Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tur esnasında bir müddet sonra vücutta beliren ağrılar

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Serkan Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Doğan

Serkan Doğan Üye

Seviye:
    bisikletle 50 km'lerin üzerinde yaptığım turlarda bir müddet sonra sağ diz kapak altında ağrı beliriyor ayrıca sol üst baldır arka kısmında kramp girecekmiş hissi oluyor, bu problemler 30-40 km'lik gezilerde olmuyordu.. sele yüksekliğini elimden geldiğince ayarlıyorum, yalnız boyum 1,80 ve bisikletim 19,5 inch.. problem tamamen kadronun büyüklüğüylemi alakalı yoksa başka bir uygunsuzlukmu mevcut? veya bu tür oluşan ağrılara neler sebep olabilir?teşekkür ederim

çirkin bunu beğendi.
  2. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Diz kapağındaki problem kireçlenme gibi görünüyor. Ama uzman bir doktora görünmenizde fayda var. Diğer probleme gelince pedala yüklenme tarzınız da problem olabilir gibime geliyor. Pedala ayağınızın ortası veya gerisi ile basıyorsanız bacaklarınızın arkasındaki kasların aşırı gerilmesine neden oluyor olabilirsiniz. Pedala basış noktanız, ayak parmaklarınızın bitimine yakın başlamalı. Bir bakın bakalım nasıl basıyorsunuz?

Aydın - www.120399.com | www.ustaadam.net

çirkin ve Serkan Doğan bunu beğendi.
  3. Serkan Doğan

Serkan Doğan Üye

Seviye:
    öncelikle ilginiz için teşekkürler.. pedala aksine daha çok parmak uçlarına yakın basıyorum(buda yanlış anlattığınıza göre).. bacak kaslarının güçsüzlüğüyle alakalı olabilirmi acaba ki ben solak olmadığım için sol bacağım çok güçsüz olabilirmi? sağ dizimide en yakın zamanda doktora göstericem teşekkürler..

çirkin bunu beğendi.
  4. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Rica ederim. Pedala ayağınızın tombul ve kemikli yeriyle basmanız gerekiyor. Eğer parmak uçlarınızla basıyorsanız hatalı bir basış şekli. Hem gücünüzü tam aktaramazsınız, hem de kimi liflerinizi yok yere zorlarsınız. Eğer bacağınızın birinde güçsüzlük var diyorsanız bel fıtığı gibi bir sorununuz olabilir. Ama böyle ekran karşısında buna net birşey söylemek hatalı olur. Öncelikle pedala basışınızı iyileştirin. Sonrasında ise bir doktora görünün.

Doğru pedal pozisyonu:

5. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    kramp girmesinin nedeni o bölgedeki kasların hem oksijen, hem de enerji ile beslenmesiyle ilgili olabilir, anerobik enerji üretim sonucunda biriken laktik asit dolaylı yoldan kramp girmesini etkileyebilir.

Efrahim ÖZCAN ve Serkan Doğan bunu beğendi.
  6. ErsoyBulduk

ErsoyBulduk Yeni Üye

Seviye:
    doktora gittiğinizde, büyük olasılık bir şeyiniz yok diyecektir. ( umarım böyle der )

eğer ağrı eklem yerlerinde değil, kaslarda ise:
    doktora muayene olduktan sonra ve sağlık sorununuz yoksa, ağrı olsa bile biraz zorlayabilirsiniz. hatta her seferinde biraz fazla olmak şartıyla zorlayın (abartmadan) . ama acı varsa hemen bisikletden inin.

ağrı eklem yerlerinde ise, kısa ve sık antrenmanlar eklem yerlerini güçlendirecektir.

geçmiş olsun.

çirkin ve Serkan Doğan bunu beğendi.
  7. Serkan Doğan

Serkan Doğan Üye

Seviye:
    teşekkür ederim öncelikle.. sol üst baldırımdaki adale çekmesi gibi bişey, sağ dizimdeki ise kapak altında gibi görünüyor çünkü sağını solunu kontrol ederek ağrıya ulaşamıyorum..