskence kalmadi, bana misim demiyor bu kadar kaliteli bir lastigi bu fiyat araliginda alinabilir oldugunu belirtip onerdiginiz icin cok tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: Emre Sefa SEFER

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
@kronik
Güven için ben teşekkür ederim asıl. Forumumuzun amaclarindan biri de bu...

Tepki
8
Arkadaşlar merhabalar,yazdıklarınızın bir kısmını okudum,2 arkadaş güzel bir mtb dış lastik arıyoruz 26''.Bisikletlerimiz beyaz olduğundan önceliğimiz schwalbe marathondaki beyaz şerit gibi beyaz şeritli bir mtb lastikti aslında marka ve fiyattan önce ama kendimize göre güzel bişey bulamadık.Bildiğiniz varsa önerirseniz çok seviniriz.Ayrıca araştırmalarımız sonucunda sporcupazarı.comdan rubena scylla 2.1 beyaz şeritli,schwalbe black jack 2.0 ve continental mountain king 2.2 arasında kaldık,bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar burada bizlere yardımcı olursa çok memnun oluruz.Çok teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@afatihyilmaz Bu biraz sizin tercihinize ve ayırdığınız meblağya bağlı ama rubena kullanan birçok arkadaş memnun hatta bende schwalbe den sonra denemeyi düşünüyorum...

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@BF Okuru Abi stop and thorn aldım Forumu açan arkadaşın önerisiyle, yol bisikeltimin gidişi değişti resmen. Çok memnunum fitay da güzel, neredeyse patlak bandı fiyatına lastik değiştirmiş olduk. Cidden kaliteli ve güzel

@Emre Sefa SEFER Emre bey'e selamlar, Sayenizde schwalbe takıntısından (kendiniz kullanmış biri olarak ) bizi kurtardınız. Sayenizde ucuza aldığımız kaliteli lastiklerimiz oldu.
Bu arada MERLIN cycles de de fiyatlar inmiş, ancak hiçbiri RUBENA ve sporcu pazarı kadar ucuz değil. Alacak arkadaşar inceleyebilirler.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Sefa SEFER
yorumlarınızı okudum emre bey kardeşim. Bİ RİCAM var : bu 700x35 gibi ölçütlerden anlamıyorum ben. siz tarif etmişiniz ama kafam yine basmadı :D bu lastiklerin 26 inç ini almak istiyorum mumkuunse lint atar mısınız bde 26 inc teker çapı okey anladımda lastiğin kalınlığı kaç oluyor bu lastikte? 1.90 , 1.60 yada 2.00?

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
hocam bu lastiğin 1.90 kalinliğinda olani varmi mtb ye takicam yol lastiği olmasi lazim birde lastik basina fiyat ogrenebilir miyim ?

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
@ATALAY16
Hocam google a yazarak bulabilirsiniz ya da sporcupazari.com dan bakabilirsiniz... Bu lastikleri ben satmiyorum yanlış anlamayın

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Sefa SEFER
sağolasın emre bey kardeşim .Teşekkürler

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
@ATALAY16
Ben bir seneye yakındır kullanıyorum, kullandigim lastikler arasında en iyisi

• Beğen

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Merhaba, Merida T2 bisikletimin üzerinde 32c Maxxis Detonator lastikler var. Bu yaz 280 kilometrelik bir tur yapmak istiyorum. Çok ağır değil fakat yine de heybe, çadır vs ağırlık olacak bisikletimin üzerinde ve yer yer kum-taş yola da gireceğim. Bu lastiklere güvenmeli miyim, yoksa değiştirmeli mi?

• Beğen

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
@Ogulcandaan Maxxis lastikleri de kullandım. Güven veren bir lastik ancak ben zırhlı bir model tavsiye ederim uzun yolda. Çünkü turda can sıkan şeylerden biri sürekli patlayan lastik oluyor.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Keşke 700x25'i de olsa şu zırhlı Rubenaların. Neyse, anlaşılan Greenguard'a kaldık :)

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güzel konu ve öneriler için teşekkürler.Ben de lastik değiştirme arifesinde olduğum için bu konuya denk gelmiş oldum.3 set cst kullandıktan sonra (15 bin küsür km) rubena ya geçme kararı aldım.Sert,hafif dişli 1,95 cst lastiğinin ıslak asfaltta rezalet performansının ve sonrasında aldığım 1.5 tam slik cst yol lastiğinin nispeten dağ lastiğine göre daha iyi yol tutmasına rağmen çogu ani frende önden kaymasının (dişliye göre daha dengeli kayıyordu) ve artık 6 bin km sonunda ömrünün tamamlanmasından dolayı kafamda iki rubena modeli var
-Flash (zırhlı) 26x1.50
-walrus (zırhlı)26x1.75
gönlüm walrus tan yana fakat 1.5 tam slik ten 1.75 kanallı lastige geçişte çok yavaşlarmı bisiklet.konforun ve güvenliğin artacağı kesin akıcılıktan ödün verirmiyim
kısaca walrus önerirmisiniz çok dayanıksız diyorlar rubenaları 160 kmde telleri çıktı falan.
yorumda geçen lastikler
cst 1,50 rubena flash 1.50
http://www.csttires.com/int/wp-content/blogs.dir/4/files/2013/03/C869Tread.png http://www.dogabisiklet.com/modules/catalog/products/pr_01_935_max.jpg?rev=1400767440

bu da walrus
http://www.increvable.com/media/catalog/product/cache/1/image/500x500/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/w/a/walrus.jpg http://static.testbike.hu/images/rvattpic/Rubena-V41-Walrus-2009-kulso-gumi-NO.1.jpg?ts=2012-10-14%2017:44:05 http://www.bikestore.cc/images/RUBENA_Walrus_V41_antipuncture_26x1_75__47_599_schwarz_Reflex.jpg