Tur Lastiği Seçiminde Marathon Plus Çekincem

Tepki
7
Marathon Plus siparişi verecekken yol tutuşu hakkında (özellikle ıslak zeminde) olumsuz yorumları okuyunca tereddütte kaldım.

Lastikler patlar, tamir edilir fakat Allah muhafaza yaşanacak bir kazada daha büyük sıkıntılar yaşanabilir. Fakat öte yandan baktığımızda pek çok turcu M.Plus ya da M.P.Tour kullanıyor. Bu yüzden yol tutuş olayını fazla mı abartıyorum bilmiyorum.

Güvenliği ilk sırada, patlak koruma olayını ikinci planda tutan; kabaca %70 asfalt %30 köy yollarında 12-15 kg yük ile kullanılabilecek 700x35 dış lastik öneriniz nedir? Ayrıca marathon ve diğer serileri kullanan arkadaşların da tecrübelerini dinlemek isterim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
700x38lik overdrive kullaniyorum alirken marathonda dusunmustum suanlik cok memnunum ama marathon kullanmadigim icin kiyaslayamam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ben düz marathon kullandım.
ıslak kuru nemli her türlü çok iyiydi.
plus eminim dahada iyidir.

Tepki
7
@Hakan Can Onrat

nereden almıştınız? Bir arkadaşım daha Maxxis önermişti.

@kivilcimb

yol tutuşuna 3/6 verilmiş ve gramajı da epey fazla. Acaba Marathon Racer alternatifler arasına eklenebilir mi? ıslak ve kuru havada tam puan almış!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mehmet AKIN
erdoganlardan aldim en ucuz orasiydi kargoda bedava olmasi cezbetti katlanamayan lastik cunku

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Marathon plus kullaniyorum. Kuru havada asfaltta tutusu ve dengesi cok iyi. Yagmurda fena degil sadece bir kere viraja sert girdigimde bisiklet altimdan kayiverdi ama kolayca toparlayip devam edebildim.