Tur için sağlam arka jant tavsiyesi (700c)

Tepki
20
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar Salcano ng650 v fren 29" mtb bisikletim var. Bisikletin arka jant telleri kopmaya başladı. Olduğum yerdeki bisikletçiler de art niyetli ve bilgisiz olduklarından problemi çözemiyorum. Benim de gerekli alet edavatım yok maalesef yoksa ben baştan örebilirim jantı ama yapamıyorum dediğim gibi. Ben de bisikletle araziye girmediğimden ve gündelik uzun yollar sevdiğimden dolayı bisiklette ufak masraflar yaparak kulanım amacıma uyun hale getirmek gibi bir düşüncem var. İşe bisikleti kullanabilmek için bir arka jant alarak başlamak istiyorum. Boyum 187cm ağırlığım 92 kg civarında. O yüzden sağlam bir arka jant tavsiyesi istiyorum. Şu an kullandığım jant 32 delikli özel örüm diye geçiyor. Ben 32 delikli jantın 700c boyutunda bana gerekli sağlamlığı sağladığını düşünmüyorum en azından arka tekerlek için o yüzden en az 36 delikli akort ayarını rahat yapabileceğim bir arka jant önerebilir misiniz?
Ama ben rubleyi kendi tekerimden söküp takacağım yani göbek olması iyi olur ve iyi bir göbeko lması tercihimdir. Bu jant belasından kurtulmak istiyorum. Ruble 7 li shimano tournet serisinden. V fren kullanıyorum sanırım vermem gereken bilgiler bunlar. Bütçem 100tl dir. Aslında daha arttırmak isterim ama bisikletin modeli belli sonuçta.
Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo