Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur/Dağ Büyük ikilem

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ugur.Ugurlu tarafından paylaşıldı.

1. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Herkese selam, bir aydan fazla süredir bisiklet araştırıyorum, tam karar verir gibi olmuşken tekrar ikilemde kaldım. Mtb'ler için asfaltta çok yorar gibi yazılar daha fazla gözüme batmaya başladı, pişman oldum diyenler var gerek burada gerek başka forumlarda. Benim merak ettiğim şehir bisikletlerinin dayanıklılık durumu. Daha çok şehirde kullanacağım ben alacağım bisikleti, ancak şehir bile olsa bizim asfaltımız, yollarımız herkesin malumu. Bir de mesela otobüsle başka bir şehre gibip, orada bisiklet kullanmak gibi bir isteğimiz var (kendimize pek güvenmiyoruz şehirlerarası yolculuk için, hem güvenlik hem kondisyon bakımından). Bu tarz bir yolculukta, atıyorum Edirne'de bize şehir bisikleti yeterli olacak mıdır? Lastiklerinin çok ince olması yormama bakımından çok yararlı olacaktır illa ki ama bozuk yolda, yol kenarında daha kısa ömürlü olmayacak mı şehir bisikletleri?

Çok arada kaldım gerçekten, ya MTB, ya MTB alıp daha ince bir lastik ya da direkt şehir bisikleti alacağım ama bir türlü karar veremiyorum. Şehir bisikleti kullananlardan özellikle yardım rica ediyorum, ben şunu yapıyorum, senin dediğini yapıyorum problem yaşamadım/yaşadım gibi.

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence dag parkurunda surmuyorsaniz ve dag yarisina katilmiyorsaniz on amortisorlu tur bisikleti alin

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    MTB'ye ihtiyacınız yok görebildiğim kadarıyla. Öyle bir ihtiyacı gösterecek emareye rastlayamadım. Bütçenize uygun bir şehir-tur bisikleti alıp keyfinize bakın. Bütçe ne kadar? Nakit mi, kartla mı alacaksınız? Ona göre pazarlık imkanınız olur.

4. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dağa araziye özellikle gidip bisiklet kullanmam büyük ihtimal, fakat -yine örnek- Edirne'de gezerken toprak bir yola girmek sıkıntı yaratır mı mesela şehir bisikleti için?

Bütçe başta 500 lira düşünüyordum ama görüyorum ki o civarda çok az seçenek var. 700-800e çıkardım, kredi kartıyla büyük ihtimal.

5. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sedona 331-341
    merida crossway lere bakabilirsinuz

6. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu modellerin fiyatları biraz bütçemi aşıyor ne yazık ki. 1000 liraya kadar çıkamam şimdilik.

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Carraro Sportive 224 alın ve rahatlayın. Bütçenize göre alabileceğiniz iyi bisikletlerden biri. V freniyle de bakımı sizi üzmez. 225 modelini öneriyorlar bazen. O hem bulunmuyor, hem de frenleri disk. Yolda kullanılacak bisiklet için disk fren gereksiz.

8. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hocam üstteki arkadaşın dediği bisiklete bugün sahip oldum.daha adam akıllı sürüş yapamadım.yarın süreceğim.aksesuarları tamalayınca fotoğraflarını çeker buraya koyarım.224 dü tavsiye ederim ama daha adam akıllı deneyemedim dediğim gibi.

9. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Dağ bisikletine karar verdiğim dönemde Carraro çok ilgimi çekmişti ama hakkında yeteri kadar yorum okuyamadım bir türlü. Çok makbule geçer :)

10. FATIHERDİNÇ

FATIHERDİNÇ Aktif Üye

Seviye:
    Carraro çok iyi bisikletler üretiyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz farklı zamanlarda alınmış 2 farklı model carraro kullanıyorum..

11. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Peki Carraro Force 530 alıp, ona daha ince bir lastik takmayı önerir misiniz? Olur da ileride dağda kullanmak istersem lastik değiştiririm diye düşünüyorum.

12. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  13. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler, okumuştum o konuyu. L veya XL bir kadro seçeceğim sanırım, 1.83 boyum.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    28 inç, amortisörsüz şehir bisikleti öneriyorum size. şehir içi 700x35, uzun yolda ise 700x28 lastik kullanabilirsiniz.

15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    MTB almayın, pişman olmayın. Sportive 224 ile bisiklet sürmenin keyfine varacağınıza eminim. MTB alıp lastik değiştirmek, fanteziden başka bir şey değil. Hani çok iyi fiyata ikinci el MTB denk getirseniz anlarım ama sıfır bisiklet için fantezi olur, hiçbir kazancınız da olmaz. Bütçenize de uygun, bence gidip görün 224'ü.

16. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikletin sağlamlığı parçaların malzeme ve üretim kalitesinden geliyor, sırf MTB olduğu için sağlam veya şehir bisikleti diye kırılgan diye düşünmek doğru değil. Bozuk araziye girilmediği sürece MTB gereksiz, ve "MTB'nin lastiğini değiştir yolda da rahat edersin" kısmı bence bir şehir efsanesi, kadro ölçülerinden, dişli oranlarına ve cant çaplarına kadar herşey farklı, MTB seleye oturarak uzun yol basmak için değil pedal üzerinde farklı eğimlerde hoplayıp zıplarken en iyi kontrol ve güvenliği sağlamak için tasarlanıyor, buna gerçekten ihtiyacınız var mı? kendinize sorun.

1000-TL Civarında sağlam kadro ve parçaları olan bisikletler bulabilirsiniz.

17. Ugur.Ugurlu

Ugur.Ugurlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İşte onun cevabını tam olarak veremiyorum. Yine burada birkaç kişinin paylaştığı bir Bolu gezisi vardı, otobüsle Bolu'ya gittikleri ve kamp yaptıkları, o tarz geziler de var aklımızda ve beni de korkutan zaten hiç bilmediğimiz bir yere gittiğimizde koşulların şehir-tur bisikleti için biraz zorlu olması.

18. FATIHERDİNÇ

FATIHERDİNÇ Aktif Üye

Seviye:
    her eve bir mtb lazım :)

19. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sebep? Öğrenelim biz de.

20. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kolay ulaşilabilir ve ucuz. Ayrıca bisiklet kültürü olmayan bir Türkiye gerçeği.