Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur lastiği Önerisi ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mert Ahçı tarafından paylaşıldı.

1. Mert Ahçı

Mert Ahçı Yeni Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Uzun tur için 26'' tur lastiği arıyorum da kafamda schwalbe marathon plus 26 x 2.00 green guard ve Continental Touring plus dış lastiği var bunlardan hangisini ve ya başka önerebileceğiniz dış lastik var mı bütçem 300 lira.

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sectiginiz lastikler tercih edilen modeller. Ben model onermektense 2,00 kalinlik yerine 1,75 tercih etmenizi tavsiye edecegim. Sonucta asfalt ve toprak yollarda sizi sıkıntıya sokmaz, surtunmesi daha dusuk olur kanaatindeyim.

3. Ömer Ertuğ

Ömer Ertuğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Continental TopContact II yeni çıkan bir model ve koruma konusunda daha başarılı bir ürün, kullanan var mı bilmiyorum ama bütçeniz elveriyorsa alın derim.

4. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    maxxis overdrive excel 2.00 kullanıyorum, hem yol tutuşundan hem de sağlamlığından gayet memnunum.

muzaffer KOCABAŞ bunu beğendi.
  5. eozalp1914

eozalp1914 İZMİRLİ ALTAYLI !

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    schwalbe marathon mondial 26x 2.00 kullanıyorum gayet memnunum. Cift hamurlu olması her türlü zeminde güven veriyor. Patlama direnci güzel, 500 km ye yakın kullandım cam, taş topraktan etkilenmedi.

five bunu beğendi.
  6. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Asfalt üzerinde tur yapacaksanız yük altında ezilmeyecek yüksek basınç kabul eden lastikler öneririm, schwalbe marathon modelleri continental modellerine göre 1 bar daha yüksek basınç kabul ediyor. kendim 700x32c marathon green guard kullanıyorum 95psi maksimum limiti aynı ebattan continental touring plus kullanacak olsaydım 75psi maksimum olacaktı. Toprak veya bozuk yolda marathon mondial güzel bir lastik fakat koruma katmanı green guard değil, daha hafif ve zayıf olan race guard. Koruma katmanlarına çok takılmamak lazım aslında her lastik patlıyor :)

Yurt dışından alışveriş şansınız varsa şu adresi öneririm fiyatları çok cazip MTB Clincher Tire | bike parts - bike-components

7. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Marathon Mondial adı geçtiği için yazayım dedim. 28" kevlar versiyonunu kullanıyorum. Asfalt ağırlıkta olmak üzere uzun turlarda şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Henüz patlatmayı da başaramadım. :)

Turculara şiddetle tavsiye ederim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

eozalp1914 bunu beğendi.