Tur için fren sistemi (yardım)

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar yazın 1500-2000 km arası tur yapmayı planlıyorum. Şuan mekanik disk fren var süreme olduğu için değiştirmeyi düşünüyorum ağırlık arttıkça sürtmede artacaktır.bisikletim v fren uyumlu değil bu yüzden avid elixir 1 almayı düşünüyorum (yurt dışından 80 dolara buldum)sizin bana öneriniz varmıdır ??

Scudo

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
avid bb7 derim ben çok uzun turlarda hidrolik fren bakım isterse eğer sıkıntı yaşarsınız

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kepme

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
uzun yol için avid bb7 + yanına 2 ve 3 çif balata takımı da alırsanız uzun yolda hiçbi sorunuz kalmaz hidrolik fren seti uzun yolda bakım ister hava yapma şansıda var

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Yardımlarınız için çok teşekkürler.Yani mekanik olsun diyorsunuz peki onda sürtme sorunu yaşamazmıyım çünkü bana denilen hep şu oldu mekanik frense sürter :s

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sürtünme aslında dandik rotordan kaynaklanıyo eger kaliteli bir mekanik freniniz varsa hidrolikne aynı performansı yakalrsınız bb7 mekanikler arasında şahsen en iyisi birde shimanon ice q kullanırsanız tadından yenmez :) dandik 5 10 liralık rotorlar ısındıgı zaman direk olarak yamulur mekanik tek taraflı baskı uyguladıgı için dandik rotorun canını okur sıze tavsiyem güzel bir rotor takımı ve bb7

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
birde çok güzel bir ayar yaptırısanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Anlaşıldı ilk işim uygun fiyata bb7 bulmak ozaman :)

five

Part time turcu
Tepki
3.961
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Bence hazır değiştiriyorken hidrolik diske geçin. Frenleme gücü ve dozajında mekanikle çok farkı var. Tek parmakla fren yapabiliyorsunuz. Benim bisikletimde Shimano SLX var ve son derece memnunum. 600-900 KM'lik turlar yapıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

Tepki
0
İsim
Tunacan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Arkadaşlar uzun yol yapmak istiyorum. 250 ila 500 km arası. Bu bisikletle yapabilir miyim? 18 vites, 26 jant. modelini bilmiyorum, letgodan satın aldım.

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar uzun yol yapmak istiyorum. 250 ila 500 km arası. Bu bisikletle yapabilir miyim? 18 vites, 26 jant. modelini bilmiyorum, letgodan satın aldım.
Her bisikletle uzun tura çıkılabilir ama bakımlı, güvenli ve yolda ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri taşıyabilecek özellikte olması gerekiyor.
Bu fotoğraflarla bisikletin durumunu anlamak zor ama kabaca genel bakım, turda taşınacak yük ihtiyacı için çözüm bulmak (örneğin bagaj bağlantı yuvaları olmadığı için (link) ve düzgün bir bagaj, heybe v.s.), fren tellerinin değişmesi ama daha iyisi cantilever frenlerden kurtulup düzgün bir V frene geçmek gibi bazı işlemlerden sonra tura çıkılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal