Tur için lastik seçimi

Tepki
1
arkadaslar selamlar

lafi uzatmadan direk daliyorum, bisiklet focus crater lake 3.0 orjinal lastikleri değiştiriğ schwalbe lugano taktım ve ölümüne pişmanım.. işin boktan tarafı 1 tanede yedek almıştım tur için..

15 temmuzda yola çıkacağım ve çıkmadan önce lastikleri değiştirmek istiyorum, ıslak zeminde ve virajda lambur lumbur güvensiz bir lastik ve yol tutuşuda beni hiç memnun etmiyor.

şimdi bir kaç seçenek var;

continental grand prix 4000 II S(fiyatından dolayı pek taraftar değilim 1 cift lastik neredeyse 150 euro yapıyor yedeksiz o da)

Michelin pro race 3 ya da 4 ( hiç kullanmadım ama iyi olduğunu biliyorum ama 3 ve 4 arasındaki farkı tam olarak bilmiyorum.. yani aslında bir bok bilmiyorum :)

Michelin Lithion.2 (keza bunu da hiç kullanmadım ama max yük kapasitesi açısından pro race e göre daha ağır basıyor)

birde pedal bisiklette tam olarak hangi sınıfa ait olduğunu bilemediğim 1tane continental lastik var o da; CONTINENTAL GP 4000 Vectran şimdi bu lastik grand prix 4000 ilk jenerasyonmu yoksa vectran diye başka bir sey mi var anlayamadım..

(link)

son olarakda patlamaya karşı daha dirençli olması için latex lastik kullanmak gibi bir niyetim var.. birde içine slime bastıkmı sanki yokda rahat ederiz gibi ?

yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler..

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Yanlış yapmışsınız ve daha büyük yanlışa doğru gidiyorsunuz.:)
FOCUS Crater Lake biliyorum. Güzel bir şehir-tur bisikleti. Orijinal lastikleri zaten tura uygundu. Siz gidip sadece şehir için olan Schwalbe Lugano slick lastik almışsınız. Ayrıca büyük ihtimal aldığınız Lugano'ların eni daha dar. Amortisörlü bisiklete düz ve dar lastik... Bunu geçelim olan olmuş.
Yanlışın büyüğüne doğru gidiyorsunuz. Seçtiğiniz ve linkini verdiğiniz lastikler yol bisikleti lastiği. Lastik genişlikleri çok dar ve dümdüz. Sizin bisikletin jantına uymaz ayrıca. Pahalı lastik iyi lastik demek de değildir. Mesela seçtiğiniz gibi yarış için üretilmiş bir lastiğin yol tutuşu iyi olsa da uzun ömürlü olmaz.
Jantınızın Ertro ölçüsü 622x19. Buna takabileceğiniz lastik genişlikleri 622x30, 32, 35, 38, 40, 42 ... gibi lastiklerdir.
Siz iyisimi internetten almak yerine bisikletçilerin birine gidin. Onlar tur için doğru lastiği önerirler. Örneğin Schwalbe Marathonlar iyidir. Bir sürü de çeşidi var.