Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur için lastik alternatifleri

Konu, 'Tekerlekler' kısmında cadimaki tarafından paylaşıldı.

1. cadimaki

cadimaki Yeni Üye

Herkese selamlar,

Temmuz başında çıkmayı düşündüğüm Gürcistan turunda kullanmak üzere bir çift dış lastik almayı düşünüyorum. Tur boyunca asfaltın yanı sıra bolca bozuk yoldan ve biraz da topraktan geçeceğimi tahmin ediyorum. Kendi ağırlığım ve bisiklet ile birlikte toplam yükümün 110 kilo civarı olacağını sanıyorum.
    Öncelikli tercihim (dayanıklılığına dair okuduğum onca yorum nedeniyle) Schwalbe Marathon XR lastiklerden yana. Fakat bildiğim kadarıyla Aslı Bisiklet bu lastiklerin 1.60 inch eninde olanlarını ülkemize getirmiyor, yalnızca 2 inch olanları bulmak mümkün. Kısıtlı deneyimlerim, lastiklerin eninin arttıkça "gücümden yediği" yönünde. Bu durum Marathon XR'ler için de geçerli mi onu bilemiyorum. Ama öyle olmasa aynı lastiği iki farklı ende üretmezlerdi diye düşünüyorum.
    Neticede sorum şu:
    Üstte saydığım şartlar uyarınca benim işimi layıkıyla görecek, dayanıklılık konusunda Marathon XR'yi pek aratmayacak, buna karşın daha ince (1.50" civarında) lastikler var mıdır? Varsa hangileridir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi günler...

2. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    turunda sanan başarılar dilerim şimdiden,
    kendi kullandığım ve test ettiğim marka SCHWALBE MARATHON PLUS-ATB modeli (SmartGuard) olarak öneririm.
    lastikler biraz ağır ama dayanıklılık olarak harika.

cadimaki bunu beğendi.