Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur için 1500tl ve civarı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında samedsmall tarafından paylaşıldı.

1. samedsmall

samedsmall Yeni Üye

Herkeze selamlar...
    Arkadaşımla beraber amatör fotoğrafçılığı sevdiğimiz için değişik yerleri karelemek istedik. Bunun içinde bir türkiye turu düzenlemeye karar verdik. Bunun ilk aşamaları için Bisiklet seçimi lazımdı ama forumda envai çeşit mesajda bu bilgiye ulaşamadım. Ulaşsamda anlayabileceğim dilde anlatılmamıştı.Sizden ricam 1500 tl ve civarında amacımıza uygun bir bisiklet tavsiye etmeniz. Merak ettiğim diğer konuysa Boya göre seçimler nasıl oluyor. Mesela benim boyum 1.70 16'inc idealmiş. Bisikletin kadro boyunun 16'inc olanınımı bulacağım ?

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Boydan ziyade bacak boyunuz önemli, boyları aynı olan iki kişinin bacak boyları farklı olabilir. Bisikleti internet üzerinden sipariş ile alacaksanız iç bacak boyunuzu iyice ölçüp ona göre seçim yapmalısınız, yok eğer mağazaya gidip alacaksanız zaten ordakiler size yardımcı olacaktır ama yine de bisikletin selesinin hemen önünde ayaklarınız tam olarak yere basarken bisikletin kadrosu apış aranıza baskı yapmayacak şekilde 2-3cm boşluk var ise kadro boyu size uygundur.

3. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bir üstteski sabit konuyu bir inceleyin isterseniz.

4. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    Hemen sirkeciye gidip trek fx 7,3 satın alın 1300 lira felan derler nakit masanın üstüne koyarsanız 1000 liraya kadar düşer masrafınız
    bir bagaj birde çanta alın..Düşün yollara..
    Bisiketin üstüne çıktığın üst demir bacak arasına değmesin..

Doğa Can Yaman bunu beğendi.
  5. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    İstanbul Velespit' te 2010 model fx 7.3 vardı 900 lira civarıydı sanırım fiyatı.

6. samedsmall

samedsmall Yeni Üye

peki benim istediğim bisiklet çeşidi hangi gruba giriyor ?

7. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    arkadaşım merhaba, bende amatör fotoğrafçıyım sana yardımcı olmak isterim. bir kere kim 16 inch dediyse çok büyük hata yapmış. benim hybrid tur bisikletim var ve 19,5 inch, boyum 1.72 çok rahat ediyorum. hatta uzun turlarda mümkün olduğu kadar bir numara büyük bisiklet alın diyorlar. sana 18-19 inch ten aşağısı kurtarmaz sakın 16" alma. 16" diyen dağ bisikleti düşünmüştür.

dağ bisikleti alacaksan kadrolar biraz daha küçük oluyor. ama eğer türkiye turu yapacaksan dağ bisikleti sana eziyet olur. bahsedilen senin işine yarayacak bisiklet 28" jant ebatına sahip olmalı, 700c-35 veya 37 gibi bir lastik üzerinde olmalı. hybrid-şehir-tur diye geçer bu bisikletler...

-

Doğa Can Yaman ve samedsmall bunu beğendi.
  8. samedsmall

samedsmall Yeni Üye

Bilgilendirme için teşekkür ederim...