Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tur bisikletinin en değerli parçası

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hiç kuşkusuz seledir. Diğerleri değer bakımından asla eline su dökemez. Hafta sonları 100 km yi geçen turlar yapıyorum ve her defasında 20 km yi geçince malum bölgede ağrılar, uyuşmalar baş gösteriyor. Acaba bende mi bir sorun var diyorum. Her 20 km zorunlu molalar vermek zorunda kalıyorum. Oysaki 100 km yi devirdiğimde el, ayak ve malum bölge uyuşması dışında güç ve enerjiden yana bir sorunum olmuyor. Sorun tamamen bu bölgeler odaklı. Sorunun çözümü için ya nasırlaşmasını bekleyeceğiz yada 22 yüzyıl teknolojisini. 2. kısım için ironi yaptığımı düşünenler olabilir ama ben ciddiyim. Onca üreticinin bu konuda çok fazla bir merhale alamadıklarını düşünüyorum. Bisikleti bir süre sonra çekilmez bulanların önemli bir kısmının da bu nedenle bisikleti terk ettiklerini düşünüyorum. Konu hakkında forumda açılan başlıklar ve verilen cevaplarında çok yüzeysel kaldığını düşünmekteyim. Beni en az 50-60 km bisikletten inmeden konforla götürecek bir sele bulana kadarda uzun tur yapmayı rafa kaldırıyorum.

2. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    El uyuşmasının sebebi vites-fren kolunun doğru açıyla takılmamasından kaynaklanıyor olabilir.

3. Emre Yazıcı

Emre Yazıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Düşük fiyatlı sıfır bisikletlerde kötü sele takılması gayet normal. Seri üretimlerde kuruşuna kadar hesap edilir maliyet. Kaliteli sele almaya bütçe ayıramıyorsanız jelli sele kılıfları baya iş görüyor. 100kmde yine biraz ağrı/uyuşma yapar ancak ertesi güne kalan ağrılardan kurtulmuş olursunuz.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Brooks B17 alın sorunlarınız kökten çözülsün.