Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur için hafiflik

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ziyainal tarafından paylaşıldı.

1. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar malum hepimiz seçtiğimiz malzemelerin en hafifini en kalitelisini seçmeye çalışıyoruz , ve bu yüzden de yüksek tutarlar zorunda kalabiliyoruz maalesef. aklıma takılan birşeyi sizinle paylaşmak istiyorum

tur için seçtiğimiz malzemeleri hafifletmek bir seçenekken aynı şekilde bu hafif malzemelerden kazancağımız 2-5 ( yada daha fazla ) kiloyu tura başlamadan önce kendi ağırlığımızdan kaybetsek aynı hesaba gelir mi biraz düz mantık ile bu soruyu soruyorum çeşitli nedenlerden hafifletemediğimiz bisikletimiz ve malzemelerimiz için tura başlarken kendi kilomuzdan eksiltsek iyi bir sonuç elde etmiş olurmuyuz yani bu düz mantık çalışır mı :) ş

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Eğer yüklü tur yapıyorsanız bisikleti hafifletmekten ziyade vites oranlarını tura uygun hale getirmek daha önemli bence.
    Zaten kilolarca ağırlık taşıyorsunuz, hafiflikten ziyade kullanılabilirlik ve rahatlık ön planda olmalı tur bisikletinde.

Mesela Trek fx7.5 kullanıyorum tur için. Eşek ölüsü gibi bir jant setine sahip, değiştirmeyi aklımdan bile geçirmedim. Hem beni hem bagajı taşıyor.
    2'li aynakolu 3'lü aynakola çevirmeyi düşünüyorum. Ağırlık artacak ama yemişim ağırlığı :)

3. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Döner aksamın, merkez kaç kuvveti uygulayan her parçanın hafifliği avantaj. Mil,jant sağlamlığı elbette bu uğurda riske atılmamalı. Zincirde hafiflik arayanlar maalesef yerde bakla aramaya geçiş yapmakta. Ergonomi, akıcı sürüş en önemlisi.

ziyainal bunu beğendi.