tur biskletlerinin en hızlısı

ayhanminep

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
merhaba arkadaşlar elimdeki mevcut kron tourer bisikletimi sattıgımdan daha iyi bişeyler düşünmekteyim hız ve hafiflik olrak tavsiyelerinizi bekliyorum . şu an aklımda trek 7.3 ,scott sup 30 ve connandale quik 5 var sizin öneri ve görüşlerileriniz benim için çok önemli yardımcı olan herkeze çok çok teşekkürler

Scudo

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Tur için dropbarlı bakman gerekiyor diye düşünüyorum.

http://www.fujibikes.com/images/bike/touring/highres/2014_FUJI_Touring_FRONT.jpg

Fiyatı 2.000 TL Türkiye de satılmakta. Melsa'nın sitesinden türkiye satış noktalarını bulabilirsiniz. Bunun dışında Treks 520 var ama daha Türkiye de satılmıyor. Türkiye piyasasına da bu modelin çıkartılacağı söyleniyor. Bunun dışında başka bir markanın başka bir modeli daha var. Markayı hatırlamıyorum fiyatı 4.500 TL kadar. Fiyat performans olarak Fuji Tourning oldukça iyidir.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Fuji Touring'e alternatif olabilecek, Türkiye'de satılan bir de Specialized Awol var:
(link)
İki katı para vermeye değer mi, orası meçhul.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Murat B.

Bu bisikletti. Sanırım Türkiye de satılan tur bisikletleri konusunda aynı arkadaş söylemişti bu bisikleti. ^^

ayhanminep

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar öneri ve uyarılarınız için teşekkürderim.Bazen günlük 12 saat bisiklet üzerinde oluyorum dropbar bu süreler için uygunmudur daha önce hiç kullanmadım .

Tepki
23
ben sana geniş lastik takmana olanak sağlayan bir yol bisikleti öneririm .

aklın bir kere sürat yapmaya kaydıysa hiç bir tur bisikletinin seni tatmin etmeyeceğini düşünüyorum :)

Tepki
23
dropbarın ön borusunada fren kolu eklersen daha rahat olur sanki .
http://i.stack.imgur.com/CKij8.jpg

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
''Tur bisikletlerinin en hızlısı, hafif bisiklet''
Madem aradıklarınız bunlar ve madem 12 saat kadar bisiklet kullandığınız oluyor; benim tavsiyem cyclocross veya endurance yol bisikletleri olur.
Bunların bagaj bağlama yerleri olanla performansınıza göre hızlı bir tur gerçekleştirebilirsiniz.
Örneğin Cannondale Synapse
http://i.imgur.com/ZmjJP0r.png
Bagaj bağlama yeri mevcut, endurance yol bisikleti, Türkiye'de satılıyor, 28 genişlikte lastik takılabiliyor, sert olmadığı sürece kötü yollara da girebilirsiniz, hatta disk frenlisine 32 lastik bile takabilirsiniz, içten kablolu, jant teli sayısı yük için 32 telli, dropbarlı,
E daha ne olsun:)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@ayhanminep

Uzun süreler için dropbar uygundur, hatta düz gidondan çok daha uygundur. Dropbar'ın en önemli avantajı size üç tutma pozisyonu sunmasıdır; üstünden, fren kollarının olduğu boynuzlardan ve aşağıdan (droplardan). Sürekli aynı şekilde tutmak zorunda olmadığınız için uyuşma/karıncalanma gibi sorunlarla daha az karşılaşırsınız. Boynuzlardan veya aşağıdan tuttuğunuz zaman avuçlarınız birbirlerine bakacak şekilde paralel olurlar, bu da düz gidonla avuçların yere baktığı tutuşa göre daha doğaldır ve bileklerinizi daha az yorar.

Tur bisikletlerinin geometrileri yol bisikletinden farklı olduğu için hiç bir zaman fazla öne eğiliyor olmazsınız. Hatta üstten tuttuğunuzda Trek FX ya da Cannondale Quick gibi fitness bisikletlerinden daha dik bir konumda olursunuz. Belli aralıklarla böyle giderek sırt ve omuzunuza binen yükü de alabilirsiniz.

Demir C.

Aktif Üye
Tepki
18
Bende bu gidişle fitnes bisikletimi dropbarlı yapacağım galiba. Cannondale'nin fiyatına baktım 3500 tl. Bana fazla geldi.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@Hüseyin Arıcı
Fotografi goremiyorum acaba gorebilen varsa hangi marka model bisiklet bu?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bak şimdi benim çok hoşlaştığım bir konu nasıl olduda daha önce göremedim. Bir fitnes lobicisi olarak sorunun cevabı tabiki fitneslardır. Yalnız süte su katma. Dropbar fitnesı bozar. Bir modadır gidiyor tur için dropbar. Fuji touring çıktı mertlik bozuldu. Yakın zamanda en kral racinglere binmiş vede artık tura terfi etmek isteyen bir arkadaşın sözlerini aktarıyorum: Bu boynuzlar (dropbardan sözediyor)yüzünden asfalt görmek ve seyretmekten bıktım. favori fitnesım cube sl road, scott sub da cube ün her ahvalde eline su döker.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Tahsin Y.

Cyclocrosslarda daha çok kullanılan bir sistem. Cyclocross yarışları toprak, bozuk zemin, dağ yamaçlarında da kullanıldığı için o freni sıktığı yerde elleri çok olur. o şekilde fren sıkmakta zor olduğu için bu apart geliştirilmiş. Bu apartı alıp fren ve fren kolu arasına takabiliyorsunuz. Uyum konusunda bir bilgim yok.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Bisikletin en hızlısı diye bir şey yoktur.
Hızı onu süren belirler.

ayhanminep

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
merhaba arkadaşlar önerilriniz için hepinizi ayrı ayrı teşekkür ederim .Cyclocros konusundaki yazışmaların hepsini okudum ben çamurlu arazide pek bisiklet binmiyecegim için vede maddi olrak (4000 tl ) beni aştıgı için şimdilik o defteri kapattım ... trek 520 lere baktım güzel görünüşü var fakat çelik kadro olması beni korkutuyorgünlü 200 km ortalama yol gittigimden sıkıntı olurmu bilemiyorum....tabi bisikleti surenin kondüsyonu ve kuvveti çok önemli etken fakat bisiklet kompenentleride en büyük etken diye düşünü yorum . hala karar veremedi .....tüm bisiklet sevdalısı arkadaşlara iyi bayramler dilerim

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@ayhanminep

Bisiklet yarışçıları günde 200km yapınca bir kaç etap sonra tükenmeye başlıyor. Yüklü bir halde günde 200 km yapmayı hedefler iseniz hevesiniz kaçmaya başlar. Günde 60-80km tur için idealdir.

Tur bisikletlerini çelik kadro yapmalarının en büyük sebebi. Yolda bir sorun olduğu taktirde rahatlıkla kaynak yaptırabilecek olmaları. Aluminyum kaynatacak birini bulmak tam bir sorun. Selesi aluminyum olupta kaynatacak yer arayan bir çok gezgizin gezi yazılarında okuduk hep. Kaldı ki bir de kadro sorun çıkartır ise o kadar yük ile tam bir baş belası oluyor. O yüzden çelik kadro tur için en güzel seçenek oluyor. Turcularda çelik kadro istemiyor. 500gr'ın hesabını yapıyorlar ama kadro sorununa karşılık mecburen çelik kadro kullanıyorlar.

ayhanminep

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
Turan bey öneri ve yorumlarınız için teşekkür ederim . . .