Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur / Gezinti Bisikleti İçin Öneri - Bianchi Aspid vs. Sarda

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gürkan alarçin tarafından paylaşıldı.

1. gürkan alarçin

gürkan alarçin Yeni Üye

Merhabalar,

Direk basitçe amacımı ve tavsiye ihtiyacımı anlatayım:

Amacım şehir içi başlamak suretiyle bisiklet turları yapmak.
    Muhtemel/amaçlanan rotalarım %60 asfalt, %40 toprak içerecek diyebiliriz.
    [HR][/HR]
    Bir adet çocukluktan kalma bianchi aspid bisikletim vardı. 26 inç teker, , hi ten alloy çelik kadro, süspansiyon maşa (süspansiyonluğu pek kalmamış gibi), 24 vites, v fren... Görüntüsü şuna benziyor.
    [HR][/HR]
    Bir de çok çok ucuza bulduğum ve geometri olarak tur bisikletlerine benzettiğim için sarda marka bir bisiklet aldım. 26 inç teker, hi ten alloy çelik kadro, sabit maşa... Diğer parçalar çok önemli değil. Görüntüsü şuna benziyor.
    [HR][/HR]
    Sorum da şu:

Bu iki kadrodan birini seçerek, bianchi aspid bisikletimin parçalarını o kadro üzerinde toplayacağım.
    Sarda kadro daha uygun gözüküyor şimdilik, sabit maşa olmasından ve zincir mesafesinin biraz daha uzun olmasından dolayı.
    Sarda'yı kullanmam halinde kadroyu temizleyip boyayabilirim. Eğer tur işi beni düşündüğüm gibi sararsa da çok geçmeden parça kalitelerini yükseltmeye ve daha sonra da yine 26 inç olan bir tur kadrosu almayı düşünüyorum. (gerekirse yurt dışından)

Sizce sarda kararım doğru mudur? Aldığım bisiklet eski tabi, sarda da eski markaymış zaten, ama sonuçta hi ten çelik ve darbe yok bisiklette.

Her türlü tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler! :)