Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur için yardım lütfen...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mehmet ulaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Mosso wildfire md modelli bisikletim var.Öncelikle bisikletim disk fren.

Tura çıkıcağım için bisikleti toplama aşamasındayım.Temel olarak çadır,mat,uyku tulumu,bagaj gerekiyor.

Çadır olarak ARPENAZ 2 ÇADIR QUECHUA - Pratik Kamp Çadırları Doğa Yürüyüşü, Kamp - Decathlon hem kullanıcı yorumları iyi ve hoşuma gitti özellikleri.

Uyku tulumu olarak olarak FORCLAZ 15° UYKU TULUMU QUECHUA - Uyku Tulumları Doğa Yürüyüşü, Kamp - Decathlon

Mat olarak SÜNGER MAT M200 QUECHUA - Matlar, Yataklar Doğa Yürüyüşü, Kamp - Decathlon

Bagaj olarak 2 x 9L City Bisiklet Bagaj Çantası B'TWIN - Portbagaj, Çanta, Sepet, Çocuk... bu veya 2 x 15L Classic Bisiklet Bagaj Çantası B'TWIN - Portbagaj, Çanta, Sepet, Çocuk...

Şimdilik düşündüğüm şeyler bunlar.Önerilere açığım.Lakin 1 ufak sorunum daha var.Portbagaj ihtiyacım var ve hangisini almam konusunda fikrim yok.Linklerini verdiğim bagajlara uyacak ve disk uyumlu bagaj arıyorum.Bu arada ne kadar ucuz o kadar iyi benim için ona göre tavsiye verirseniz sevinirim.Bunlar haricinde diğer çadır ve tur malzemeleri önerilerine açığım.Çünkü hiçbirşeyim yok ona göre.

2. inndream

inndream Kıdemli Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir arkadaşımda tek kişilik bir çadır var 100 lira istiyordu çok hafif ama biraz küçük istersen iletişim bilgilerini paylaşabilirim 100 lira bedava !

Bu arada çadır sıfır hiç kullanılmamış

3. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    linkini verdiğim çadır daha uygun ama ? :D

4. gokaykr

gokaykr Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  5. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @mehmet ulaş çok yüklü ve çok uzun bir tur olmayacağını varsayıp disk freni de göze alarak düşük fiyatlı olarak önerebilecek bagaj: Aksesuarlar :: Bagaj Türleri :: Tranz-x :: Alüminyum BİSİKLET BAGAJI DİSK FREN UYUMLU BEDAVA KARGO - Performans Bisiklet-ÖZGÜRLÜK PEDALLARDA,ÖZGÜRLÜK PERFORMANS BİSİKLET'TE "Sedona,Whistle,Carraro,Amoeba,Bianchi,Colnago,Cube,Merida,Shimano,FOX,DT Swiss,RockShox,Dahon,Zefal,Cat Eye"

Kamp mutfağı düşünüyor musunuz bilmiyorum ama ispirto ocaklı tam takım şu seti kullanıyorum: Makalu Tencere Seti Ultralight Alüminyum İspirto Ocaklı Fiyatı

Mat olarak da şişme matlarla kıyaslanamaz tabii ki ama şununla idare ediyoruz: Evolite Mat Fiyatı - Taksit Seçenekleri | Hepsiburada

BilalBeki, murat16 ve cembarlasic bunu beğendi.
  6. uncass

uncass Üye

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
  7. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @uncass Evet iç içe geçiyor. Bir kayışla tüm seti sabitliyorsunuz. Yanlış olmasın kutudaki hali hemen hemen 20x20 cm'lik küp şeklinde. Açık olarak akşam fotoğrafını çekip gönderirim.

uncass ve cembarlasic bunu beğendi.
  8. -Ertuğrul

-Ertuğrul BeşiktAŞK

Adı:
    Ertuğrul
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  9. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    çadır olarak bütçeniz varsa husky bizam öneririm bu quechua ile aynı özellikde olan çadırlar piyasada 30 40 liraya var.Benim bisikletim de disk fren hidrolik değil mekanik.Hidrolik uzun turda belki sorunlu olabilir.O tur çantası ufaktır alırken bunun bir büyüğü yeşil olan bir çanta var Aksesuarlar :: Taşıma Çantaları :: Heybe çantalar :: Heybe ÇANTA BİSİKLET REFLEKTÖRLÜ BÜYÜK 7 TANE AYRI CEPLİ SU GEÇİRMEZ - Performans Bisiklet-ÖZGÜRLÜK PEDALLARDA,ÖZGÜRLÜK PERFORMANS BİSİKLET'TE "Sedona,Whistle,Carraro,Amoeba,Bianchi,Colnago,Cube,Merida,Shimano,FOX,DT Swiss,RockShox,Dahon,Zefal,Cat Eye" bir üst modeli daha konforlu onun üst kısmı ayrılıyor bu bütün.Matı kalın seç düz mat alıp ekonomi yaparken biraz kalın olanı al faydasını çok görürsün.Uyku tulumunu denemeden alma ileriye yönük alman daha iyi olur uzun zaman kullanacağını düşünüyorum.Alüminyum tek tip bagaj var bunun kanca yerlerini süngerle sarman iyi olur.Bu bagajı alırken tel bant yanında bulundurmanıda öneririm.Çok iyi bir bütçeye sahipsen tubus alabilirsin.Lakin tubusun disk uyumlusu varmı bilmiyorum.Yemek ocak için brs marka ocaklar benzin ocağıdır.Yemek yapacak kadar iyidir.Sefer taslarından tencere yapılabilir ucuzluk pazarında her çeşiti var.
    son olarak yazın tura çıkacaksan bedelsiz bir çadır verebilirim eğer eksiği varsa giderip kullanabilirsin.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  10. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @apeironur
    Yazın çıkacağım yaklaşık 1 aylık yolculuk için Trangia 27-2 düşünmekteydim,fakat bahsettiğiniz bu set kafamı çeldi.Setteki parça sayısı daha çok. Gerçekten memnunsanız ve tavsiye ediyorsanız bundan alıp % 50 tasarruf etmiş olacağım. O parayı da daha iyi bir yere harcarım. En önemli sorum şu; Acaba rüzgar korumalığı rüzgarın yönüne çevrilmek suretiyle Trangialardaki gibi iş yapıyor mu?
    Şimdiden teşekkürler

11. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  12. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    şiddetli bir yağmura yakalanmadığın süre iş görecektir.Mayısda yapılacak bir tur için biraz daha iyi bir çadır alman iyi olur.Bu çadır bende öylece duruyor onunla akçakocada yağmur gördüm sıkıntı olmamıştı

13. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @murat16, Trangia kullanma deneme şansım olmadı. Açıkçası 5-6 kere kullandım ve rüzgardan kaynaklı bir sorun yaşamadım. Çok rüzgarlı havalara denk gelmedim aslında. Yanlış yönlendirmeyeyim şimdi sizi.

@uncass, foto çekemedim. Bir yandan taşınıyoruz. Hangi koliye atmışsam bulamadım. Ama setteki en büyük tencerenin 21,7 cm olduğunu düşünürsek 15 cm de yüksekliği vardır. Büyüklüğü 22x15 cm diyebiliriz. Bu akşam kesin atarım foto.

uncass ve murat16 bunu beğendi.