Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur için hangi çekiş sistemi ideal?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Erkin Karagoz tarafından paylaşıldı.

1. Erkin Karagoz

Erkin Karagoz Üye

Seviye:
    Tur için yol bisikleti çekiş sistemi mi yoksa dağ bisikleti çekiş sistem mi daha uygundur? Neden?

2. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben tur bisikletime Deore Lx arka aktarıcı aldım .Lx serisi Trekking yani gezinti-tur için özel üretilmiş bir seri. Shimano arşivlerindede bu şekilde geçiyor. DAğ çekiş sistemini kullanmanı öneririm yüklü bir bisikletle %10 eğimlerin üstesinden gelmek 34 lü rubleler ile mümkün olabilir.aynakolunda 22 ile başlamasını tavsiye ederim. vites kollarının önemli olmadığını düşünüyorum benim gözümde alivioda deorede slxte aynı görevi yapıyor.Aynakola gelecek olursak En az deore almalısın bence Oluşacak direnci karşılayacak bir sistem olmalı.Zincir fiyatları arasında dağlar kadar fark olmadığı için Xt seçmen faydana olucaktır. Rublenide Sramin Hafif modellerinden seçebilirsin 11-34 modeller gerçekten çok iyi.Ön aktarıcınıda ikinci el bir xt bulmanı tavsiye ederim xt ön aktarcılar gerçekten çok seri ve geçişleri çok net.

3. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Katılıyorum, yüklü tur hatta hafif yüklü tur için dağ bisikleti vites oranları iyidir...

4. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    yol bisikletiyse yol, dağ bisikletiyse dağ :)

5. emre daran

emre daran Üye

Seviye:
    bende de kısmi olarak yol bisikleti parçaları var.hatta bu konunun altında aktarıcı tavsiyesi diye konu açmıştım. büyük ruble yüzünden yol bisikleti aktarıcıları tam sağlıklı çalışmıyor. dağ bisikletlerinin vites sistemleri daha iyi. ben de deore lx sisteme geçeceğim. kalliteli bir sistem bir arkadaşım kullanıyor çok memnun.

6. Ege Örs

Ege Örs Bursa / Öğrenci

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Tur bisikletleri için Deore, Deore LX,Deore XT uygun.

emrahozkan bunu beğendi.
  7. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Gürkan genç full xtr kullanıyor ama işte finans sıkıntısı yok :D Hasan söylemez en alt seviye ile Türkiye turu yaptı yazılarından okuduğum kadarı ile pek bir sorun yaşamadı. Benim tavsiyem full deore bir set fazlasıyla yeterli olur.

8. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Gurkan genç full xtr kullanmıyor. Sadece arka aktarıcısı ve zinciri xtr. Bu arada xtr sistemler tur için pek tercih edilmiyor.Gurkanda sadece deneme amaçlı kullanıyor.Xtr setin tek avantajı hafifliği ve seri olmasıdır.Hafif olması içinde kullanılan malzemeler turda pek güvenli değil.Yarış koşmadıkça Xtr almanın bir önemi yok.Xt her zaman en güzeli fiyat/performans/dayanıklılıkta daha iyisini bulamassın(shimano setleri arasında).

Kerim BEŞER ve Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  9. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :)Tur Bisikletimle (Ankara'daki kullanıcılar bilir.) TRT yokuşunu çıkamamıştım.Elimle çıkardım.(Tabiki bu da Performans meselesi.) Bu konuda Aynakol,Ruble (dişlilerinin) vs.'nin rahat bir sürüş için;Evet üstteki Arkadaşın önerilerine aynen katılmakla beraber,duymuştum...

10. Yiğit Türkben

Yiğit Türkben Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Almanya'dan gelen bir bayan bisikletçinin Avrupa turu boyunca single speed kullandığını duymuştum.

11. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Muhtemelen o bayan bisikletci bir Dünya turu yapıp memleketine dönmüştür.Zira konu iki senelik :)