Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur İçin Çanta

Konu, 'Giyim' kısmında Kadir Özen tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba. geçen 50 km lik bi tura çıktık sırtımda okul çantam vardı ve yapmurluk -atlet- tamir seti - sandviç fln gibi şeyler için çok büyüktü ve yağmur yapmaya başlayınca kumaş olduğu için acayip ağırlaştı. bende bi bel çantası aramaya başladım ancak hepsi çok küçük büyükçe bir bel çantası bulamadım. bi öneriniz varmı?

aradığım özellikler...
    su geçirmez olucak.
    biraz büyükçe olucak (sandviç-yağmurluk-yama seti-iç lastik- telefon -anahatar- para) yazdığım şeyleri alabilicek birşey.

sırt çantasıyla git diyeceksiniz ancak normal boydaki çantalar çok büyük geliyor. büyük bir bel çantası işimi kolaylıkla görücek ancak büyük bir bel çantası bulamadım...

2. Nicotine34

Nicotine34 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kadir Özen ve Gökhan TESKİ bunu beğendi.
  3. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    bu siteden mi aldınız? birde iç hacmi ne kadar? çanta uygun gibi geldi:D
    aklım iyice karıştı farklı farklı düşünceler oluşmaya başladı. diğer bir düşüncede 40-50 ltrelik yapmur geçirmez bi kamp çantası almak ve turlarda onu kullanmak. ileride 1 gece konaklamalı turlar yapmayıda düşnüüyorum . osebeple bel çantası ileride yetersiz gelicek. ve daha büyük bir çantaya ihtiyacım olucak....

4. H.İbrahim AKINCITÜRK

H.İbrahim AKINCITÜRK Yeni Üye

Merhaba günlük turlarda kullanmak için benim tavsiyem 25-35 lt arası içine su çantası koyabileceğin düzgün bir sırt sistemine sahip kaliteli bir çanta alman. çünkü piyasada ucuz fiyatlı satılan çantaların pek hayrını görmezsin terletir çabuk yırtılır... vs...

Konaklamalı turlarda tavsiyem sırt çantası yerine bir bagaj ve heybe alman yönünde çünkü tulum mat çadır vs gibi ekipmanları koyabilceğin bir çanta ile bisiklet üstünde uzun yol yapmak istemezsin bu çok yorucu ve zahmetli olur.

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=64662
    bence bir gör derim bu fıyata.ufak ama kullanıslı yagmurluk fılan da alıyor ıcıne ben bır yagmurluk ıle parasut kumas esofman altını sıgdırıyorum su torbası dolu ıken boşken daha cok malzemede alır.

6. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yaylı olanlardan arka bagaj alıp sırt çantasını oraya koyabilirsin.

Kadir Özen bunu beğendi.
  7. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bisiklette sırt çantası taşımak çok doğru bir tercih değildir.

En doğrusu pratik sele borusuna takılan bir bagaj almak ve gerekirse ona uyumlu küçük bir çanta almak.

Sırt çantası bisiklet sürüş keyfinizi bozar ve daha çok yorulmanıza sebep olur. Yük sizde değil bisiklette olmalıdır.

Düşünün uzun turlara çıkan kimse sırt çantası kullanmıyor neden acaba?

Nicotine34 ve Kadir Özen bunu beğendi.
  8. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekkürler sele borusuna takılan çantalara geçen baktım boyutları biraz küçük geldi. dağ bisikletinede bagaj takmak yakışık alırmı onuda bilmiyorum.
    sırt çantası zorluk çıkartır dediniz. gidona takılan çantalardan almak ta bi çözüm. bu söylediklerim hakkında düşünceleriniz?

9. Kadir Özen

Kadir Özen Kıdemli Üye

Seviye:
    bugün bi çantacıdan 20 tl ye baya büyük bi bel çantası aldım. içine tüm malzemelerimi koydum gayet güzel. sadece yağmurluk sığmadı. onun içinde çarşıda bulabilirsem tamaiyle naylondan yapılmış. 3-5 tllik yağmurluklardan alıcam.