Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur değerim nasıl ? Kondisyon için yeterli mi ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında enes savaş tarafından paylaşıldı.

1. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu gün 15 KM'lik bir tur yaptım. Belirli değerlerin kondisyonda faydaları var sanırım. Ben bu değerlerin ne kadar olduğunu bilmiyorum o yüzden konu açtım.

Tur şu şekilde sonuçlanmış (count 8'e göre) ;

Total dist : 14,8

Total Time ; 40.00 (dk)

Avg (ort. hız) ; 18,7 Km/H

Max (hız) ; 39,8 Km/H

Değerler bu şekilde. Sizce aldığım yola göre süre uzun mu ? Bir de ortalama hız nasıl sizce ? (genelde düz , bazen inişli-çıkışlı yol)

2. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Bisiklete ve yola göre değişir . Yol düz ise düşük sanırım biraz tabi kendi görüsüm. Ama bisiklet , yol ve hava koşullarını bilmediğim için birşey diyemem :)

3. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet MTB , lastikler 2.2 .

Yücel Demirkılıç bunu beğendi.
  4. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hala 2.2 race king lastikler mi var üzerinde?
    lastiklerin basıncı kaç psi?
    yolun eğim durumu neydi?
    çok fazla duraklama yaptın mı?(durduğumda benim km saati 1 dakika daha aktif kalıyor, 0km hız da ortalamaya katılıyor ve bayağı düşük bir sonuç gösteriyor)

lastiklerin basıncı bile çok büyük fark yaratabiliyor, 65psi kullanıyorum ve eski 35 psi haline göre açık ara daha hızlı gidiyorum.
    race king 2.2 ile düşük basınçla yaptıysan dağ bisikletine göre fena değil bence.

5. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lastikleri "," göbeği çatlayana kadar kullanacağım :D Basıncı bilmiyorum , çünkü evde kendim basıyorum pompayla. Yol %85 düz %15 inişli çıkışlı diyelim. Bu arada maşayı hiç kilitlemedim yol boyu açıktı.

6. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yola,hava durumu,bisiklete göre değişir,genelde yol düz ise bana düşük geldi.Dünki turum yaklaşık 38kmdi ve ortalamam 23kmdi(km saatim yok yanımdaki arkadaşımın saatine göre söylüyorum).

7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evde basıyorsan büyük ihtimalle düşüktür. 45-50'den sonra sıktığında fark hissetmen zorlaşıyor ve basıncı görmeden basan birisi patlatacağını düşünüp zorlamayı bırakır diye tahmin ediyorum... bana basınç göstermeyen pompalarıyla hava basan iki bisikletçi de 35-40 psi aralığında bastı.

benzin istasyonuna gidip 65 psi basarak denemeni öneririm :) düz yoldaki farkı hissedeceğin kesin. memnun kalmazsan yine düşürürsün.
    benimkilerde halen patlak yok, sanırım patlamadan emekliye ayrılacaklar marathon racerler gelince. :D arada araziye tur yaparsam takarım ama genel kullanımda schwalbeleri kullanırım.

8. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Oldu o zaman. Düzgün pompası olan bir benzinliğe gidip basayım bi ara. Benim lastiğe 4-tane diken girdiydi iki tanesi iç lastiğe ulaşmış iki tanesi ulaşamamış :D Ama ilginçtir lastik hemen sönmüyor 1-2 gün sonra sönüyor. :D

9. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    iç lastik delikse zorlama :D önce yama yap ya da iç lastiği değiştir... sonra delik büyürse karışmam :D fazla basınç o delikleri daha fazla zorlar.
    bir de ekrandan basıncı mutlaka takip et :D bir benzinlikte pompa 100psi'nin üstünde hava bastı 65'e ayarlı olduğu halde. az kalsın gidiyordu lastikler :D zamanında söndürebildim neyseki.

10. ozan aktürk

ozan aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Seninle aynı bisikleti kullanıyorum. Aramızda bir yaş var. Mesela bugün yaptığım 20 kmlik küçük turda;

- 58 dk
    -ortalama 21 km/sa
    -max hız 42.8
    Yaklaşık aynı denebilir. Acaba ikimiz de mi kötüyüz yada iyiyiz ???

11. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Ortalama hizinizi yukseltmeye calisin arkadaslar :)

Ve en kisa zamada yol bisikletine gecin madem asfalt canavarisiniz

12. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum serkan
    altındaki canavar tam asfalt bisikleti biliyorsun burada yazıp çiziyoruz ve de yazacağız evet senin bisiklet kartepede kendini gösterir 220 km de
    bana yazacak 202 km
    bende 44 diş sende 50 zannedersem önemli olan kartepe etabında olmak
    bu çok önemli çünki
    ve benim teker 700 x 32 senin 23 idi yalnış hatırlamıyor isem

evet nerelerden nerelere geldik 1.80 teker asfaltta gitmiyor idi bu karbon mtb sonunda 700 x 32 ye çekildi ve de 28 janta acaip hızlandık şimdi
    ama biliyorsun benim yeni etapları
    71. 14 km de pedal kesilmiyor yarın yapılacak ama bunun 10 km si toprak yol ve 28 jant ile gireceğim evet tabi bi adet cyclo cross alsak iyi olurdu ama bu hibrit şimdilik bana yetiyor keş para elime geçer ise ön aktarıcı pahalı 36 çap 109 dolar ve de 48 ayna kol slx 500 kağıt ve de zincir deore olur gene ,70 kağıt ve son olarak sram 9 lu 100 kağıt evet bakacağız duruma ,senle kesin olarak serkan temmuzda soyunacağız 200 + km ye ve 16 km rampa çıkacağız
    eğim orada 7 dir tek etapta olacağız senle diğer etaplarımın 4 üde sana göre değil biri tavşanlı çok ağır stabilize orada 700 x 32 gider diğerlerinde 10 km lik toprak yol var 71.14 km de 100 km de ve son olarak 130 km de

13. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ortalama saatin gösterdiği. Ama genel olarak non-stop turlarda 19-20 KM/H altına inmiyorum...

Bisikleti değiştirme fikri , bilmiyorum ya. Daha 3 ay oldu alalı ve çok isteyerek aldım. Ayrıca piyasa değeri 850 TL olan bir bisiklet benimki , o fiyata da değecek bir yol bisikleti olduğunu sanmıyorum. Belki takas+üstüne 300 Tl verirsek düzgün bir yol bisikleti alınır...

14. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Hangi yoldan gidiyorsun bilmiyorum ama kondisyonun çok düşük. Ben 30km'lik yolu ortalama 29km/hız, süre olarakta 1 saat 5dk ile gidebiliyorum. Bisikletimde carraro 420 lastiklerde 1.75 15kg mtb;

http://www.strava.com/activities/93423650

15. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Birgun yol bisikleti olan bir grupla birlikte surmeye calis, ne demek istedigimi zaten kendin anlarsin dostum :)