Tur için bisiklet-carraro cr race 12 fb

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
merhaba herkese. Şu an mtb kullanıcısıyım fakat arazide takılmaktan daha çok asfaltta yol yapmayı sevdiğimi 1 sene mtb kullandıktan sonra farkettim :D şehirlerarası turlarda mtb ye ince asfalt lastiği takıyordum.
Fakaaat önümüzdeki süreçte 1.600 km lik bir tur planlıyorum ve bu turda da açıkcası mtb kullanmayı düşünmüyorum.Tur bisikleti almayı planlıyorum; görsellik adına çok zayıf neredeyse hepsi. Carraro cr race 12 fb modeli yol bisikleti kategorisinde fakat flat gidona sahip. 900 tl lik bir bütçe için açıkcası çok hoşuma gitti. çünkü hem uzun turlarda kullanabilirim diye düşündüm hem de normal zamanda, yol bisikleti sonuçta.

Ama aklıma takılan soru: bagaj deliği yoktur tahminen ama diyelimki hallettik o işi,uzun turlarda heybelerim ağır olacak sonuçta bu bana yol bisikleti kadrosuna sahip olmasından dolayı falan bi sorun oluşturur mu veya üzerindeki lastikler SCHWALBE patlamaya dirençli 700X23 lugano eşya yüklü turlarımda sıkıntı yaratır mı ?

umarım hepsini okumuşsunuzdur.ve son olarak bana sen yanlış yoldasın diyorsanız önerebileceğiniz bisiklet nedir acaba ?
teşekkürler şimdiden

Scudo
Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Bahsettiğiniz bisiklete bagaj takmak için delik açmanız lazım ki bu hareket pek tavsiye edilmez, sele borusuna takılan bagajlardan alabilirsiniz ama onlarla da fazla yük taşınmaz,ayrıca 700x23 lastikler uzun turlarda konfor açısından iyi değil, siz en iyisi şehir-tur bisikleti olarak adlandırılan modellere bakın.

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
@kadir doğan

teşekkürler,bagaj konusunu göz önüne almıştım inceleme yaparken aslında,bi kaç mtb ci ark. bagaj deliği olmamasına rağmen farklı tip bişeyler yapmışlardı delik deldirmeden. Tur bisikleti almam zaten dediğiniz gibi en mantıklısı da ilk görüşte aşk oldu sanırım bu carraroya :) teşekkürler yorumunuz için