Tur için şort tavsiyesi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Tahir Keskin

Adidas Climacool iyidir, hatta bisiklet forması yerine climacool kolsuz tişört de kullandığım oluyor(bkz. profil fotoğrafı), ucuz formalardan çok daha iyidir büyük ihtimalle, hem hafif hem teri dışarı atıyor hem de esnek olduğu için rahatsızlık vermiyor.

climacool kesik parmaklı eldivenler de bulunuyor fitness için, bisiklette de oldukça rahat bunlar da.

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mert C.

Konu forma olsa haklisiniz ama sorttan bahsediyoruz. Is formaya gelince durum farklilasiyor, isin icine ped mevzusu da giriyor. Dolayisiyla Climacool olmasi yetmiyor.

Pedli taytlarin buyuk kismi bu kategoride zaten.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
Bisiklet formasinin altina atlet giyilir mi ? Acil cevap

samsung galaxy s4 ten tapatalk ile gönderdi :)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@sezer şentürk

Cok mu acil? Atlet almaya mi gidiyorsunuz yoksa gelecek cevaba gore bisiklete bakis acinizi mi bir anda degistireceksiniz? Yani atlet konusu ne kadar acil olabilir. Bilmek isterim.

Acil cevap'mis. Basustune.

Millet iyice burayi parasini falan verdigi Help Desk gozuyle gormeye basladi.

(yine de cevap: pamuklu oldugundan teri tutar, giyilmese daha iyi, forma ici icin tasarlanmis ozel atletler veya iclikler var onlari giymek gerekiyor)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Mert E.

şort sorulmuş burada, tayt değil. taytın üzerine de giyilebilir ki mesele ter göstermemesi ise climacool bu konudaki en iyi teknolojiye sahip kumaşların başında geliyor.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Hüseyin Külcüoğlu

(link)

(link)

@Mert C.

Sortunuzun icine ic camasiri giydiginiz surece, uzun sureli bisiklet kullanimlarinda climacool olmasinin hic bir esprisi olmaz, sadece bacaklarinizi rahatlatir, erojen bolgeleriniz gene terler ve rahatsizlik verir.

Ki zaten siz formadan bahsetmistiniz. Sortta climacool bambaska bir konu.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Mert E.

burada teri göstermesinden bahsetmiş, yani içinize giyeceğiniz diğer giysiler de aynı şekilde teri dışarı atmaya yönelik şeyler olmazsa içeriden terlersiniz, ancak şorta ulaşan kısmı yine dışarı atılarak kurutulacağından yine teri göstermez ya da diğer alternatiflerden az gösterir.
kullandığım şort da adidas climacool.

kısacası:
climacool şort+iç çamaşırı=terlersin ama görünmez
sadece climacool şort= ter dışarı atıldığından terli kalmazsın(benim tercihim ve uyguladığım)
iç çamaşırı+normal şort=hem terlersin hem de ter görünür
sadece normal şort=yine terlersin ve ter görünür
sadece pedli tayt=kalitesine göre değişir

sorulan terletmeyecek/ter göstermeyecek "şort" olduğundan hala bir yanlışlık göremiyorum bu durumda.
içine ne giyerse giysin/ya da bir şey giymese de şortun kaliteli olması zararlı çıkacağı bir durum olmaz en azından. eğer tayt kullanmayan ve zaten sadece sıradan şort kullanan biriyse climacool şorta geçmesi oldukça rahatlatacaktır ter konusunda.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Evet arkadaşlar geldim ve ortalık yangın yerine dönmüş vuranlar kaçanlar :) Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim,ilginç bilgiler öğrendim sayenizde. Gündüz Nike ve Adidas mağazalarını gezdim genelde bol basket şortu benzeri şortlar vardı ve bende İnterSport mağazasından McKinley Torry Men şort aldım.Asıl olarak hiking şortu yazıyor tanımında.Oldukça ince,esnek ve hava alan,çabuk kuruyan bir malzemesi var. Hatta deneme kabininde yanımda ki su matarasından birkaç damla damlattım,birkaç şort daha deneyeyim derken baktım 5 dakika içinde kupkuru olmuş,üstelik kapalı alanda olmasına rağmen.

Şort bunun neredeyse aynısı.Sadece dikişleri yeşil renk. Fiyatını da yazayım bilgilendirme olsun.Sadece İnterSport'da satılıyor, 60 TL.

http://www.intersport.com.cy/website/var/tmp/thumb_17734__lightbox.jpeg

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Ben aradığım şortu bir türlü bulamadığım için yandan cepli pantolon ile sürüyorum. Paçalara klips takınca çok güzel oluyor. hem rahat hemde birsürü cebi var.

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
@Mert E.

Mert sen beni baya bi yanlis anlamissin anlasilan neyse olur böyle arada ben tura cikicaktim. İlk defa bisiklet formasi giyecektim onun icin sordum ama ögrenmis oldum sagol yinede ;)

samsung galaxy s4 ten tapatalk ile gönderdi :)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Mert C.

Mert, ben teri gostermesi kismini dikkate almamistim. Sen de tshirt uzerinden yazdigin icin tayt konusundan bahsetmistim.

Yazdiklarinda haklisin.

Yalniz su da var. Ter gorunmesi kadar yanmadan da bahsedilmis. Ic camasiri kullanildigi surece apis arasinda o tahris ve yanma surekli olacaktir diye tahmin ediyorum. Coolmaz sortla veya taytla farketmeksizin.

Uğur Kırelli

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Mosso
Tabi Uğur durur mu durmaz.Gittim geri verdim şortu.Fazla bol ve kısa geldiğine ayrıca fiyatının biraz damarlı olduğuna kanaat getirdim. Artık şortu Adana'dan ya da Mersin'den Decathlon'dan alacağım gibi gözüküyor.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burdan devam edeyim...
Tek başına tayt giyedigim için tayt üstüne munasip, cok pahalı olmayan, diz hizasi ve çok kalin olmayan bir şort arayisindayim arkadaşlar. Sizin giyip memnun oldugunuz, onerdiginiz şort yardimina ihtiyacım var. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: erman35

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia

Pazardan çakma Hummel basket şortu almistim. Asiri rahat ve serin tutuyor. Sanirim kumaş kalitesi filan yuksek bir urun olmalı. Şu bizim formalarin kumaslari gibi delikli bir yapisi var

20190615_181616.jpg201594 dosyayı görüntüle

Son düzenleme:

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato aynen abi bugün gördüm aslinda pazarda ama denemedim yav, dedim orijinalleri poset polyesterken pazar malı daha kalitesizdir dedim ama keşke deneseydim belki de hoşuma giderdi. Teşekkürler.

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia
Hayir abi bildigin sporcu kumaşi . Hayatimda giydigim en serin ve rahat tutan sortlardan biri

• Beğen

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato
Eyvallah abi pazardan bakacagim bir dahakine, aklimda olsun ?

• Beğen

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia
(link)

Bunu kullaniyorum hafif ve çabuk kuruyor.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atasoy

İnce midir peki, hava aliyor mu az da olsa?